1. Angloville
  2. Materiały
  3. Zalety nauki języka angielskiego w Anglii
Zalety nauki języka angielskiego w Anglii

Zalety nauki języka angielskiego w Anglii

Znajomość języka angielskiego to, w dwudziestym pierwszym wieku, podstawa. Dawniej wymagana jedynie podczas wyjazdów zagranicznych, dziś przydaje się nam również we własnym kraju. Wymagają jej pracodawcy (zwłaszcza w branży handlowej i finansowej), uczą jej również szkoły na praktycznie wszystkich poziomach. Dlaczego język angielski jest tak ważny? Mimo iż na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno, lepiej rozpocząć ją jak najwcześniej. W dzisiejszym świecie nie jest to trudne, gdyż mowa Anglosasów bombarduje nas niemal z każdej strony. Filmy, seriale, muzyka oraz (a może: przede wszystkim) Internet – wszędzie tam dominuje właśnie język angielski.

Najważniejszy jest kontakt z językiem

Jak ważny jest kontakt z językiem angielskim? Jeśli nie obcujemy regularnie z żywym językiem oraz nie ćwiczymy go, jego znajomość powoli (ale konsekwentnie) zanika. Nie jest to problem dla osób, które w życiu zawodowym lub prywatnym są otoczone obcokrajowcami. Współpracownik czy znajomy z innego kraju to – po przezwyciężeniu początkowej tremy – możliwość regularnego szlifowania języka angielskiego oraz nabrania ogłady w korzystaniu z niego. Bywa jednak, że nie mamy takiej możliwości, a wtedy jedynym sposobem na naukę jest obóz językowy – w kraju lub za granicą.

Wakacje z językiem angielskim

Zwłaszcza wśród młodych ludzi, dużą popularnością cieszą się obozy językowe, stanowiące swego rodzaju „wakacje z językiem”. Pozwalają one osobiście przekonać się, jak brzmi język angielski w Anglii czy Szkocji oraz umożliwiają posługiwanie się nim w codziennym życiu. Wspomniane kursy bazują na zjawisku tzw. immersji językowej – metodzie polegającej na „zanurzeniu” kursantów w języku. Wyjeżdżając do anglojęzycznego kraju, poza intensywnymi zajęciami, obcują z kulturą i językiem przez 24 godziny na dobę. Szyldy reklamowe, ludzie na ulicach, zakupy w sklepie, telewizja bez lektora – wszystko to błyskawicznie i w naturalny sposób podnosi kompetencje językowe, a także pozwala pokonać barierę językową, z którą zmaga się bardzo wiele osób. Podczas kursu języka angielskiego za granicą, uczestnicy poznają obcą mowę pod okiem native speakera, czyli osoby posługującej się językiem obcym w sposób w pełni naturalny. Dzięki temu łatwiej im zacząć mówić płynnie i z odpowiednim akcentem.

Nauka języka angielskiego w Anglii – podsumowanie

Nauka języka angielskiego w Anglii posiada wiele zalet. Oprócz przyspieszonego szkolenia i błyskawicznych efektów, pozwala przezwyciężyć początkową tremę i przełamać barierę w mówieniu. Dodatkowym plusem jest możliwość poznania nowej kultury i nawiązanie wielu ciekawych znajomości. Dzięki wspomnianym zaletom, nawet krótki kurs wyjazdowy jest wart więcej niż cały semestr języka angielskiego w publicznej szkole.

Dla tych, którzy chcieliby posunąć się o krok dalej i w pełni zanurzyć się w kulturze anglojęzycznej, programy takie jak rok szkolny w USA stanowią wyjątkową okazję. Spędzenie całego roku akademickiego w amerykańskiej szkole i bytowanie w rodzinie goszczącej to niepowtarzalna szansa na osiągnięcie płynności językowej poprzez codzienne użytkowanie angielskiego oraz dogłębne poznanie obyczajów i stylu życia Amerykanów. Tego typu intensywna immersja kulturowa i językowa zapewnia nieocenione doświadczenia, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail