Przełam bariery językowe w „Angielskiej Wiosce” dzięki intensywnej praktyce języka angielskiego „1 na 1” z Native Speakerami. Sprawdź kursy językowe dla osób dorosłych.
70h 1 na 1 z native speakerami w 6 dni
25h praktyki z native speakerami w 1 weekend
Wyjazdowe obozy językowe dla dzieci i młodzieży w Polsce i za granicą. Sesje językowe z Native Speakerami. Nauka przez praktykę, kreatywną zabawę oraz wymianę kulturową.
7-10 lat. 60h kontaktu z angielskim w 7 dni.
11-18 lat. 70h kontaktu z native speakerami w 7 dni
Kurs językowy w Angielskiej Wiosce dla dzieci i dorosłych
13-18 lat. Program językowo-turystyczny z Native Speakerami
13-18 lat. Program językowo-turystyczny w najciekawszych miastach Europy
13-18 lat. Intensywny kurs językowy na Kampusie Uniwersyteckim w Anglii
13-18 lat. Intensywny kurs językowy na malowniczej Malcie
Rok szkolny w amerykańskim High School
Angloville dla firm to kompleksowe podejście do nauki języka angielskiego dedykowane dla firm oraz ich pracowników. Programy Angloville mogą być stosowane osobno, lub łącznie w modelu Blended Learning.
Kursy wyjazdowe i online z Native Speakerami
Dla nauczycieli organizujących wycieczki szkolne
Opinie Google o naszych kursach oraz wywiady z Absolwentami programów Angloville.
Zapraszamy na naszego bloga gdzie znajdziesz najnowsze artykuły. W sezonie wyjazdowym w tym miejscu znajdziesz Komunikaty dotyczące wyjazdów.
Komunikaty wyjazdowe dotyczące wyjazdu
Najnowsze wpisy blogowe
Spotkania online
Najlepszy sposób na zrozumienie języka
“Myślę, że gdyby nie obozy Angloville, nie byłabym na tyle zmotywowana i pewna siebie, żeby robić to, co robię”
Trzykrotna Absolwentka programu Angloville Junior.
Julia, poza regularnym udziałem w obradach Europejskiego Parlamentu Młodzieży, ma za sobą własne przemówienie TEDx w języku angielskim!
Poznajcie Julię i jej językową przygodę! 🙂
Magda, Angloville: Julio, na początek powiedz nam kiedy wzięłaś udział w kursie Angloville.
Julia, Absolwentka: W kursie Angloville wzięłam udział trzykrotnie – latem 2017, latem 2018 i zimą 2019.
Magda, Angloville: Który z nich spodobał Ci się najbardziej?
Julia, Absolwentka: Myślę, że ten latem 2018. Głównie ze względu na moje nastawienie – wiedziałam, że będę się świetnie bawić, byłam już zaznajomiona z formatem kursu i podeszłam do niego z dużym zaangażowaniem od samego początku. Poza tym, obóz odbył się w niesamowicie urokliwym miejscu – Hotelu Chojnik, który zapewnił nam najwyższy standard wypoczynku i dogodne warunki do nauki w pięknej okolicy.
Magda, Angloville: Kto przekonał Cię do wzięcia udziału w programie?
Julia, Absolwentka: O programie dowiedzieli się od swoich znajomych moi rodzice. Z początku byłam bardzo niechętna do uczestnictwa, a perspektywa obowiązku mówienia wyłącznie po angielsku mnie przerażała. Szybko jednak okazało się, jak bardzo kurs Angloville przerósł moje oczekiwania.
Magda, Angloville: Jak z perspektywy czasu oceniasz swoje uczestnictwo?
Julia, Absolwentka: Zdecydowanie najwyżej jak tylko się da! Oczywiście, stopień skorzystania z możliwości kursu zależy w dużej mierze od charakteru uczestnika, ale wygląda na to, że mój wpasował się w konwencję obozu idealnie. Poza czasem przeznaczonym na rozmowy z native speakerami starałam się wykorzystać każdą chwilę na doskonalenie umiejętności związanych z rozumieniem i używaniem w mowie języka angielskiego – mam na myśli rozmowy podczas posiłków, czy wspólne wieczorne gry w karty.
Magda, Angloville: Co umożliwił Ci udział w kursie?
Julia, Absolwentka: W samym czasie jego trwania umożliwił mi na pewno to, co z góry przewidziane – doskonalenie umiejętności w zakresie używania i rozumienia języka angielskiego. To jednak nie wszystko, co mu zawdzięczam. Myślę, że gdyby nie obozy Angloville, nie byłabym na tyle zmotywowana i pewna siebie, żeby robić to, co robię aktualnie. A wydaje mi się, że robię dużo. Od mniejszych i większych sukcesów w konkursach językowych, przez regularny udział w obradach Europejskiego Parlamentu Młodzieży, po wygłoszenie własnego przemówienia TEDx w języku angielskim. Oczywiście, do wszystkich tych inicjatyw przyczyniły się moje osobiste ambicje, ale również ogromne pokłady motywacji i inspiracji, jakie uzyskałam od osób poznanych podczas kursów Angloville. Obozy dały mi również poczucie przynależności do świata i pozwoliły otworzyć się na międzynarodowe znajomości.
Magda, Angloville: Wow! To dopiero sukcesy. Jakie jeszcze umiejętności zdobyłaś ns programie?
Julia, Absolwentka: Na pewno te zagwarantowane od początku – mam na myśli wspomniane już przeze mnie doskonalenie używania i rozumienia języka angielskiego. Ważną cechą obozów Angloville jest to, że gromadzą osoby pochodzące z wielu anglojęzycznych państw, co umożliwia polskim uczestnikom osłuchanie się z różnymi akcentami. Tym samym, Angloville uczy również szacunku do odmienności – uczestnicy obozu stają się na tydzień bardzo zgraną społecznością, w której panuje wzajemne zrozumienie. Wiem, że z początku mówienie po angielsku do swoich polskich kolegów może wydawać się niezręczne, ale jest to, moim zdaniem, umiejętność konieczna do nabycia.
Angloville wzbogaca uczestników również o umiejętności miękkie, takie jak wystąpienia publiczne. Każdy polski uczestnik jest podczas tygodniowego kursu zobowiązany do przygotowania anglojęzycznej prezentacji na wybrany temat. Podczas przygotowań do pierwszej z nich byłam przerażona. Na szczęście mój mentor był bardzo wspierający i pomógł mi zwalczyć stres związany z wystąpieniem. Podczas mojej ostatniej prezentacji nie miałam już problemów takich jak trema, czy brak płynności wypowiedzi. Teraz często wykorzystuję tę umiejętność w swoim codziennym życiu.
Magda, Angloville: Nawet dorośli miewają problemy z prezentacjami. To wspaniale, że nauczyłaś się takiej umiejętności już w tym wieku. Zapytam jeszcze o doświadczenia związane z programem. Które z nich było najciekawsze?
Julia, Absolwentka: Dobrze wspominam dowolność wyboru mentorów – mentorzy to z założenia osoby, z którymi uczestnicy spędzają najwięcej czasu, więc za każdym razem chciałam jakoś tę możliwość wykorzystać. Pamiętam, że pewnego lata już pierwszego dnia zakolegowałam się z chłopakiem pochodzącym z Wielkiej Brytanii. Przez jego silny akcent byłam w stanie zrozumieć tylko niewielką część tego, co do mnie mówił, dlatego zdecydowałam, że to z nim chciałabym rozmawiać najwięcej, żeby pozbyć się niepewności związanej z jego sposobem mówienia. Przez pierwsze dni faktycznie nasze rozmowy były bardzo niezgrabne, bo bez przerwy prosiłam o powtarzanie tego, co do mnie mówił, ale dzięki praktyce i częstym rozmowom, ostatniego dnia porozumiewaliśmy się już bez problemu.
Magda, Angloville: Muszę przyznać, że to bardzo ambitne i umożliwiające szybszą naukę podejście. Na koniec powiedz proszę naszym czytelnikom w jaki sposób najlepiej przygotować się do wyjazdu na obóz?
Julia, Absolwentka: Myślę, że najlepszym przygotowaniem jest odpowiednie nastawienie – Angloville pełen jest bardzo charakterystycznych dla siebie gier integracyjnych – do nich polecałabym wyjście ze swojej strefy komfortu i pozwolenie sobie na trochę tarzania się po ziemi, czy wyznawanie miłości nieznajomym osobom 🙂
Zdecydowanie odradzam powtarzanie angielskich słówek i struktur gramatycznych na ostatnią chwilę – to nie jest sprawdzian! Native speakerzy nikogo nie oceniają i mają w sobie ogromne pokłady cierpliwości, a każda rozmowa z nimi czegoś uczy. Radziłabym pomyślenie wcześniej o kreatywnych pytaniach do nich, aby rozmowy nie były typowym „small talkiem”. Zamiast pytać każdego, jak ma na imię i skąd pochodzi, lepiej zapytać, czy smaruje chleb masłem jeśli je go z nutellą, albo co zabrałby na bezludną wyspę. To sprawi, że rozmowy będą ciekawsze, a Wy będziecie mogli poszerzyć swoje słownictwo.
Przede wszystkim jednak, przygotujcie się na niezapomniany tydzień Waszych wakacji!
Jeśli podobał Wam się artykuł i sami chcielibyście opowiedzieć o swojej językowej historii – napiszcie do nas na Instagramie! 🙂
Dane kontaktowe
+48 533 655 147
kontakt@angloville.pl
Św. Leonarda 1/8, 25-311 Kielce
© 2023 Angloville. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wdrożenie: zjednoczenie
Digital Marketing EACTIVE #wiemyjak