1. Angloville
 2. Materiały
 3. Miesiące po angielsku dla dzieci – jak się ich nauczyć?
Miesiące po angielsku dla dzieci – jak się ich nauczyć?

Miesiące po angielsku dla dzieci – jak się ich nauczyć?

Dzieci mają naturalną zdolność do szybkiego przyswajania nowych wyrazów i zwrotów, dlatego rozpoczęcie nauki języka obcego od najmłodszych lat, jest z pewnością wspaniałym pomysłem i początkiem fascynującej przygody. Jednym z pierwszych zagadnień, jakie poznają dzieci uczące się angielskiego, są nazwy dni tygodnia, pory dnia czy nazwy miesięcy. I chociaż miesięcy jest tylko dwanaście, to swobodne posługiwanie się ich nazwami może być wyzwaniem. Z przyjemnością prezentujemy sposoby, które mogą być pomocne w nauce.

Nazwy miesięcy po angielsku

Poniżej przedstawiamy wszystkie miesiące po angielsku dla dzieci wraz z tłumaczeniem oraz wymową. Jesteśmy przekonani, że taka pełna lista będzie przydatna w nauce poszczególnych nazw. Warto wspomnieć, że prawidłowa wymowa jest kluczowa w nauce nazw miesięcy. Dzieci bardzo dobrze naśladują dźwięki, co przekłada się na szybką naukę właściwej wymowy. Poniżej prezentujemy więc wymowę wszystkich nazw miesięcy:

 1. Styczeń – January (dżenujeri) /’gian.iu.e.ri/
 2. Luty – February (februeri) /’fe.bru.e.ri/
 3. Marzec – March (marcz) /’ma:tc/
 4. Kwiecień – April (ejpril) /’ei.pril/
 5. Maj – May (mej) /’mei/
 6. Czerwiec – June (dżun) /’giun/
 7. Lipiec – July (dżulaj) /giu’lai/
 8. Sierpień – August (ogest) /’o:.gust/
 9. Wrzesień – September (september) /sep’tem.ba/
 10. Październik – October (oktober) /ok’tou.ba/
 11. Listopad – November (nowember) /nou’vem.ba/
 12. Grudzień – December (desember) /di’sem.ba/

Jak praktycznie we wszystkich innych przypadkach w języku angielskim, tak samo w nazwach miesięcy, wymowa jest całkowicie inna niż pisownia. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże w skutecznej nauce nie tylko kolejności czy pisowni nazw miesięcy po angielsku, ale także prawidłowej wymowy.

Zastosowanie nazw miesięcy po angielsku – przydatne ćwiczenia

Sposobów na zastosowanie nazw miesięcy po angielsku jest naprawdę wiele, a poszczególne ćwiczenia dla dzieci powinny być dostosowane przede wszystkim do wieku i umiejętności ucznia. Może być to klasyczne łączenie w pary, uzupełnianie brakujących liter, ale także wszelkiego rodzaju wykreślanki słowne, krzyżówki czy dobrze wszystkim znane fiszki.

Dla najmłodszych sprawdzą się wszelkiego rodzaju kolorowanki, wierszyki, a także piosenki pomocne w nauce nazw miesięcy jak np.: „The Months of the Year Song”, „January, February, March”, „The Calendar Song”, „Months of the Year Song (12 Months of the Year)”, „The Month Chant”. Piosenki są bardzo atrakcyjne, mobilizujące i dostępne w wielu stylach muzycznych, dzięki czemu każdy znajdzie dla dziecka coś odpowiedniego. To dynamiczne narzędzie do nauki angażujące różne zmysły, co przekłada się na efektywną naukę.

miesiące po angielsku dla dzieci

Skuteczne sposoby na naukę miesięcy po angielsku dla dzieci

Małe dzieci nie znają dokładnie pojęcia upływu czasu, tak więc występowanie po sobie kolejnych dni tygodnia czy miesięcy może być dla nich abstrakcyjne i nie do końca zrozumiałe. Dlatego nauczenie się nazw miesięcy może stanowić niemałe wyzwanie, którego opanowanie będzie wymagało czasu. Warto jednak poświęcić ten czas, ponieważ jest to jedno z podstawowych zagadnień, które będzie stosowane praktycznie na okrągło w wielu różnych sytuacjach. Bo o ile wyliczanie wszystkich miesięcy po kolei może nie być dużym problemem, o tyle mówienie tych nazw na wyrywki, już takie proste nie jest.

Jakie są skuteczne sposoby na naukę tych dwunastu szczególnych nazw? Nazw miesięcy można się uczyć w odniesieniu do świąt, wydarzeń i ważnych dni, jakie są w określonym czasie. Mogą to być urodziny, Dzień Dziecka, Święta Bożego Narodzenia, Halloween, Wielkanoc, etc. Ważne okazje dla dziecka łatwiej umiejscowić w czasie i w przestrzeni. Ważne dni można połączyć z wykonaniem kalendarza, w którym już namacalnie można wszystko oznaczyć. Jeżeli ciężko jest znaleźć specjalną datę w jakimś miesiącu, można ją stworzyć, mając przy tym jeszcze więcej zabawy. Kolejny sposób nauki to podział miesięcy na poszczególne pory roku. Można także w procesie nauki wykorzystać metodę skojarzeń. Ważne jest, aby tworzyć swoje własne skojarzenia, ponieważ już na etapie ich wymyślania mózg jest zaangażowany, co przekłada się na skuteczność metody. Klasyczna metoda fiszek jest natomiast idealna do powtórki nazw w zmienionej kolejności.

Jeżeli już wiesz, jak przyswoić nazwy miesięcy po angielsku, sprawdź także jak czytać godziny w języku angielskim. To kolejna cenna umiejętność, którą warto poznać na początku nauki języka obcego. Szukasz skutecznego sposobu na naukę? Nasze kursy angielskiego lub obóz językowy sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X