1. Angloville
  2. Materiały
  3. Słówka po angielsku dla dzieci – od czego zacząć naukę?
Słówka po angielsku dla dzieci – od czego zacząć naukę?

Słówka po angielsku dla dzieci – od czego zacząć naukę?

Małe dzieci, w przeciwieństwie do osób dorosłych czy nawet nastolatków, przyswajają języki obce tak, jak ojczyste. Nauka przychodzi im naturalnie bez konieczności uczenia się na pamięć słówek czy zasad gramatycznych. Dzieci osłuchują się z melodyjnością języka i jego rytmem, co ma wpływ na poprawną wymowę. Im szybciej dzieci rozpoczną przygodę z nauką języka angielskiego, tym mniej oporów przed posługiwaniem się nim będą miały w późniejszym życiu. Nie warto czekać!

Pierwsze słówka po angielsku dla dzieci

Jeżeli nie wiemy, od czego zacząć naukę języka angielskiego, warto przypomnieć sobie, jak wyglądały pierwsze słówka dziecka w języku polskim. Można także bazować na tym, czym dziecko interesuje się w danym momencie. Mogą to być słówka, których maluch używa na co dzień w domu lub w przedszkolu. Przydatne mogą być miesiące po angielsku dla dzieci. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto wprowadzić codzienną, kilkuminutową rutynę. Wyznaczenie stałej pory na naukę angielskiego przerodzi się w nawyk. Warto jednak pamiętać, że w przypadku małych dzieci nie powinno być to więcej niż 15-20 minut dziennie. Warto także reagować, jeżeli dziecko nie wykazuje chęci do działania. Nauka ma być przyjemnością i na takim etapie nie należy do niej zmuszać. Jeżeli Twoja pociecha zaczyna naukę języka obcego, spróbuj wprowadzić angielskie słówka takie jak:

  • jedzenie i napoje,
  • kolory,
  • zwierzęta domowe, hodowlane, dzikie (można dodatkowo wprowadzić angielskie wyrazy dźwiękonaśladowcze),
  • cyfry,
  • ubrania,
  • kształty,
  • proste przymiotniki.

Pamiętaj, że maluch wykazuje większe zainteresowanie, jeżeli się czymś interesuje lub go to ciekawi, dlatego warto obserwować swojego malucha i łączyć angielski dla dzieci z tym, co aktualnie dziecko lubi.

Obozy językowe dla dzieci i młodzieży

Nauka języka angielskiego w kraju oraz za granicą.

Sprawdzone sposoby na naukę słówek po angielsku dla dzieci

Uczenie dziecka języka angielskiego może być wspaniałym sposobem na wspólne spędzanie czasu i pogłębienie więzi. Różnorodne ćwiczenia można tak naprawdę robić wszędzie – w domu, na spacerze, na zakupach. Dzieci lubią powtarzalność. Kiedy wiedzą, co się za chwilę wydarzy, czują się pewnie i bezpiecznie. To właśnie dlatego na okrągło słuchają tych samych piosenek, oglądają tę samą bajkę, czy chcą, aby im czytać w kółko tę samą książkę. Powtarzalność można także przełożyć na naukę angielskiego. Może to zaowocować lepszymi i trwalszymi efektami. Jakie sposoby na naukę wykorzystywać?

Nauka przez zabawę

Nie ma nic lepszego i bardziej efektywnego niż uczenie się w trakcie zabawy. Dzieci kochają tę formę przyswajania nowych umiejętności. W tym celu można wykorzystać angielskie piosenki z pokazywaniem czy naśladowaniem odgłosów zwierząt. Śpiewanie dziecku lub wspólne śpiewanie piosenek to dobry sposób na nowe słownictwo angielskie, ćwiczenie akcentu i intonacji.

Bajki

Warto wprowadzić do codziennych zabaw bajki w języku angielskim. Nie ma znaczenia, czy będą to bajki w telewizji, książeczki czy słuchowiska. W przypadku bajek animowanych warto zarezerwować sobie czas i obejrzeć bajkę z dzieckiem. W trakcie oglądania można zwracać uwagę na poszczególne elementy, wprowadzać nowe podstawowe angielskie słówka, a po seansie można porozmawiać na temat animacji. Czytanie bajek rozwija wyobraźnię. Kolorowe ilustracje sprawiają, że dziecko jest zainteresowane. To także doskonała lekcja rozumienia ze słuchu.

Fiszki

Fiszki to kolejny sprawdzony sposób na naukę. Przydaje się w przypadku trochę starszych dzieci. Karty edukacyjne można wykorzystać na wiele sposobów jako dodatek do gier lub samodzielną formę zabawy, na przykład w memory. Ilustrowane karty to element, który przyciąga uwagę dzieci, skłaniając je do samodzielnego wymyślania metod ich wykorzystania. Dzięki tego typu narzędziom edukacyjnym nie musisz zastanawiać się, jakie słówka w języku angielskim powinno poznać Twoje dziecko.

Gry i zabawy

Bobas w wieku przedszkolnym i odrobinę młodsze może być wspaniałym kompanem do gier planszowych i nie tylko. W tym wieku dziecko zaczyna rozumieć zasady. Planszówki to rewelacyjny sposób na naukę i wspólne spędzanie czasu. Aktualnie można także korzystać z aplikacji do nauki angielskiego poprzez zabawę dla dzieci czy książek i zabawek interaktywnych, które mają korzystny wpływ na uczenie się akcentu i intonacji.

słówka po angielsku dla dzieci

Od kiedy warto zacząć naukę słownictwa angielskiego przez dzieci?

Stwierdzenie, że im szybciej maluch zacznie uczyć się języków obcych, tym lepiej, nie wzięło się znikąd. Wystarczy pomyśleć o wielojęzycznych dzieciach, które nawet w wieku 6 miesięcy potrafią rozróżniać melodyjność poszczególnych języków występujących w domu. Dzieci poprzez naukę angielskiego rozwijają swój umysł, ćwiczą pamięć, poszerzają swoje horyzonty. Małe dzieci nie mają poczucia wstydu. Pomimo popełnianych błędów, posługują się językiem angielskim naturalnie, nie występuje u nich bariera językowa. Co więcej, małe dzieci lepiej rozumieją ze słuchu. Warto wiedzieć, że u najmłodszych aparat mowy jest niezwykle elastyczny, dlatego dzieci lepiej niż dorośli uczą się nowej wymowy i intonacji.

Warto wykorzystać chęci i pozytywne nastawienie dziecka. Kilkuletnie dzieci bez problemu poradzą sobie z nauką słówek w języku angielskim. Jeżeli chcesz, sprawdź kursy angielskiego dla dzieci. To świetny sposób na naukę w gronie innych. Z kolei obozy językowe dla dzieci pozwalają w pełni zanurzyć się w języku.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail