MUSISZ WIEDZIEĆ

Umów się na konsultację

Wymagania

SZKOŁA

Amerykański system szkolnictwa nie jest jednorodny a regulowany przez każdy ze stanów. Zazwyczaj uczniowie uczęszczają do trzech szkół w okresie szkolnym: najpierw do szkoły podstawowej, potem do gimnazjum i wreszcie do liceum. Ta ostatnia obejmuje klasy od 9 do 12. Po 12 klasie uczniowie kończą naukę. Ty także będziesz uczęszczać do liceum podczas swojej wymiany.

Zamiast stałej grupy klasowej, uczniowie uczęszczają na każdy przedmiot z innymi kolegami z danej klasy. Możesz wybrać różne przedmioty w zależności od twoich zainteresowań i poziomu umiejętności. Dlatego każdy nauczyciel ma własną klasę, a uczniowie przełączają się między różnymi pokojami.  

Dodatkowe zajęcia realizowane “po szkole” ale dalej w ramach przestrzeni szkolnej odgrywają w amerykańskiej szkole bardzo ważną rolę. Ze względu na bogatą ofertę zajęć dodatkowych, 80% uczniów spędza dużą część wolnego czasu na terenie szkoły, realizując swoje hobby. Jako uczeń z wymiany także będziesz miał okazję wziąć udział w takich dodatkowych zajęciach. Daje to również możliwość łatwiejszej integracji i nawiązania wielu przyjaźni.

RODZINA GOSZCZĄCA

Rodzina jest ważną częścią życia codziennego w Stanach Zjednoczonych. Będzie to również miało szczególne znaczenie w Twojej wymianie. Wielu Amerykanów nadal jest dumnych z oryginalnych korzeni swojej rodziny. Często wiedzą dokładnie, z jakich narodów pochodzili ich przodkowie. W wielu rodzinach ceni się regularne wspólne wizyty w kościele. Studenci z wymiany powinni być również jak najbardziej otwarci na udział w życiu społeczności, nawet jeśli nie robią tego w domu.

 

Święta w Stanach Zjednoczonych, takie jak Święto Dziękczynienia, są zwykle obchodzone w rodzinach wielodzietnych. Te wydarzenia z pewnością będą jednymi z najważniejszych punktów Twojej wymiany. Silna więzi rodzinne są szczególnie widoczna w wydarzeniach, w których bierze udział członek rodziny. Do takich wydarzeń należą np mecze szkolnych drużyn czy konkursy które organizuje szkoła. Często na takich imprezach spotyka się cała rodzina, aby głośno wspierać swoich bliskich.

Umów się na konsultację

Dowiedz się więcej