1. Angloville
  2. Materiały
  3. Obóz językowy dla dorosłych – efekty mogą Cię zaskoczyć
Obóz językowy dla dorosłych – efekty mogą Cię zaskoczyć

Obóz językowy dla dorosłych – efekty mogą Cię zaskoczyć

Myśląc o obozach językowych pierwsze nasze skojarzenia dotyczą zazwyczaj wakacyjnych wyjazdów organizowanych dla dzieci i młodzieży, najczęściej do któregoś z krajów anglojęzycznych, gdzie doskonale połączyć można naukę języka angielskiego z zabawą i wypoczynkiem, a zatem przyjemne z pożytecznym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tego typu rozwiązania możliwe są także w przypadku dorosłych. Na czym jednak polega różnica w obozach językowych dedykowanych konkretnym uczestnikom? Poza kwestiami wieku, rozróżnieniu podlegają także cele organizowanego w formie wyjazdu kursu językowego. Jak wygląda obóz językowy dla dorosłych proponowany przez Angloville?

Obóz językowy nie tylko za granicą

Wyjazdy językowe kojarzą się nam najczęściej z zagranicznymi wojażami. Z całą pewnością pobyt w jednym z anglojęzycznych krajów, np. Anglii, czy też Irlandii, może być wyjątkowym doświadczeniem. Tego typu podróże kształcą na wielu płaszczyznach – dostarczają mnóstwa inspiracji, pozwalają poznać nie tylko obcy język, ale także kulturę, obyczajowość, często także elementy historii i tradycji danego kraju. Jednak podstawową zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość zanurzenia się w języku angielskim w jego w pełni naturalnym środowisku. Efekty takiego zanurzenia bywają imponujące i gwarantują uczestnikom najwyższa skuteczność nauki.

Dogłębne poznanie kultury oraz otoczenie się językiem podczas takiego zagranicznego wyjazdu możliwe jest dzięki ciągłemu obcowaniu z native speakerami. Ważne jednak, aby uczestnik wyjazdu miał możliwość nieustannej konwersacji w języku angielskim. Wiele z dostępnych na rynku ofert wyjazdów językowych dla dorosłych nie zakłada opcji polegającej na nieustannym towarzyszeniu uczestnikowi native speakera. Taka sytuacja sprawia, że uczestnik wyjazdu „przepada” w tłumie anonimowych członków lokalnej społeczności, a komunikując się jedynie po polsku z współuczestnikami kursu, nie wykorzystuje efektywnie czasu na naukę języka angielskiego.

Co wyróżnia zagraniczne obozy językowe dla dorosłych organizowane przez Angloville? Przede wszystkim to brak standardowych zajęć prowadzonych w klasach przy wykorzystaniu tradycyjnych podręczników. Uczestnicy wyjazdu całą swoją aktywność i zaangażowanie przekładają na konwersacje i ćwiczenia w języku angielskim prowadzone z native speakerami. W tym wypadku nie mamy do czynienia z dużymi grupami uczestników, w których trudno o aktywność i ciągłość dialogu z native speakerem. Skuteczny i intensywny wyjazd językowy pozwala na prowadzenie bezpośrednich rozmów, w których mamy możliwość komunikowania się z native speakerem niemal na wyłączność.

Ale obóz językowy to nie tylko ten odbywający się za granicą. To także atrakcyjne opcje wyjazdu realizowanego w Polsce. Jak wygląda taki kurs językowy? Mimo że obóz ma miejsce w naszym rodzimym kraju, podczas jego trwania obowiązuje całkowity zakaz mówienia po polsku. To generuje stałą konieczność posługiwania się językiem angielskim. Bezpośredni i ciągły kontakt z native speakerem sprawia, że warunki, jakie panują podczas takiego wyjazdu językowego są bardzo zbliżone do naturalnego środowiska języka angielskiego, a tym samym pozwalają na doskonałe wyniki w naszej nauce.

Różnica wieku, ale i celu. Jakie korzyści osiągniemy decydując się na obóz językowy dla dorosłych?

Dorośli wybierając się na obóz językowy mają na celu przede wszystkim zdobycie konkretnych umiejętności językowych w jak najkrótszym czasie. To dobre rozwiązanie, ponieważ kurs językowy w postaci wyjazdu, zarówno krajowego, jak i zagranicznego to naprawdę intensywna nauka dająca satysfakcjonujące efekty.

Obozy językowe dla dorosłych organizowane przez Angloville to przede wszystkim stałe przebywanie w anglojęzycznym środowisku, bezpośredni i ciągły kontakt z native speakerem, intensywność nauki polegającej na konwersacjach, otoczeniu się językiem, zanurzeniu się w nim, a tym samym zyskaniu swobody w komunikowaniu się w języku angielskim. Wreszcie kilkudniowy obóz językowy dla dorosłych to efektywność większa niż wielkotygodniowe kursy językowe w tradycyjnym wydaniu.

Taka forma nauki języka angielskiego to przede wszystkim przełamanie blokady w mówieniu. Najczęściej to właśnie z tą kwestią mamy najwięcej problemów i to właśnie komunikowanie się w języku angielskim jest często źródłem naszego stresu. Obóz językowy dla dorosłych jest zatem doskonałą formą nauki, która pozwala na zdobycie większej swobody, płynności i pewności siebie w codziennych rozmowach prowadzonych w języku angielskim.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail