"Można powiedzieć, że Angloville w pewnym stopniu zmieniło moje życie"

Dominik

Dominik

Pierwszy raz pojechał na obóz w wieku 13 lat. Teraz ma ich za sobą aż 8!

Poznajcie jak Angloville wpłynęło na „językowe życie” Dominika 😉

Magda, Angloville: Kiedy wziąłeś udział w kursie Angloville?

 

Dominik, Absolwent: Już na początku muszę powiedzieć, że przez ilość programów, w których uczestniczyłem, czuję się ,,anglovillowym weteranem”. Odkąd rozpocząłem moją przygodę z tym obozem w styczniu 2016 roku, jeździłem tam prawie w każde wakacje, zarówno letnie, jak i zimowe. Łącznie wziąłem już udział w 8 (!) obozach, z czego ostatni odbył się w terminie 28.07-03.08.2019 w Bobrowej Dolinie.

 

Magda, Angloville: W jaki sposób dowiedziałeś się o programie?

 

Dominik, Absolwent: Za pierwszym razem do obozu przekonali mnie rodzice, którzy dowiedzieli się o nim od znajomych. Ich celem było poprawienie poziomu mojego angielskiego, który wtedy nie odstawał zbytnio od poziomu przeciętnego 13 latka.

 

Magda, Angloville: Jak oceniasz swoje uczestnictwo?

 

Dominik, Absolwent: Zawsze byłem nieśmiałym dzieckiem, więc początki były dla mnie trudne. Jednak przez przyjazną atmosferę panującą przez cały czas trwania obozu w pewnym momencie się „rozkręciłem”. Od tamtego czasu każdy kolejny turnus witam z uśmiechem i ekscytacją, a każde kolejne „rozkręcenie się” trwa krócej.

 

Magda, Angloville: Co umożliwił Ci udział w kursie?

 

Dominik, Absolwent: Można powiedzieć, że Angloville w pewnym stopniu zmieniło moje życie. Dzięki obozom poznałem już wieloletnich przyjaciół, a poza znajomościami w Polsce mam znajomych rozproszonych po całym anglojęzycznym świecie. Oprócz oczywistych wielkich postępów w nauce języka udział dał mi możliwość rozmowy z ludźmi z całego świata oraz głębokiego poznania nieznanych mi wcześniej kultur. Obozy pozwoliły mi również na postęp mojego prywatnego samorozwoju.

 

Magda, Angloville: Jakie umiejętności zdobyłeś w czasie obozu?

 

Dominik, Absolwent: Dzięki Angloville mój poziom angielskiego z tygodnia na tydzień wystrzelił w górę. Podczas pierwszego programu przełamałem między innymi barierę językową oraz dyskomfort przed konwersacjami w innym języku niż mój ojczysty. Największy postęp widziałem przy dwóch pierwszych programach, lecz i każdy kolejny uczył mnie czegoś nowego. Oprócz umiejętności związanych z językiem angielskim nauczyłem się między innymi tworzyć ciekawe prezentacje oraz nabrałem wprawy w publicznych wystąpieniach.

 

Magda, Angloville: Jakie było twoje najciekawsze doświadczenie związane z programem?

 

Dominik, Absolwent: Obozów było wiele, a więc na przestrzeni lat przydarzyło mi się dużo ciekawych doświadczeń. Od niezapomnianych wieczorów spędzonych przy ognisku z przyjaciółmi i gitarą, przez noce spędzone na oglądaniu gwiazd i głębokich rozmowach z koordynatorami. Nie mogę wybrać tylko jednej z tych osobliwych przygód, ponieważ każdy obóz był ich pełen i był jedynym w swoim rodzaju, jednorazowym przeżyciem. 

 

PS. Jeśli podobał Wam się wywiad i sami chcielibyście opowiedzieć o swojej „językowej historii” napiszcie do nas na Instagramie! 

Chcesz dowiedzieć się więcej o obozach Angloville?

Napisz do nas i dowiedz się jak pomożemy Ci przełamać barierę językową!

[fc id='74' align= center][/fc]