1. Angloville
  2. Materiały
  3. Zdradzamy sekrety Królowej Elżbiety
Zdradzamy sekrety Królowej Elżbiety

Zdradzamy sekrety Królowej Elżbiety

Zwyczaje i upodobania Elżbiety II są bardzo dobrze znane mieszkańcom Wielkiej Brytanii. O jej upodobaniu do herbatników konkretnej marki można dowiedzieć się z pierwszych stron brytyjskich tabloidów. Postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy Polskim czytelnikom, którzy tak jak i my, podzielają pasję do kultury Wielkiej Brytanii.

Królowa surowo przestrzega diety

Jak można się domyślić, Elżbieta samodzielnie nie przygotowuje sobie posiłków. Ma od tego zespół szefów kuchni, którzy co tydzień prezentują jej jadłospis rozpisany zgodnie z jej upodobaniami i zaleceniami lekarzy. Królowa spośród zaprezentowanych dań wybiera te, na które będzie miała ochotę. Do jej ulubionych dań należy m.in. jajecznica z truflami, polędwica wołowa, czy czekolada. Tak zwany słodki ząb (po ang. sweet tooth), który oznacza zamiłowanie do słodkości, przejawia się również podczas królewskiego śniadania i podwieczorku.

Trochę alkoholu, dla zdrowotności

Przed snem kieliszek wina, w trakcie lunchu i przed obiadem dżin z Dubonnetem, a Martini na kolację. Królowa słynie ze swojego zamiłowania do drinków podawanych z lodem i plasterkiem cytryny. Zachowuje przy tym, jak zawsze nienaganną etykietę. Być może lata praktyki w Pałacu Buckingham nauczyły ją paru sztuczek.

Czego nie wolno serwować Królowej?

Wszyscy kucharze w pałacu są uprzedzeni, by pod żadnym pozorem nie gotować potraw z czosnkiem. Nawet niewielka ilość może zostać zauważona przez Królową i oddana. Nikt do tej pory nie był w stanie rozgryźć zagadki z czosnkiem – być może jest to zwykłe upodobanie, nadwrażliwość lub lęk przed czosnkowym oddechem… Królowa Elżbieta unika w swojej diecie produktów ciężkostrawnych, takich jak makaron, czy ziemniaki. Preferuje za to mięsa i sałatki. Co ciekawe, Królowa preferuje wyłącznie sezonowe owoce i warzywa. Potrafiła nie raz odmówić zjedzenia truskawek w styczniu, twierdząc, że zostały genetycznie zmodyfikowane.

Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy ciekawość polskich czytelników na temat sekretów kulinarnych brytyjskiej Królowej. Zupełnie nie dziwi tak duże zainteresowanie nią na Wyspach. Z pewnością jest to osoba interesująca, o niecodziennych upodobaniach, która potrafiła znaleźć złoty środek między byciem Królową a zwykłym człowiekiem.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail