1. Angloville
  2. Materiały
  3. Nauka angielskiego w domu – jak sobie z nią poradzić?
Nauka angielskiego w domu – jak sobie z nią poradzić?

Nauka angielskiego w domu – jak sobie z nią poradzić?

Samodzielna nauka angielskiego w domu może być efektywna. Zamiast jednak koncentrować się na rozwiązywaniu setek ćwiczeń z gramatyki czy wkuwaniu słownictwa angielskiego, zmień swoje nastawienie – otocz się językiem angielskim, a rezultaty mogą przerosnąć Twoje oczekiwania. Poznaj 5 pomysłów na naukę angielskiego w domu – część z nich będzie wymagać od Ciebie jedynie minimum wysiłku.

Samodzielna nauka angielskiego – oglądaj anglojęzyczne filmy

Jak uczyć się angielskiego w domu? W wolnych chwilach chętnie oglądasz filmy lub seriale na Netflixie? Świetnie, bo to oznacza, że masz szansę osłuchać się z językiem angielskim. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać polskie napisy zamiast polskojęzycznego lektora. W ten sposób będziesz mógł skupić się na dialogach w języku angielskim i ewentualnie skorzystać z podpowiedzi w formie napisów, gdy pewne zdania nie będą dla Ciebie zrozumiałe.

Taka nauka angielskiego w domu jest bardzo efektywna – pozwala wzbogacić słownictwo, odświeżyć najpopularniejsze struktury gramatyczne czy przyswoić akcent i doskonali wymowę. Co więcej, możesz w pełni skoncentrować się na fabule filmu – Twój mózg będzie podświadomie zapoznawał się z nowym materiałem. Jeżeli jednak jesteś ambitny, to w trakcie seansu możesz notować słówka czy zwroty, które są dla Ciebie nowością.

Język angielski w domu z Netflixem? Jeżeli zastanawiasz się, od jakich seriali i filmów zacząć, skorzystaj z naszych propozycji. Przeczytaj: 8 seriali z Netflixa, które pomogą Ci w nauce angielskiego.

Jak nauczyć się angielskiego w domu – czytaj lub słuchaj tego, co lubisz

Wieczory wolisz spędzać z książką w ręku, zamiast przed ekranem telewizora? Nauka angielskiego w domu może polegać też na lekturze ulubionych książek. Jeżeli jednak nie masz w zwyczaju czytać literatury pięknej, to nie zmuszaj się do niej. W ten sposób jedynie zniechęcisz się do dalszego rozwoju umiejętności językowych. Samodzielna nauka angielskiego powinna być przyjemnością – wybierz gatunek literatury, który Cię interesuje.

Zamiast literatury sięgasz po wiadomości ekonomiczne lub czytasz codzienne wiadomości? Skorzystaj z anglojęzycznych gazet czy serwisów ekonomicznych. To również skuteczna nauka angielskiego w domu. W ten sposób wzbogacisz swój słownik o słownictwo specjalistyczne, które może przydać Ci się w przyszłości, jeżeli zamierzasz znajomość języka angielskiego wykorzystać przy ubieganiu się o awans czy przy zmianie pracy.

Od czasu do czasu porzucasz lekturę dla dobrego podcastu? Jeżeli szukasz nowych propozycji, dzięki którym przy okazji poszerzysz swoje kompetencje językowe, to ciekawe i różnorodne podcasty znajdziesz tutaj: Podcasty do nauki angielskiego.

Nauka języka angielskiego w domu – wykorzystaj aplikacje

Na co dzień często korzystasz ze smartfona? Dziś to narzędzie zapewnia o wiele więcej niż tylko kontakt z rodziną czy znajomymi. Wystarczy, że zainstalujesz jedną z bezpłatnych lub płatnych aplikacji do nauki wybranego języka. Aplikacje mają to do siebie, że zapewniają dostęp do zróżnicowanej bazy materiałów, a sama nauka ma luźną formułę. Dzięki nim możliwa jest szybka nauka angielskiego w domu – za jednym zamachem uczysz się m.in. znaczenia słowa, jego poprawnej wymowy i zapisu.

Aby korzystać z edukacyjnych aplikacji, możesz wykorzystać dosłownie każdą chwilę. To najlepsza nauka angielskiego w domu, jeżeli masz ograniczone zasoby czasowe. Dodatkowo dziś jakość materiałów udostępnianych przez apki do nauki języków jest naprawdę wysoka – wiele z nich zostało przygotowanych przez doświadczonych lektorów i pracowali przy nich również native speakerzy.

Chcesz zainstalować aplikację do nauki języka angielskiego, ale nie wiesz, na którą się zdecydować? Przeczytaj nasz poradnik – Aplikacje do nauki angielskiego. Znajdziesz w nim kilka propozycji, które mogą Cię zainteresować.

Jak uczyć się angielskiego w domu – intensywny kurs angielskiego

Powyżej opisane metody nauki angielskiego w domu mają to do siebie, że w mniejszym czy większym stopniu wymagają od Ciebie samodyscypliny. Jeżeli szybko tracisz zapał, to na początek zdecyduj się na intensywny kurs angielskiego. Dzięki temu, że będziesz musiał systematycznie uczestniczyć w zajęciach, będziesz wciąż stymulowany. To z kolei sprawi, że coraz łatwiej będzie Ci się zmotywować do samodzielnej nauki. Bardzo możliwe, że doświadczeni lektorzy po prostu zaszczepią w Tobie ciekawość.

Na jaki kurs angielskiego w domu warto postawić? Kurs angielskiego powinien rozwijać umiejętności w sposób wszechstronny. O ile gramatykę czy słownictwo możesz przyswoić w domowym zaciszu, o tyle trudniej będzie Ci zapewnić sobie konwersacje. Właśnie dlatego najlepiej, aby kurs angielskiego był ukierunkowany na rozmowy. Jeżeli języka angielskiego uczysz się od dłuższego czasu, to w ten sposób sprawdzisz swoje silne i słabe strony.

W Angloville proponujemy intensywne kursy z native speakerami. Unikalność naszej metody nauki języka angielskiego polega na zanurzeniu uczestników w języku. To skuteczna i motywująca do dalszej pracy technika nauki.

Nauka języka angielskiego w domu – wykorzystaj zasoby internetu

Codziennie spędzasz sporo czasu w mediach społecznościowych? Możesz je wykorzystać do nauki języka angielskiego. Zacznij od zmiany języka interfejsu – w ten sposób wszystkie komunikaty będziesz otrzymywać po angielsku. W drugiej kolejności zapisz się do aktywnych grup wspierających osoby uczące się języka angielskiego. Dzięki temu na Twojej tablicy będą się pojawiać np. nowe słówka, zwroty czy przysłowia. To najlepsza nauka angielskiego w domu, która przy okazji nie wymaga dużego wysiłku.

W sieci, a zwłaszcza w serwisie YouTubie, znajdziesz też sporo filmików, w których lektorzy krok po kroku omawiają zagadnienia choćby z zakresu gramatyki. Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu? Wystarczy, że będziesz regularnie odwiedzać subskrybowane kanały i zapoznawać się z kolejnymi materiałami. Możesz to robić nie tylko w domu, ale również w drodze do szkoły czy pracy.

Efektywna nauka angielskiego w domu kosztować będzie Cię jedynie odrobinę zaangażowania – nie potrzebujesz żadnych książek czy zestawów ćwiczeń. Korzystając z bezpłatnych zasobów, możesz przyswoić zarówno podstawy, jak i rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X