1. Angloville
  2. Materiały
  3. Postanowienia noworoczne, które mogą się udać
Postanowienia noworoczne, które mogą się udać

Postanowienia noworoczne, które mogą się udać

Początek Nowego Roku to idealny czas na podsumowania, a także na stawianie sobie nowych celów. Noworoczne postanowienia to dla niektórych duża frajda – sposób na zorganizowanie swojego czasu w nowym roku, samodoskonalenie i realizowanie swoich marzeń. Dla innych z kolei może to być coroczna udręka, zwłaszcza gdy chodzi o zmuszanie się do nieprzyjemnych czynności.

Styczeń miesiącem diet i rzucania nałogów

Najbardziej popularne postanowienia noworoczne związane są ze zdrowiem i nałogami. Styczeń to miesiąc, w którym siłownie i kluby fitness pękają w szwach, dużo osób przechodzi na dietę i stara się pozbyć niezdrowych nałogów, takich jak palenie papierosów, jedzenie słodyczy itp. Niestety tylko nieliczni wytrzymują w swoich postanowieniach dłużej niż miesiąc. Jeżeli należysz do osób, którym trudność sprawia wytrwanie w noworocznych postanowieniach, to w dzisiejszym wpisie dowiesz się, co zrobić, by osiągnąć sukces.

Postaw sobie realistyczne cele

To właściwie najważniejsza zasada dotycząca jakichkolwiek postanowień. Zamiast wygórowanego celu: “Zarobić milion złotych w 2019 roku” lepiej zastanów się, co zrobić, by mieć więcej pieniędzy. Może chodzi o to, byś postarał się o podwyżkę w pracy, wprowadził planu oszczędnościowy lub sprzedał niepotrzebne gadżety. Mniejsze i bardziej realistyczne cele zachęcą Cię do działania i sprawią Ci więcej przyjemności podczas ich realizacji.

Rozłóż w czasie dojście do celu

Jeżeli Twoim celem jest utrata nadwagi to zarówno ze względów zdrowotnych, jak i praktycznych rozłóż ją w czasie na poszczególne miesiące. Pamiętaj również o tym, że postanowienie “utrata 20 kg” wymaga przygotowania planu na zmianę diety i stylu życia. Nie zdziw się, jeśli po miesiącu nic się nie wydarzy. Tak samo z nauką języka obcego. Jeżeli postanowisz sobie, że Twoim celem na 2019 rok jest nauka języka angielskiego, to zapisz się na dodatkowe zajęcia, weź udział w intensywnym kursie lub rozpocznij samodzielną naukę w domu. Poświęć kilka godzin tygodniowo na regularną naukę. W ten sposób osiągnięcie celu będzie znacznie łatwiejsze.

Nie porównuj się do innych

Zarówno przy wybieraniu postanowień noworocznych, jak i w trakcie ich realizacji koniecznie kieruj się tą zasadą. Nie kopiuj znajomych, którzy np. postanowili przejść na wegetarianizm, jeżeli nie czujesz, że to dobra decyzja dla Ciebie. Do zmian najlepiej przygotowywać się stopniowo – przemyśleć wszystkie za i przeciw. Spontaniczne postanowienia zaplanowane ze względu na wpływ otoczenia mają mniejsze szanse na sukces.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X