Harmonogram

Program naszego kursu Angielska Wioska został tak zaplanowany, by maksymalnie wykorzystać 6 dni pobytu. Zajęcia przebiegają bardzo dynamicznie, ponieważ każdą godzinę wypełnia inna aktywność. Przez cały czas trwania kursu uczestnicy mają przy sobie jednego partnera - native speakera. System rozmów z native speakerami polega na tym, że co godzinę uczestnicy rozmawiają z innym prowadzącym. Dzięki temu wszyscy mają szansę spróbować swoich sił w rozmowie, osłuchać się z różnymi akcentami i przełamać barierę językową.

Przykładowy plan dnia

Formy kontaktu z językiem podczas wyjazdu

  • Sesje „1 na 1” - indywidualne rozmowy na różne tematy z native speakerami. Ich forma jest nieograniczona - możecie spotkać się przy kawie, w ogrodzie, a nawet na spacerze. Każda sesja odbywa się z innym native speakerem, a jej temat nie jest narzucony. Nasi koordynatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zagadnień ogólnych, a także skoncentrowanych na zainteresowaniach danego uczestnika np. biznes, prawo, kultura, ekonomia, symulacja określonych sytuacji zawodowych, wystąpienia, czy rozmowy o pracę itp.
  • Zajęcia grupowe - odbywają się w małych grupach i polegają na przygotowaniu wspólnego projektu na zadany przez koordynatorów temat. Uczestnicy muszą dyskutować, rozmawiać i zaprezentować efekt swojej pracy. Ćwiczenie to pomoże Ci odnaleźć się i pracować w międzynarodowym zespole.
  • Entertainment Hour - wieczorna godzina rozrywki to czas na quizy, prezentacje native speakerów, gry towarzyskie i jeszcze więcej dobrej zabawy.
  • Posiłki - w czasie posiłków można również szkolić swoje umiejętności językowe. Przy każdym stoliku siedzi tyle samo uczestników, co native speakerów, dzięki temu każda osoba może rozmawiać po angielsku na dowolny temat.
  • Spotkanie z Mentorem - na początku kursu uczestnik zostaje przydzielony do indywidualnego mentora - native speakera, który pomaga mu przygotować prezentację i obserwuje jego postępy językowe.
  • Negocjacje - rozmowy z native speakerami i uczestnikami na określone tematy nauczą Cię nowych słówek i zwrotów potrzebnych do negocjacji w języku angielskim.
  • Prezentacje - biorąc udział w naszym kursie zyskasz dodatkowe umiejętności i pewność siebie, by prezentować w języku angielskim.

Sprawdź terminy wyjazdów

 

Metoda Angloville

Metoda Angloville polega na stworzeniu środowiska, które odwzorowuje prawdziwy anglosaski świat i jest bliskie warunkom, które spotykają nas w prawdziwym życiu za granicą czy międzynarodowym środowisku pracy. Zatem nie proponujemy typowych lekcji z native speakerem, a raczej symulację życia w „Angielskiej Wiosce” – w której jedynym dozwolonym językiem jest język angielski. W ten sposób przyzwyczajamy Uczestników do życia, pracy, obcowania w anglojęzycznym środowisku. Program nie bazuje na tradycyjnym systemie nauki z nauczycielem w typowej klasie językowej.

Sprawdź cennik

Ciągła komunikacja

Angloville wykorzystuje metodę konwersacyjną, opartą o ciągłą komunikację. Program ma charakter wielkiej wymiany kulturowej, w trakcie której odbywamy szereg konwersacji i praktycznych sesji z różnymi native speakerami, celem zbudowania strefy komfortu w kontekście komunikacji z native speakerami. Przełamanie bariery w mówieniu i odblokowanie się przed komunikacją w języku angielskim jest produktem ubocznym, który ma miejsce podczas 6-dniowego „zanurzenia w języku” i dzięki temu, że to native speakerzy są partnerami do rozmów dla polskich Uczestników.

Profesjonalna kadra

W trakcie programu, dwóch dedykowanych koordynatorów Angloville będzie czuwało nad tym, by Uczestnicy osiągnęli indywidualne cele językowe, oferowało feedback, a także pomoc z wyjaśnianiem potrzebnych aspektów językowych. Koordynatorzy są odpowiedzialni za organizowanie zajęć, gier, zabaw oraz przygotowanie materiałów edukacyjnych.
Część szkoleniowa Kursu może zostać przeprowadzona w formie zdalnej (online) w następujących przypadkach:
  • gdy przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestników szkolenia językowego,
  • występują znaczące utrudnienia w przemieszczaniu się pomiędzy krajami, jak np. zakaz lotów z określonych państw/do określonych państw,
  • wprowadzone zostaną: obostrzenia w zakresie prowadzenia zajęć edukacyjnych na żywo/zalecenia prowadzenia edukacji  w miarę możliwości online
Przeprowadzenie części szkoleniowej online odbywać się będzie w wymiarze 120 lekcji po 20 minut każda, do wykorzystania w okresie 10 miesięcy. Okres wykorzystania lekcji online rozpoczyna bieg od dnia rozpoczęcia części szkoleniowej (pierwszego planowanego dnia kursu stacjonarnego). W przypadku przeprowadzenia części szkoleniowej w formie zdalnej, część turystyczna Angielskiej Wioski nie odbywa się, a opłata za nią podlega zwrotowi w pełnej wysokości.

Dowiedz się więcejNewsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami o Angielskiej Wiosce