Harmonogram

Program naszego kursu Angielska Wioska Grammar został tak zaplanowany, by maksymalnie wykorzystać 6 dni pobytu. Zajęcia przebiegają bardzo dynamicznie, ponieważ każdą godzinę wypełnia inna aktywność. Po zajęciach przedstawiających konstrukcje gramatyczne następują sesje 1 na 1. Przez cały czas trwania kursu uczestnicy mają do własnej dyspozycji partnera - native speakera. System rozmów z native speakerami polega na tym, że co godzinę uczestnicy rozmawiają z innym prowadzącym. Dzięki temu wszyscy mają szansę spróbować swoich sił w rozmowie, osłuchać się z różnymi akcentami i przełamać barierę językową.

Przykładowy plan dnia

Formy kontaktu z językiem podczas wyjazdu

 • Zajęcia gramatyczne - podczas tych zajęć poznasz konstrukcje gramatyczne, które potem będziesz mógł zastosować w praktyce podczas sesji 1 na 1. To czas na odświeżenie znajomości gramatyki, zrozumienie danego materiału i zadawanie pytań.
 • Sesje „1 na 1” - indywidualne rozmowy z native speakerami w celu przećwiczenia wiedzy zdobytej podczas zajęć gramatycznych. Ich forma jest nieograniczona - możecie spotkać się przy kawie, w ogrodzie, a nawet na spacerze. Każda sesja odbywa się z innym native speakerem, a jej temat nie jest narzucony. Nasi koordynatorzy przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zagadnień ogólnych, a także skoncentrowanych na zainteresowaniach danego uczestnika np. biznes, prawo, kultura, ekonomia, symulacja określonych sytuacji zawodowych, wystąpienia, czy rozmowy o pracę itp.
 • Zajęcia grupowe - odbywają się w małych grupach i polegają na przygotowaniu wspólnego projektu na zadany przez koordynatorów temat. Uczestnicy muszą dyskutować, rozmawiać i zaprezentować efekt swojej pracy. Ćwiczenie to pomoże Ci odnaleźć się i pracować w międzynarodowym zespole.
 • Poznajmy się - wieczorna godzina rozrywki to czas na quizy, prezentacje native speakerów, gry towarzyskie i jeszcze więcej dobrej zabawy.
 • Posiłki - w czasie posiłków można również szkolić swoje umiejętności językowe. Przy każdym stoliku siedzi tyle samo uczestników, co native speakerów, dzięki temu każda osoba może rozmawiać po angielsku na dowolny temat.
 • Spotkanie z Mentorem - - na początku kursu uczestnik zostaje przydzielony do indywidualnego mentora - native speakera, który pomaga mu przygotować prezentację i obserwuje jego postępy językowe.
 • Sesje „2 na 1” - rozmowy z native speakerami i uczestnikami na określone tematy nauczą Cię nowych słówek i zwrotów. W obecności drugiej osoby przećwiczysz pewność siebie podczas używania danego zagadnienia i umiejętności komunikacji w małej grupie.
 • Negocjacje - podczas tych zajęć przećwiczysz jedną z najważniejszych umiejętności komunikacyjnych. Spróbujesz swoich sił podczas symulacji negocjacji pod opieką mentora i w obecności drugiej osoby.
 • Prezentacje - biorąc udział w naszym kursie zyskasz dodatkowe umiejętności i pewność siebie, by prezentować w języku angielskim.
 • Telephone session - to symulacja rozmowy przez telefon, z użyciem całej wiedzy zdobytej podczas zajęć gramatycznych, sesji indywidualnych i grupowych.

Metoda Angloville

Metoda Angloville polega na stworzeniu środowiska, które odwzorowuje prawdziwy anglosaski świat i jest bliskie warunkom, które spotykają nas w prawdziwym życiu za granicą czy międzynarodowym środowisku pracy. Zatem nie proponujemy typowych lekcji z native speakerem, a raczej symulację życia w „Angielskiej Wiosce” – w której jedynym dozwolonym językiem jest język angielski. W ten sposób przyzwyczajamy Uczestników do życia, pracy, obcowania w anglojęzycznym środowisku. Program nie bazuje na tradycyjnym systemie nauki z nauczycielem w typowej klasie językowej.

 

 

Ciągła komunikacja i Gramatyka

Angloville wykorzystuje metodę konwersacyjną, opartą o ciągłą komunikację. Program ma charakter wielkiej wymiany kulturowej, w trakcie której odbywamy szereg konwersacji i praktycznych sesji z różnymi native speakerami, celem zbudowania strefy komfortu w kontekście komunikacji z native speakerami. Angloville Grammar dodatkowo daje możliwość rozwinięcie swoich umiejętności poprzez zrozumienie i praktyczne zastosowanie nowo poznanych zasad gramatycznych, a co za tym idzie, poziomu swojego języka mówionego. Przełamanie bariery w mówieniu i odblokowanie się przed komunikacją w języku angielskim jest produktem ubocznym, który ma miejsce podczas 6-dniowego „zanurzenia w języku” i dzięki temu, że to native speakerzy są partnerami do rozmów dla polskich uczestników.

Profesjonalna kadra

W trakcie programu, dwóch dedykowanych koordynatorów Angloville będzie czuwało nad tym, by Uczestnicy osiągnęli indywidualne cele językowe, oferowało feedback, a także pomoc z wyjaśnianiem potrzebnych aspektów językowych. Koordynatorzy są odpowiedzialni za organizowanie zajęć, gier, zabaw oraz przygotowanie materiałów edukacyjnych.
Część szkoleniowa Kursu może zostać przeprowadzona w formie zdalnej (online) w następujących przypadkach:
 • gdy przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestników szkolenia językowego,
 • występują znaczące utrudnienia w przemieszczaniu się pomiędzy krajami, jak np. zakaz lotów z określonych państw/do określonych państw,
 • wprowadzone zostaną: obostrzenia w zakresie prowadzenia zajęć edukacyjnych na żywo/zalecenia prowadzenia edukacji  w miarę możliwości online
Przeprowadzenie części szkoleniowej online odbywać się będzie w wymiarze 120 lekcji po 20 minut każda, do wykorzystania w okresie 10 miesięcy. Okres wykorzystania lekcji online rozpoczyna bieg od dnia rozpoczęcia części szkoleniowej (pierwszego planowanego dnia kursu stacjonarnego). W przypadku przeprowadzenia części szkoleniowej w formie zdalnej, część turystyczna Angielskiej Wioski nie odbywa się, a opłata za nią podlega zwrotowi w pełnej wysokości.

Dowiedz się więcej

1 Step 1

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Newsletter