1. Angloville
  2. Materiały
  3. Książki po angielsku dla początkujących – od czego zacząć?
Książki po angielsku dla początkujących – od czego zacząć?

Książki po angielsku dla początkujących – od czego zacząć?

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych powoli przestaje kojarzyć się wyłącznie z zapamiętywaniem długich list ze słówkami, uczeniem się zasad gramatycznych, robieniem sterty zadań czy uczęszczaniem na kursy. Interesujących możliwości nauki na wyciągnięcie ręki jest naprawdę wiele. Trzeba tylko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Do nauki języka angielskiego, jak i każdego innego języka obcego, warto podejść nowocześnie. Przyniesie to zdecydowanie lepsze efekty niż nauka na pamięć słówek i gramatyki znana ze szkoły. Można uczyć się z zagranicznych tekstów ulubionych piosenek, mogą to być filmy do nauki angielskiego, wideo na YouTube z ulubioną tematyką, a dla osób, które lubią czytać, idealnie sprawdzą się proste książki po angielsku.

Jak zacząć czytać książki po angielsku?

Nawet proste książki do czytania po angielsku wymagają zaangażowania, skupienia i poświęcenia im pewnego czasu. Nauka języka w ten sposób jest więc raczej zarezerwowana dla osób, które faktycznie lubią tak spędzać swój czas wolny. Nawet najciekawsza literatura angielska dla początkujących czy też zaawansowanych czytelników nie przyniesie zamierzonych rezultatów komuś, komu czytanie kojarzy się negatywnie z obowiązkowym przerabianiem nieciekawych lektur szkolnych. Z drugiej strony czytanie to bardzo dobry sposób na poszerzanie słownictwa, naukę gramatyki oraz myślenie w języku obcym, co powinno być istotne dla kogoś, kto w przyszłości chciałby posługiwać się językiem angielskim biegle. Regularne czytanie w języku obcym daje widoczne efekty w niedługim czasie. Jeżeli więc książki to coś, co lubisz, to nauka angielskiego w domu nigdy nie była przyjemniejsza i łatwiejsza. Jaka więc powinna być pierwsza książka po angielsku?

Książki po angielsku na początek powinny być przede wszystkim dostosowane do poziomu zaawansowania znajomości języka. Warto znaleźć coś, co także będzie interesujące. Zbyt łatwe książki do czytania po angielsku wniosą niewiele nowego w kontekście nauki języka, natomiast zbyt trudne mogą skutecznie obniżyć motywację i zniechęcić do uczenia się w ten sposób.

Dla osób, które posługują językiem na poziomie A2, B1 lub B2 polecane są w pierwszej kolejności bajki do nauki angielskiego oraz książki, których treść jest im znana z polskich tłumaczeń lub filmów i seriali nakręconych na ich podstawie.

Proste książki po angielsku – polecane tytuły

To, po jakie książki po angielsku na początek sięgniemy, zależy wyłącznie od nas. Aktualnie jest niemal nieograniczony dostęp do najróżniejszych pozycji angielskiej literatury. Ilość może być przytłaczająca, dlatego poniżej polecamy książki anglojęzyczne dla początkujących.

Bear Called Paddington

Bajki to idealne lektury po angielsku dla początkujących. Sporo osób zna już Misia Paddingtona, a jeżeli nie, to warto go poznać. Ten słodki pluszak to ikona brytyjskich bajek. Dodatkowo bajka prezentuje nam wspaniały Londyn. Pierwsza część historii o misiu opowiada o tym, jak rodzina Brown spotyka głównego bohatera na stacji Paddington. Pluszak ma przy sobie niewiele rzeczy. Szybko się jednak okazuje, że jest on kimś wyjątkowym, a każda wspólna wyprawa zmienia się w coś niesamowitego.

Harry Potter series

Mogłoby się wydawać, że książki o Harrym Potterze nie będą odpowiednie do czytania dla osób początkujących. Wszak jest w nich całkiem sporo neologizmów i specyficznych określeń. Nic bardziej mylnego! Te angielskie książki są idealne dla początkujących, jeżeli ktoś czytał serię po polsku lub chociaż oglądał filmy. Czytanie po angielsku o przygodach najpopularniejszego czarodzieja i jego przyjaciół będzie czystą przyjemnością i najlepszą lekcją języka obcego.

Bridget Jones

Losy sławnej Bridget będą ciekawą alternatywą dla czytelników, którzy nie chcą sięgać po bajki i książki fantasy. Jest to pozycja dla osób średnio-zaawansowanych. Historie są opisane prostym, przyjemnym językiem. Czytanie ich ze względu na komizm wielu przedstawionych sytuacji będzie naprawdę odprężające.

Books by Rainbow Rowell

Książki dla młodzieży to kolejna idealna propozycja dla początkujących. Są pisane prostym, lekkim językiem, a opisane historie są niejednokrotnie wciągające i angażujące do końca. Takie właśnie są książki Rainbow Rowell, po które można sięgnąć i miło spędzić wolny czas, zaczytując się w opowieściach o przyjaźniach, pierwszych miłościach, uczuciach i zróżnicowanych emocjach bohaterów.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail