1. Angloville
  2. Materiały
  3. Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci
Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci

Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci

Kilkuletnie dzieci chętnie uczą się nowych rzeczy, w tym słów ułożonych do melodii. Dla rodziców oznacza to, że do nauki języka angielskiego można wykorzystać właśnie piosenki. Jakie utwory do nauki angielskiego wybrać dla młodszych, a jakie dla starszych dzieci? Poznaj listę piosenek, dzięki którym Twoje dziecko oswoi się z językiem, rozwinie swoje umiejętności językowe, a także aktywizuje się ruchowo.

Dlaczego warto puszczać piosenki dla dzieci do nauki angielskiego?

Język angielski jest aktualnie jednym z najpopularniejszych języków na świecie. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto puszczać dziecku piosenki po angielsku. Specjalnie przygotowane piosenki dla dzieci po angielsku mogą:

  • pobudzić dziecko do aktywności fizycznej,
  • poprawić rytmizację dziecka i wzmocnić jego koordynację,
  • zintegrować dziecko ruchowo,
  • zredukować poziom lęku,
  • korzystnie wpłynąć koncentrację.

Jeżeli dziecko ma uczyć się z piosenek angielskiego, utwory powinien śpiewać native speaker. Aktualnie znalezienie takich dedykowanych najmłodszym utworów nie jest problemem. Poniżej przygotowaliśmy listę piosenek po angielsku dla dzieci w różnym wieku.

Proste piosenki po angielsku do nauki dla najmłodszych dzieci

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko w przyszłości swobodnie komunikowało się w języku angielskim, piosenki po angielsku powinieneś mu puszczać już od wczesnego dzieciństwa. Jakie piosenki dziecięce po angielsku sprawdzą się najlepiej dla 2-3 letnich dzieci? Na początek warto wybrać coś łatwego – alfabet. Takie piosenki bez trudu można znaleźć choćby w serwisie Youtube. Przykładami mogą być: Alphabet SongABC Song czy Shark ABC. Starsze dzieci mogą odświeżyć alfabet i jednocześnie nauczyć się kilku nowych słówek, słuchając np. piosenki ABC.

Wszystkie wymienione utwory pomagają dzieciom opanować alfabet. Są przy tym tak skonstruowane, że dziecko może powtarzać usłyszane słowa. Do nauki zachęcają również kolorowe animacje oraz zabawne postacie, które dziecko szybko polubi.

Piosenki dla przedszkolaków po angielsku – nauka przez śpiewanie

Starsze dzieci, które chodzą już do przedszkola, także można zachęcić do nauki języka angielskiego poprzez piosenki śpiewane w tym języku. W tym przypadku warto jednak wybrać bardziej ambitne utwory, dzięki którym dziecko będzie mogło nauczyć się nowych słówek. Po jakie piosenki po angielsku dla przedszkolaków warto sięgnąć?

Piosenki po angielsku do nauki kolorów

Dzieci w wieku przedszkolnym mogą poprzez piosenki po angielsku nauczyć się kolorów. Najlepsze piosenki dla dzieci po angielsku z tekstem to: Color Song 3The Balloon Song czy Mix the Colors Song.

Piosenki po angielsku do nauki liczb

Słuchając piosenek dla dzieci w języku angielskim, przedszkolaki mogą uczyć się również liczebników. Zabawne piosenki, z których dziecko nauczy się wymawiać angielskie liczebniki, to: Ten in the bedThe Big Numbers Song czy Our Favorite Numbers Songs.

Piosenki po angielsku do nauki części ciała

Doskonałym sposobem, aby dziecko nauczyło się angielskich nazw części ciała, są proste piosenki w języku angielskim. Wiele z nich zostało pomyślanych tak, aby dziecko mogło jednocześnie powtarzać słówka i wskazywać części ciała, np. Head Shoulders Knees & Toes czy Clap Your Hands.

Przedszkolaków mogą też zainteresować bajki do nauki angielskiego. Dobrze znana bajka może być również świetną podstawą do nauki słówek poprzez piosenki. Przykładem może być choćby piosenka Three Little Pigs.

Piosenki po angielsku z tekstem dla starszych dzieci

Na portalu Youtube bez trudu można znaleźć także piosenki dla starszych dzieci – są to piosenki z bardziej złożonym tekstem. Dzięki transkrypcji utworu dziecko utrwala pisownię poszczególnych słów. W ten sposób można uczyć się różnych słówek, np. kolorów (The Colors Song), liczb (Number Song) czy nazw zwierząt (Old MacDonald Had a Farm).

Niektóre z piosenek uczą prawidłowych zachowań, np. przypominają o konieczności mycia rąk – Wash Your Hands Song. Często teksty piosenek po angielsku dla dzieci, jak np. I see something Blue, zostały przetłumaczone na język polski.

Piosenki dla dzieci po angielsku to świetna zabawa dla całej rodziny – uczyć się i świetnie się przy tym bawić mogą zarówno starsi, jak i młodsi.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X