1. Angloville
  2. Materiały
  3. Kurs językowy w Irlandii – połącz przyjemne z pożytecznym
Kurs językowy w Irlandii – połącz przyjemne z pożytecznym

Kurs językowy w Irlandii – połącz przyjemne z pożytecznym

Angielski, szczególnie dla początkujących, opanować można najszybciej dzięki metodzie całkowitego zanurzenia się w języku. Nie bez przyczyny języka obcego najłatwiej jest nauczyć się poprzez bezpośredni i ciągły z nim kontakt. Kiedy z każdej strony zaczyna Cię otaczać, wszystkie rozmowy prowadzone są po angielsku, a dookoła nikt nie mówi w Twoim ojczystym języku – nie masz wyboru. W naturalny sposób podejmujesz najpierw próby komunikacji, a później bez skrępowania i stresu podejmujesz rozmowę. Choć może wydawać się to niezwykle trudnym wyzwaniem, w rzeczywistości metoda działa w podświadomości, zaskakując swoją skutecznością każdego dnia.

Dlaczego kurs językowy w Irlandii?

Metodę całkowitego zanurzenia w języku angielskim można wykorzystać, przebywając w Polsce, na przykład biorąc udział w Angielskiej Wiosce. Jednak wyjazd do Irlandii to też szansa na poznanie ludzi, kultury, kuchni i fantastycznych irlandzkich krajobrazów. Irlandia to także niesamowite ciekawostki turystyczne i mnóstwo atrakcji do odkrycia. Przebywając za granicą, angielski można chłonąc nie tylko na zajęciach, ale także podczas zwykłego spaceru po mieście: z witryn sklepowych, billboardów, reklam czy afiszy. Ponadto na miejscu masz do czynienia z irlandzką telewizją, radiem, a nawet zasłyszanymi na ulicach rozmowami Irlandczyków. Dlatego to doskonały sposóbna rozwijanie swoich językowych umiejętności!

Jak wygląda nauka?

Angielska wioska w Dublinie to kurs dla tych, którzy chcą osiągnąć jak najszybszy efekt, jednocześnie świetnie się bawiąc podczas odkrywania atrakcji turystycznych miasta. Kurs języka angielskiego w Dublinie trwa dziesięć dni. W trakcie nich uczestnik odbywa ponad sto godzin zajęć z native speakerami w formule 2 na 1 (na jednego nauczyciela przypada dwóch kursantów). To doskonały sposób na osłuchanie się z angielskimi akcentami z całego świata, bo lektorzy nie są tylko rodowitymi Irlandczykami, ale pochodzą z różnych krajów anglojęzycznych: USA, Australii czy Kanady. Aby móc przeprowadzić tak dużą ilość rozmów po angielsku, trzeba uczęszczać na kilkaset godzin tradycyjnego kursu językowego. Podstawą Angielskiej Wioski jest właśnie konwersacja, rozwijanie umiejętności bezproblemowej komunikacji i swobody w mówieniu oraz pewności siebie. Dzięki wspomnianej na początku metodzie całkowitego zanurzenia kursant nabywa ogromną ilość językowych umiejętności zupełnie nieświadomie. Codziennie odkrywając kolejne rzeczy, których się nauczył.

Co możesz zobaczyć w Dublinie?

Dublin to stolica Irlandii i jednocześnie największe miasto na wyspie, które leży na jej wschodniej stronie nad Morzem Irlandzkim. Miasto przecięte jest na pół przez rzekę Liffey. Co roku przyciąga ogromne rzesze turystów swoją niepowtarzalną architekturą, klimatem i licznymi atrakcjami. Będąc w Dublinie nie sposób ominąć muzeum słynnego stouta – Guinnessa. Browar ten założono w Dublinie w 1759 roku! Dla miłośników mocniejszych trunków ciekawym miejscem do odwiedzenia będzie destylarnia whiskey Teeling. Miejsce nie tylko jest otwarte dla zwiedzających, ale również można wybrać się tam na degustację. Kawałek dalej znajduje się też Muzeum Irlandzkiej Whiskey, gdzie można poznać historię produkcji tego trunku na irlandzkiej ziemi. Warto też odwiedzić średniowieczną twierdzę, Zamek Dubliński, która znajduje się w samym centrum miasta. Najstarsza jego część, Record Tower, datowana jest na około1207 rok. Poza tym: galerie sztuki, muzea, parki, ZOO, ogród botaniczny, czy słynne irlandzkie puby – idealne miejsce na świętowanie Dnia Świętego Patryka. Więcej o tym niesamowitym święcie przeczytasz w naszym artykule „Huczne obchody na Dzień Św. Patryka“.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail