1. Angloville
  2. Materiały
  3. Naucz się angielskiego, słuchając podcastów
Naucz się angielskiego, słuchając podcastów

Naucz się angielskiego, słuchając podcastów

Nauka angielskiego nie musi i nie powinna ograniczać się do rozwiązywania setek zadań w zeszytach ćwiczeń. Jeżeli chcesz „załapać” rytm i akcent, przyswoić nowe słówka, utrwalić prawidłowy szyk zdań i nauczyć się budować dłuższe wypowiedzi, sięgnij po podcasty po angielsku. Wybór jest spory – bez trudu znajdziesz podcast, który Cię zainteresuje. Jeżeli nie masz czasu na samodzielne poszukiwania, zdaj się na nas – poniżej prezentujemy podcasty.

Podcasty do nauki angielskiego – dostosowane do Twojego poziomu

Jeżeli dopiero zaczynasz naukę języka angielskiego, to wykorzystaj podcasty, by urozmaicić swoją naukę. Atutem podcastów tworzonych z myślą o osobach początkujących jest to, że lektorzy mówią wolno i bardzo wyraźnie. W ten sposób możesz utrwalać już znane słówka, a także osłuchać się z akcentem. Ucząc się nowych zwrotów, wykorzystaj opcje spowolnienia dźwięku oraz stop/pauza. To prosty sposób, by dać sobie czas na ich powtórzenie.

Angielskie podcasty do nauki dla początkujących znajdziesz na stronie British Council, na portalu Voice of America oraz w serwisie BBC. Ostatnia propozycja jest dedykowana szczególnie tym, którzy uczą się w wolnych chwilach – BBC przygotowało skondensowane, 6-minutowe podcasty.

  • http://learnenglish.britishcouncil.org/general-english/podcasts
  • https://learningenglish.voanews.com/
  • http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english

Szlifuj angielski, śmiej się do rozpuku

Czy nauka angielskiego może poprawić humor? Okazuje się, że tak! Jeżeli jesteś zapalonym miłośnikiem komedii, mamy coś dla Ciebie i wcale nie piszemy o nowych sezonach Twojego ulubionego serialu komediowego. Serwis Earwolf.com proponuje podcasty po angielsku z serii Comedy Bang Bang.

Gospodarzem jest Scott Aukerman, który przeprowadza rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Ci jednak – jak słuchacze – muszą spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji. Nietypowe sytuacje, w jakie rozmówcy są wciągani, powodują lawinę śmiechu. Słuchanie tych produkcji to też dobry sposób, by oswoić się z specyficznym humorem angielskim i amerykańskim.

  • http://www.earwolf.com/show/comedy-bang-bang/

Bądź na bieżąco – wykorzystaj podcasty informacyjne

Na uczelnię lub do pracy dojeżdżasz komunikacją miejską? Jeżeli dotychczas najczęściej czytałeś książkę lub gazetę, wykorzystaj podcasty informacyjne. Dzięki nim masz szansę połączyć przyjemne z pożytecznym – zdobyć wiedzę o sytuacji na świecie i jednocześnie poznać nowe słówka. Dodatkowym plusem jest możliwość osłuchania się z nienagannym brytyjskim akcentem, jakim mogą pochwalić się poszczególni prezenterzy.

W serwisie BBC znajdziesz podcasty informacyjne, które są publikowane dwa razy dziennie. Co istotne, reporterzy prezentują wieści z całego świata. Każdy podcast jest też opatrzony tekstem – krótką informacją, dzięki której dowiesz się, o czym jest.

  • https://www.bbc.co.uk/programmes/p02nq0gn/episodes/downloads

Rozwijaj swoje hobby – słuchaj podcastów naukowych

Twoja praca wymaga od Ciebie bycia na bieżąco z nowinkami technologicznymi? Lubisz edukacyjne historie i chętnie zagłębiasz się w poszukiwaniach odpowiedzi na różne pytania? Koniecznie zarezerwuj czas na Science Friday. Te podcasty po angielsku to prawdziwa skarbnica wiedzy, ale nie tylko.

Słuchając podcastów naukowych, masz szansę lepiej poznać specjalistyczne słownictwo, z którym nie zetkniesz się w książkach do nauki podstaw języka angielskiego. Dodatkowo możesz też świetnie się bawić, odkrywając sens nieznanych słów z kontekstu wypowiedzi prezenterów.

  • https://www.sciencefriday.com/

Osłuchaj się z różnymi akcentami – przenieś się na miejsce zbrodni

Podcasty po angielsku nie zawsze muszą być monologiem – mogą być też wciągającym dialogiem. Jeżeli chcesz osłuchać się z różnymi akcentami i tym samym jeszcze lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach komunikacyjnych, koniecznie posłuchaj podcastów Serial.

Wspomniany Serial to wielokrotnie nagradzane audycje, które cieszą się ogromną popularnością. Każdy sezon omawia jedną prawdziwą historię kryminalną. Dzięki inscenizacjom, udział w nagraniach bierze wiele osób, a słuchacza przez całą opowieść prowadzi Sarah Koenig. Jeżeli chcesz zapisywać słówka poznane właśnie podczas słuchania tych podcastów, możesz to zrobić w notesie z logo serialu, który jest do kupienia na oficjalnej stronie.

  • https://serialpodcast.org/
Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail