Atrakcje

Obóz w Anglii

Uczestnicy wspólnie pojadą autokarem do Anglii, gdzie poznają najpiękniejsze części Londynu, Oxfordu i Cambridge. Wszystko w międzynarodowym towarzystwie! Część wyjazdowa, oprócz bogatego programu turystycznego, stwarza doskonałą szansę przetestowania umiejętności językowych w praktyce.

Wyjazd językowy do Anglii to:

Wycieczki z przewodnikiem! Poznanie Londynu, Greenwich, Oxfordu i Cambridge
doświadczenie kultury Wielkiej Brytanii i lokalnych zwyczajów
wykorzystanie angielskiego w praktyce
Native Speakerzy podczas każdej godziny programu

Formy kontaktu z angielskim podczas wyjazdu do Anglii

Formy kontaktu z językiem podczas wyjazdu do Anglii
  • Zajęcia „6 na 1” z Mentorem - konwersacje na różne interesujące tematy, rozmowy o kulturze, tradycjach, edukacji i zainteresowaniach. Na 6 uczestników przypada 1 Native Speaker - Mentor grupy. Sesje mogą być połączone ze wspólnym odkrywaniem uroków zwiedzanych miast, np. w formie city games.
  • Zajęcia rekreacyjne i edukacyjne w grupach - anglojęzyczne wycieczki, gry terenowe, zajęcia sportowe oraz zajęcia warsztatowe służące ćwiczeniu umiejętności komunikacji i współpracy, a także kreatywności. Mogą mieć formę gier, scenek lub zajęć w terenie. Nauka współpracy w międzynarodowych zespołach jest szczególnie cennym i rozwijającym doświadczeniem.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem - wszystkie zapewnione i proponowane przez Organizatora atrakcje są realizowane w języku angielskim.
  • Posiłki - każdemu posiłkowi towarzyszą rozmowy z Native Speakerami. Śniadania i kolacje zapewnione są przez rodziny goszczące. Lunch, zazwyczaj na wynos, grupa je wspólnie przy okazji dziennych aktywności.
  • Całodniowe wycieczki.

Zwiedzanie

Zakwaterowanie

Jednym z kluczowych założeń programu jest zakwaterowanie uczestników u brytyjskich rodzin goszczących, tzw. host families. Ta popularna forma zakwaterowania daje świetną możliwość poznania kultury brytyjskiej "od kuchni" i nawiązania osobistych relacji z gospodarzami. Rodziny, z którymi współpracujemy gwarantują pobyt w wygodnym mieszkaniu / domu zlokalizowanym w bezpiecznej dzielnicy w  Londynie (strefy 2-5). Uczestnicy będą zakwaterowani parami w pokojach dwuosobowych z wyżywieniem. Zakwaterowanie zapewnione jest u rodzin z klasy średniej, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Pobyt z rodzinami przewidziany jest w godzinach od 19:00 do 9:00.
BEZPIECZEŃSTWO Proces selekcji rodzin goszczących jest staranny, wieloetapowy i odbywa się po stronie agencji działającej na terenie Wielkiej Brytanii. Każda rodzina goszcząca sprawdzana jest pod kątem możliwości przyjęcia kursanta i zapewnienia mu bezpiecznych warunków wypoczynku. Nasz partner prowadzi także cykliczne kontrole i bieżący monitoring w zakresie bezpieczeństwa.
WYŻYWIENIE Rodziny goszczące zapewniają uczestnikom następujące posiłki:
  • śniadanie kontynentalne: np. płatki z mlekiem, tosty z dżemem, pieczywo, ser, szynka, sok, herbata
  • lunch na wynos: kanapka, owoc, batonik, chipsy, napój
  • obiadokolacje: jednodaniowy ciepły posiłek, napój.

Dowiedz się więcejJuniorPlus

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami o Angielskiej Wiosce