1. Angloville
  2. Materiały
  3. Szkolenia językowe dla firm — dlaczego warto?
Szkolenia językowe dla firm — dlaczego warto?

Szkolenia językowe dla firm — dlaczego warto?

W ramach szkoleń firmowych odbywa się coraz więcej kursów stawiających na naukę języków. Pracodawcy zaczynają zdawać sobie sprawę, jak dużą wartością są pracownicy ze znajomością języka obcego, w szczególności angielskiego. Kursy języka angielskiego dla firm gwarantują wiele korzyści, a zalety uczęszczania na takie kursy można mnożyć w nieskończoność. Oto kilka istotnych powodów, dla których warto zdecydować się na tę inwestycję.

Rozwój pracownika to rozwój firmy

Wyższe kwalifikacje pracownika to jego większa efektywność w pracy, a co za tym idzie — większe zyski dla firmy. Warto więc patrzeć na każdego pracownika jak na potencjał, w który należy inwestować, ponieważ suma przeznaczona na kurs czy szkolenie, za jakiś czas z całą pewnością przyniesie niewspółmierne korzyści. Co więcej, pracownik, w którego się inwestuje, poczuje się o wiele bardziej doceniony, wyróżniony i zmotywowany. Ponadto, taka osoba z pewnością swoją pracą i osiąganymi wynikami, będzie chciała pokazać pracodawcy, że jest warta poniesionych kosztów.

Znajomość języka angielskiego a korzyści dla Twojej firmy

Obecnie, nieznajomość angielskiego jest poważną przeszkodą w życiu codziennym. Globalizacja powoduje, że świat się kurczy, na swojej drodze spotykamy coraz więcej obcokrajowców, dużo częściej podróżujemy, a dzięki Internetowi mamy możliwość korzystania z niezwykle cennych materiałów edukacyjnych w obcych językach — w szczególności w języku angielskim.

Rynek otwarty jest na zagranicznych inwestorów, a coraz więcej przedsiębiorstw gotowych jest na podbój europejskich i światowych rynków. Firma, która ma aspiracje do budowania międzynarodowych kontaktów, musi mieć więc wykwalifikowaną kadrę, która posługuje się angielskim na wysokim poziomie. Trudno bowiem wyobrazić sobie udział w targach czy konferencji za granicą, w przypadku gdy pracownicy nie znają angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Osoba, która biegle posługuje się językiem angielskim, ma ogromne spektrum możliwości, a wszelkie drzwi do zawierania znajomości biznesowych, stoją przed nią otworem.

Sprytny sposób na zintegrowanie zespołu

Zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy stanowili zgrany team? Warto więc organizować wyjazdy integracyjne i planować różnego rodzaju aktywności. Nie zawsze musi to być jednak kolejna nudna wycieczka, z której każdy będzie próbował się wykręcić. Wspólny kurs angielskiego może okazać się idealnym pomysłem na zacieśnienie więzi wśród pracowników. Podczas wspólnej nauki pojawi się wiele możliwości rozmowy w luźniejszej atmosferze, co pozwoli na podzielenie się swoimi pasjami, zainteresowaniami i doświadczeniami, jednocześnie pogłębiając relacje między pracownikami. Taka integracja z pewnością wpłynie na poprawę umiejętności językowych, ale również zagwarantuje umocnienie relacji i lepszą współpracę przy obowiązkach służbowych.

Kurs angielskiego w firmie na miarę Twoich potrzeb

Sposobów na zorganizowanie szkoleń w firmie jest wiele — do wyboru są kursy stacjonarne, np. w firmie i siedzibie Anglovill, programy wyjazdowe, a także nauka online na dedykowanej platformie. Nie musisz zastanawiać się, czy możliwe będzie zebranie zainteresowanych pracowników w jednym miejscu o określonym czasie, oraz czy terminy będą dogodne dla wszystkich. Niezależnie od profilu Twojej firmy, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie, aby przygotujemy najlepszy kurs dla Twoich pracowników.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail