1. Angloville
  2. Materiały
  3. Nietypowy, skuteczny sposób na naukę angielskiego dla dzieci i młodzieży – poznaj go!
Nietypowy, skuteczny sposób na naukę angielskiego dla dzieci i młodzieży – poznaj go!

Nietypowy, skuteczny sposób na naukę angielskiego dla dzieci i młodzieży – poznaj go!

Obozy językowe zazwyczaj utożsamiamy z wyjazdami zagranicznymi. W przypadku obozów dedykowanych dzieciom i młodzieży, są to najczęściej letnie wyjazdy do miejsc, gdzie można sprawnie połączyć beztroską zabawę i wakacyjny wypoczynek z pożyteczną nauką nie tylko języka, ale także obcej kultury i historii. Czy zatem obóz językowy organizowany w Polsce może stanowić atrakcyjne rozwiązanie na tle tych zagranicznych? Jak najbardziej. Obozy językowe w Polsce to doskonałe rozwiązanie przynajmniej z kilku zasadniczych powodów. Warto jednak wybierać je uważnie, decydując się na te naprawdę intersujące i gwarantujące efektywną naukę języka angielskiego.

Dobry obóz językowy w Polsce, czyli jaki?

Aby obóz językowy stanowił możliwość dobrego i efektywnego wykorzystania czasu, pozwolił na skuteczna naukę języka angielskiego, a przy okazji gwarantował miłe i długo pozostające w pamięci doświadczenia, warto aby wyróżniał się kilkoma kluczowymi cechami.

1. Otóż obóz językowy organizowany w Polsce powinien być w pełni ukierunkowany na stworzenie warunków jak najbliższych tym, jakie panują w krajach anglojęzycznych. Co możemy przez to rozumieć? Uczestnicząc w tego typu kursie językowym powinniśmy mieć możliwość obcowania z językiem angielskim, zanurzenia się w nim poprzez ciągły kontakt z native speakerami. Obozy językowe, podczas których towarzystwo native speakerów jest mocno ograniczone lub wręcz niemożliwe, to w zasadzie pomyłka. Jedynie obcując z żywym językiem możemy zdobyć umiejętność swobodnego porozumiewania się nim. Doskonałym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy na danym obozie istnieje możliwość kontaktu i nieustannych konwersacji w native speakerami pochodzącymi z różnych krajów. To daje sposobność poznania i oswojenia się z różnym akcentem, odkrycia różnych kultur, zwyczajów i tradycji. Skuteczna nauka języka angielskiego to przede wszystkim permanentny kontakt z językiem, właśnie poprzez nieustanne rozmowy, konwersacje, ale także gry i zabawy, gdzie jedyną możliwością porozumiewania się jest posługiwanie się językiem angielskim.

2. Inną ważną kwestią w wyborze obozu językowego w Polsce jest liczebność grup uczestników. Jeśli organizacja danego obozu zakłada duże, 15 – 20 – osobowe grupy kursantów, skuteczność takiej nauki języka angielskiego będzie raczej niewielka. Jedynie nauka w małych, zaledwie kilkuosobowych grupach gwarantuje właściwą, oczekiwaną efektywność. Warto tutaj także zwrócić uwagę na aspekt kontaktu native speakera z uczestnikami obozu. Biorąc udział w tego typu kursie wyjazdowym powinniśmy bowiem mieć zapewniony bieżący kontakt z native speakerem i  możliwość ciągłego prowadzenia konwersacji w języku angielskim.

3. Ostatni z kluczowych aspektów obozów językowych organizowanych w Polsce to sama ich forma. Wybierając takie właśnie rozwiązanie w nauce języka angielskiego, przyjrzyjmy się formie prowadzonych zajęć podczas obozu. Skuteczność zapewniają jedynie propozycje będące naturalną konwersacją, symulacją codziennych sytuacji, z którymi mamy najczęściej do czynienia, a w przypadku obozów dla dzieci i młodzieży, także interesująca, wartościową zabawą.

Obozy językowe w Polsce – dla kogo będą najlepsze?

Obozy językowe organizowane w Polsce to dobre rozwiązanie dla absolutnie wszystkich chcących skutecznie i szybko nabyć nowych umiejętności lub poprawić umiejętności już posiadane w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Jednak takie rozwiązanie to szczególnie atrakcyjna forma dla wszystkich, którzy oczekują imponujących i szybkich efektów nauki, chcą się zanurzyć w języku angielskim oraz ich celem jest pokonanie bariery w mówieniu po angielsku. Obozy językowe uczą praktycznych umiejętności, pomagają w uzyskaniu swobody i naturalności w posługiwaniu się językiem angielskim, a ponad to pozwalają na opanowanie stresu wynikającego z prowadzenia konwersacji i publicznych wystąpień w języku angielskim.

Inną grupę osób, dla których obozy językowe organizowane w Polsce mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla wyjazdów zagranicznych, są rodzice. Jeśli mamy wątpliwości i obawy związane z wysłaniem swojego dziecka na obóz zagraniczny, opcja obozu realizowanego w kraju będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem. Tego typu wyjazdy to, poza efektywną nauką języka angielskiego, także kreatywna zabawa, zajęcia rekreacyjna i artystyczne oraz programy tematyczne dotyczące poszczególnych krajów anglojęzycznych oraz ich kultur. A to wszystko w towarzystwie native speakerów i z językiem angielskim podczas zajęć i czasu wolnego.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail