1. Angloville
  2. Materiały
  3. Najlepszy kurs angielskiego – jak go wybrać?
Najlepszy kurs angielskiego – jak go wybrać?

Najlepszy kurs angielskiego – jak go wybrać?

Dzisiejsza rzeczywistość, która nas otacza to nieustanny pośpiech. Wciąż gdzieś się spieszymy i raczej wszyscy cierpimy na permanentny deficyt czasu. Stąd też tak wiele osób, chcąc doskonalić swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, poszukuje zajęć, które pozwolą na naukę intensywną, a tym samym ograniczoną w czasie. Często nie możemy lub po prostu nie chcemy poświęcać długich tygodni na żmudne wkuwanie słówek i opanowywanie ćwiczeń gramatycznych. Dlatego najlepszym sposobem na naukę angielskiego są intensywne kursy językowe, które optymalnie wykorzystują nasz cenny czas. Jak jednak dokonać wyboru i co wyróżnia dobry, intensywny kurs języka angielskiego?

Nauka to coś więcej niż przekazywanie wiedzy o języku

Skuteczna nauka to przede wszystkim skupienie się na pozyskaniu umiejętności swobodnego posługiwania się językiem obcym. Zdolność do prowadzenia naturalnej, niewymuszonej i niewymagającej tytanicznego wysiłku konwersacji w języku angielskim, zarówno w życiu prywatnym, jak i sferze zawodowej, to kwestia kluczowa.

Najlepszy kurs języka angielskiego łączy zatem w sobie elementy metod klasycznych, ale także nowoczesne metody i środki komunikacyjne. Tylko taka kombinacja pozwala uczestnikom kursu na zdobycie umiejętności językowych przydatnych w codziennych życiowych sytuacjach.

Najlepsza nauka języka angielskiego to nacisk na aktywność

Dlatego też intensywne kursy tak bardzo skupiają się na angażowaniu i aktywizowaniu swoich kursantów. Ważne jest bowiem używanie języka, a nie jedynie jego poznawanie. Dialogi, debaty, konwersacje, dyskusje, negocjacje – wszystko to służy nauce komunikowania się w języku angielskim. Intensywne kursy językowe pozwalają swoim słuchaczom odkryć język żywy, codzienny, a nie jedynie ten podręcznikowy.

Zaangażowanie uczestników najlepszego kursu angielskiego wzrasta wraz ze zmniejszeniem grup osób uczących się. W takiej sytuacji słuchacz przestaje być anonimowy, pojawia się konieczność wypowiedzi, aktywności i zaangażowania. Wszystko to doskonale przełamuje barierę mówienia i pozwala na zdobycie swobody w komunikowaniu się w języku angielskim. Aktywne używanie języka podczas zajęć jest symulacją codziennych sytuacji, z jakimi mamy do czynienia w naszym życiu. To doskonale przygotowuje do wyzwań konwersacyjnych oraz od początku pozwala słuchaczom na formułowanie poprawnych wypowiedzi.

Najlepsze kursy korzystają z bogactwa dostępnych środków

Aby kurs językowy mógł być naprawdę skuteczny, prowadzący zajęcia posługują się zazwyczaj różnymi dostępnymi metodami i środkami. Mogą to być zarówno dobre podręczniki, jak i autorskie materiały, przygotowane na potrzeby konkretnych zajęć językowych. Poza tym intensywna nauka nie boi się korzystać z codziennej prasy anglojęzycznej, literatury, filmu czy Internetu. Płynność wypowiedzi w języku angielskim w tym wypadku ćwiczona jest w różnorodnych formach konwersacyjnych, np. debatach, negocjacjach, czy konkretnych dialogach.

Co wyróżnia najlepszy kurs językowy?

Wiele osób decydując się na nowy kurs języka angielskiego ma już za sobą kilka innych, jednak poziom ich umiejętności wciąż pozostawia wiele do życzenia, a konieczność publicznego wypowiadania się w języku angielskim budzi ogromny stres i niepokój. Osoby takie poszukują najczęściej metod skutecznych i możliwie jak najbardziej intensywnych, aby móc w krótkim czasie zdobyć to, na co im najbardziej zależy. Co charakteryzuje najlepszy kurs języka angielskiego? To przede wszystkim:

  1. Możliwość szybkiej, skutecznej nauki i błyskawiczne rezultaty poniesionego wysiłku i pracy.
  2. Zidentyfikowanie celu nauki i umiejętności, jakie chcemy osiągnąć podczas trwania kursu, a także wsparcie coachingowe w procesie realizacji naszych celów.
  3. Możliwość stuprocentowego zanurzenia się w języku angielskim, otoczenie się językiem w jego środowisku naturalnym (w przypadku kursów wyjazdowych) lub sztucznym (w przypadku kursów krajowych, stacjonarnych) jednak w wersji jak najbliższej naturalnemu. Takie praktyki to przede wszystkim wykorzystanie w nauce immersji językowej oraz ciągły kontakt z native speakerami służące przełamaniu bariery w mówieniu w języku angielskim.
  4. Przełożenie środka ciężkości nauki na komunikację, swobodną i jak najbardziej naturalną. Intensywny kurs języka angielskiego umożliwia uczestnikom zdobycie umiejętności płynnego wypowiadania się, lekkiego formułowania zdań, sprawnego komunikowania się w sytuacjach codziennych sfery prywatnej i zawodowej.
  5. Możliwość obcowania z językiem angielskim w wielu różnych akcentach.
  6. Konieczność korzystania z języka angielskiego przy jednoczesnym zakazie mówienia po polsku.

Szukasz wyjątkowej formy intensywnej nauki języka angielskiego spełniającej wszystkie te kryteria? Rozważ udział w programie wymiana uczniów do USA. Spędzenie roku akademickiego w amerykańskim liceum to sytuacja całkowitej immersji językowej i kulturowej. Każdego dnia zanurzycie się w autentycznym środowisku anglojęzycznym, przełamiecie barierę komunikacyjną i doświadczycie języka w naturalnym kontekście. Będziecie doskonalić swobodną konwersację, stykając się z różnymi akcentami. Co więcej, program zapewnia indywidualne wsparcie w realizacji celów. Tego typu przygoda może być prawdziwym przełomem w nauce angielskiego.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X