1. Angloville
  2. Materiały
  3. Poznaj Anglię – hrabstwo Essex
Poznaj Anglię – hrabstwo Essex

Poznaj Anglię – hrabstwo Essex

Hrabstwo Essex to malowniczo położona część Anglii, sąsiadująca od południowego zachodu z Londynem, a od wschodu z Morzem Północnym. Tak atrakcyjna lokalizacja sprawia, że wielu mieszkańców Anglii oraz turystów z całego świata spędza tutaj chętnie miesiące wakacyjne. Spokojna okolica o wiejskim charakterze z wieloma atrakcjami i zabytkami to świetna okazja do zapoznania się z historią Anglii oraz wypoczynku w otoczeniu nadmorskich kurortów. Co warto zobaczyć, będąc w hrabstwie Essex? Podpowiadamy.

Hrabstwo Essex – co warto zobaczyć?

Hrabstwo Essex to idealna lokalizacja do wakacyjnego odpoczynku. Poza rozległymi plażami znaleźć tu jednak można wiele cennych, interesujących zabytków, malowniczych parków i atrakcji, które warto odwiedzić.

Colchester – najstarsze miasto Wielkiej Brytanii

Zdecydowanie największą atrakcją hrabstwa Essex jest miasto Colchester, uznawane za najstarsze miasto w Wielkiej Brytanii założone przez Rzymian. Wśród tamtejszych atrakcji największą popularnością w gronie turystów cieszy się XII-wieczny zamek, w którym aktualnie mieści się muzeum historyczne, dawny łuk opactwa i pozostałości murów niegdyś otaczających miasto, starodawny młyn wodny oraz muzeum sztuki z obrazami słynnego Alfreda Munningsa. Colchester to miasto pełne dobrej energii, malowniczych parków, takich jak Castle Park, a także przytulnych kafejek i stylowych budynków. Znajdziemy tutaj również jedno z piękniejszych zoo zlokalizowanych na terenie Wielkiej Brytanii. Colchester to również ważna dla kraju baza uniwersytecka. Miasto, z uwagi na niewielką odległość, stanowi fantastyczny punkt wypadowy do Londynu, Cambridge oraz położonego na terenach nadmorskich Clacton-on-Sea. Wielu turystów chętnie decyduje się więc na nocleg w cichym i spokojnym Colchester, organizując jednodniowe wycieczki do stolicy i otaczających miejscowości.

Chelmsford – miasto w centrum hrabstwa Essex

Chelmsford to kolejne miasto hrabstwa Essex, które warto zobaczyć na własne oczy. Znajduje się ono 42 kilometry na północny-wschód od Londynu, co stanowi w przybliżeniu połowę drogi do Colchester. Dzięki centralnemu położeniu w hrabstwie Essex, miasto jest jego główną siedzibą administracyjną. Wśród atrakcji turystycznych znajdziemy tutaj jedną z najmniejszych katedr w Wielkiej Brytanii. W niedalekim pobliżu znajduje się także pałac Palace of Beaulieu, znany jako New Hall. Obiekt stanowi szesnastowieczną rezydencję królów Anglii, położoną na północ od Chelmsford.

Clacton-on-Sea – wypoczynkowa miejscowość nadmorska

Clacton-on-Sea to jeden z chętniej wybieranych przez Brytyjczyków nadmorskich kurortów.  Możliwość spędzenia kilku dni nad Morzem Północnym w stosunkowo niewielkiej odległości od Londynu sprawia, że w trakcie ciepłych dni wybiera się tu wielu turystów z okolicznych regionów. Miasto powstało w 1871 roku i szybko wykorzystało swoje położenie i potencjał, rozwijając się jako ośrodek turystyczny. Szczyt popularności przypadał na lata 60. XX wieku, jednak wciąż jest chętnie odwiedzane przez młodzież, rodziców z dziećmi i osoby starsze.

University of Essex – szkoła w najstarszym mieście UK

Na terenie hrabstwa Essex, w najstarszym mieście Wielkiej Brytanii Colchester znajduje się University of Essex, uznany za najlepszy uniwersytet 2018 roku przez Times Higher Education Awards 2018. Dodatkowo szkoła znajduje się w pierwszej 30-tce najlepszych uniwersytetów według The Times, co znacznie zwiększa jej prestiż i uznanie. Główną dewizą akademicką jest tutaj gruntowne nauczanie na podstawie rzetelnych badań naukowych. Szkoła daje więc nie tylko dawkę olbrzymiej wiedzy i nauki, ale również doskonały start w przyszłość dla wielu studentów z całego świata. Nauczanie w niedalekiej odległości od stolicy Wielkiej Brytanii otwiera dla młodych ludzi możliwości rozwoju kariery zawodowej oraz zapoznanie się z tutejszą tradycją, o czym w tym roku będą mogli się przekonać również uczestnicy programu Junior International w Anglii.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail