1. Angloville
  2. Materiały
  3. Językowe wakacje dla dzieci i młodzieży – angielski w podróży
Językowe wakacje dla dzieci i młodzieży – angielski w podróży

Językowe wakacje dla dzieci i młodzieży – angielski w podróży

Niezawodnym pomysłem na udane wakacje dla dzieci i młodzieży jest wyjazd na obóz językowy. Wakacyjne kursy językowe organizowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Osoby w młodym wieku mają większe predyspozycje do szybkiej nauki obcego języka, zwłaszcza w sytuacji, kiedy muszą porozumiewać się nim 24 godziny na dobę. Warto zainwestować w obóz językowy w Anglii, prowadzony przez native speakerów, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko swobodnie porozumiewało się po angielsku. Obcowanie w międzynarodowym środowisku i nieustanny kontakt z językiem pozwolą pozbyć się barier językowych i sprawią, że nauka stanie się samą przyjemnością.

1. Gdzie wysłać dziecko na obóz językowy?

Jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego, najlepszą destynacją takiego obozu językowego będzie Wielka Brytania. Dystans nie stanowi w tym przypadki problemu, gdyż w Londynie możemy znaleźć się w zaledwie kilka godzin samolotem. Znacznie bardziej wymagającą podróżą będzie obóz językowy w Stanach zjednoczonychKanadzie, czy Australii. Odległość, a przede wszystkim cena biletów lotniczych automatycznie sprawiają, że koszty takiego obozu językowego będą znacznie większe, niż w Anglii, czy Irlandii. Alternatywą do zagranicznych podróży są wakacyjne kursy językowe organizowane w Polsce. Czasem sama kadra, która składa się z native speakerów, może być wystarczająca, by stworzyć niemalże zagraniczne warunki, nie opuszczając granic naszego kraju. Obóz na terenie Polski będzie również dobrym rozwiązaniem dla młodszych dzieci, lub tych, które nie posiadają jeszcze wystarczających umiejętności językowych.

2. Jaki obóz językowy wybrać?

Wakacyjny kurs z języka angielskiego to nie tylko sama nauka. Kluczem do efektywnego przyswajania wiedzy jest połączenie zajęć teoretycznych z praktyką. Najlepszy zatem będzie taki obóz językowy, który nastawiony jest na mówienie, poznawanie lokalnej kultury, przełamywanie barier i empiryczne zdobywanie wiedzy. Decydując się na konkretną ofertę, zwróć uwagę na program danego kursu. Dobrze, aby liczba godzin spędzonych na teoretycznej nauce angielskiego była odpowiednio zbilansowana z czasem wolnym i zorganizowanymi aktywnościami grupowymi. Wycieczki, darmowe materiały dydaktyczne, czy warsztaty prowadzone w języku angielskim będą również dużym plusem. Zastanawiasz się jak długo powinien trwać efektywny obóz językowy? Oczywiście im dłużej, tym lepiej. Jednak dwa tygodnie to czas, w którym Twoje dziecko będzie mogło zaaklimatyzować się, przełamać barierę językową i nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami.

3. Jakie są korzyści z wakacyjnego kursu języka angielskiego?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto wysłać dziecko na obóz językowy, to jesteś w dobrym miejscu. Oczywistą korzyścią z wyjazdu na wakacyjny kurs językowy dla dzieci i młodzieży jest zdobycie nowych umiejętności i opanowanie angielskiego do perfekcji. Jeśli Twoje dziecko przygotowuje się do egzaminu językowego, matury lub chce kandydować na jedną z zagranicznych uczelni, intensywny kurs wakacyjny będzie dokładnie tym, czego potrzebuje! Zadbaj o właściwy rozwój Twojego dziecka – postaw na obóz językowy w Anglii i uratuj swoją pociechę przed wakacyjną nudą!

A jeśli po takich intensywnych zajęciach wakacyjnych chcielibyście zapewnić swoim pociechom całoroczną, pełną immersję w języku angielskim? Warto rozważyć wtedy udział w programie Rok w USA. Spędzenie całego roku akademickiego w amerykańskim systemie edukacyjnym pozwoli młodzieży na kompletne zanurzenie się w kulturze i języku angielskim na co dzień. Bytowanie wśród rodzimych użytkowników języka, uczęszczanie do amerykańskiej szkoły i życie w rodzinie goszczącej stworzą niepowtarzalną okazję do osiągnięcia prawdziwej płynności językowej. Taka intensywna immersja po wcześniejszych kursach i obozach językowych bez wątpienia przyspieszy i utrwali proces nauki angielskiego.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail