WYJEDŹ NA ROK SZKOLNY DO USA

Czym jest Rok w Stanach?

Program American Year Abroad to unikalna możliwość dzięki której przez rok możesz zostać uczniem amerykańskiego liceum. Uczestnicząc w programie:

przeżyjesz przygodę, która wzbogaci Cię na całe życie

udoskonalisz język angielski do poziomu “native speakera”

poznasz amerykański styl życia

stworzysz przyjaźnie na lata!

Wyjazd do USA – dla kogo?

Wyjazd na rok do USA z Angloville?

Angloville od 10 lat dba o rozwój językowy Polaków dostarczając produkty znajdujące szerokie uznanie u klientów. Każdego roku dołącza do nas ponad 10 tysięcy uczestników z 8 krajów.

Rok w Stanach to propozycja edukacyjna dla ambitnej i ciekawej świata młodzieży. Program organizowany jest dzięki współpracy Angloville i amerykańskich fundacji (Fortex) oraz (United Studies). Uczestnictwo w programie to okazja do rozwijania wiedzy, nie tylko językowej, w jednym z amerykańskich liceów, ale także możliwość poznania kultury USA od kuchni, mieszkając u lokalnej rodziny goszczącej. Wcześniejsze uczestnictwo w programach Angloville umożliwia zdobycie dodatkowych referencji które pomagają  w sprawniejszej alokacji uczestnika.

Umów się na konsultację

Korzyści z wyjazdu do USA

Przygoda życia

Przeżyj przygodę która będzie z Tobą na całe życie. Zdobądź międzynarodowe doświadczenie już w liceum. Wyprzedź swoich rówieśników.

Nowe przyjaźnie

Poznaj nowych przyjaciół, z którymi więzi będziesz utrzymywać przez lata. Nowi znajomi w Twoim życiu to bogactwo, którego nic innego nie zastąpi.

Nabranie pełnej płynności językowej

Rok w stanach w młodym wieku to często wystarczająco aby nabrać pełnej płynności w mówieniu podobnej do tej którą mają Native Speakerzy.

Doświadczenie amerykańskiego High School

Poznaj inny system edukacji, sprawdź czy nauka za granicą to coś co jest dla Ciebie. Ten rok może dać Ci odwagę na międzynarodowe studia i karierę

Wspomnienia na całe życie

Zbuduj wspomnienia do których będziesz wracał przez całe swoje życie wspominając jak sam zmieniłeś/łaś swoje życie

Nabranie samodzielności

Rok w stanach da Ci powiew samodzielności i odpowiedzialności. To doświadczenie spowoduje, że staniesz się bardziej pewny/a siebie a inne wyzwania okażą się łatwe do pokonania

Podróże

Zobacz miejsca podczas roku w Stanach, których Twoi znajomi nie zobaczą jeszcze przez lata

Wspomnienia na całe życie

Zobacz relację Wojtka, ucznia amerykańskiego liceum oraz jego mamy – Alicji. 

wojtek ZDJECIA 11
Odtwórz wideo
Umów się na konsultację

Rok szkolny w USA krok po kroku

Daj sobie szansę!

Jeśli jeździłeś na programy Angloville to pewnie słyszałeś już o Academic Year Abroad i wiesz jak inspirujące mogą być rozmowy z native speakerami. Jeśli nie jesteś naszym absolwentem to też się nie zniechęcaj - pomożemy także Tobie przeżyć tą niezapomnianą przygodę! Wypełnij formularz “Proszę o informację” dostępny tutaj a skontaktujemy się z Tobą i wszystkiego się dowiesz. Koniecznie poinformuj swoich rodziców lub opiekunów – opowiemy Wam o wszystkim i wprowadzimy w tajniki tego niesamowitego programu. Po poznaniu programu będziesz mógł/a podjąć decyzję czy to inicjatywa dla Ciebie.

Aplikuj na program

Jeśli zdecydujesz się przenieść na rok do amerykańskiego liceum, wesprzemy Cię w tym. Zaczniemy od wyboru odpowiedniej fundacji, wspólnie przejdziemy proces aplikacji na program. Pomożemy też przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów na Twój temat. We wszystkim będzie Cię wspierał nasz lokalny koordynator. W drodze aplikacji będziemy też chcieli zweryfikować Twój poziom angielskiego testem ELTiS. W razie potrzeby, pamiętaj że mamy doświadczenie w nauczaniu! Pomożemy Ci też w przygotowaniach do tego testu tak aby jego zdanie odbyło się bez obaw!

Umów się na rozmowę z Doradcą

Po uzupełnieniu całej aplikacji przychodzi czas na rozmowę kwalifikacyjną i wypełnienie testu językowego. Rozmowa ma na celu poznanie Cię bliżej, aby proces dopasowania do odpowiedniej rodziny goszczącej przebiegał sprawniej.

Wybór Host Family

Po złożeniu Twojej aplikacji, pojawi się ona w naszych systemach. Aplikacje będą teraz dostępne dla rodzin goszczących. Rodziny są starannie dobierane przez nasze partnerskie organizacje w USA. Wkrótce otrzymasz informację gdzie spędzisz rok szkolny! Zanim wyjedziesz będziesz mógł nawiązać kontakt ze swoją nową rodziną!

Formalności Wizowe

Wkrótce po znalezieniu rodziny goszczącej, przyjdzie czas na wnioski o wizę typu J1. Otrzymasz od nas wszelką potrzebną pomoc a cały proces nie będzie stresujący i nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. W końcu najważniejsze - decyzje, oraz aplikacje - masz już za sobą!

Pakuj walizki!

Po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych czas zacząć przygodę której wspomnienia będą Cię cieszyć przez wiele lat!

Rok szkolny w USA z Angloville – dlaczego warto?

Marzenie, aby spędzić rok szkolny w Stanach Zjednoczonych, nigdy nie było tak bliskie do spełnienia, jak teraz. Dzięki temu, że od lat współpracujemy z amerykańskimi fundacjami, możesz spędzić jeden cały rok szkolny w USA. Zastanawiasz się, dlaczego warto i jak wyjechać do USA do liceum? Pełne zanurzenie w języku obcym to jedna z najlepszych i najbardziej efektywnych metod nauki. Z łatwością będziesz chłonąć nowe słownictwo i pozbędziesz się barier przed porozumiewaniem się w codziennych sytuacjach. Ponadto wyjazd do USA da Ci możliwość poznania zupełnie innej kultury, stylu życia czy programu nauczania w szkole. Wymiana w USA w liceum to niepowtarzalna okazja, aby poznać wyjątkowych ludzi, przeżyć coś niesamowitego i zdobyć doświadczenie, które będzie miało wpływ na całe Twoje dorosłe życie.

Wymiana do USA w liceum – co trzeba wiedzieć?

Odwiedzić Stany Zjednoczone, może być przygodą życia, jednak aby wyjazd do USA do liceum był możliwy, trzeba spełnić kilka warunków i pamiętać o pewnych rzeczach. Nauka angielskiego w USA pozwala osiągnąć poziom “native speakera”, jednak aby wymiana była możliwa, wymagana jest na początku komunikatywna znajomość języka obcego. Ponadto osoby chcące wziąć udział w programie “Rok w Stanach” muszą mieć skończone minimum 15 lat i nie mogą być starsze niż 18 lat i 6 miesięcy. Wyjazd na rok do USA nie oznacza, że w Polsce straci się jeden rok w szkole i trzeba będzie go odrabiać. Jednakże warto wiedzieć, że uczestnicy programu muszą mieć stopnie w szkole przynajmniej na poziomie dobrym przez okres 2-3 lat poprzedzających aplikację. Co istotne, każdy uczeń musi mieć także dobry stan zdrowia, który umożliwia podróże zagraniczne. Wyjazd na rok do USA w liceum to szansa tylko na ograniczonej liczby uczestników, dlatego warto rozpocząć proces aplikacji jak najwcześniej. Chcesz spędzić rok szkolny w USA, ale nie jesteś pewien, czy Twój język angielski jest na odpowiednim poziomie? Sprawdzimy to dla Ciebie i pomożemy Ci.

Dowiedz się więcej