1. Angloville
  2. Materiały
  3. Jak szybko nauczyć się słówek z angielskiego?
Jak szybko nauczyć się słówek z angielskiego?

Jak szybko nauczyć się słówek z angielskiego?

Chcesz szybko przyswoić angielskie słownictwo? Zamiast tracić energię na wkuwanie na pamięć listy słówek, poznaj skutecznie techniki, dzięki którym opanujesz wybrane słowa. Prezentujemy 7 efektywnych sposobów nauki słówek angielskich.

Nauka słówek angielskich przez tworzenie zdań

Zastanawiasz się, jak szybko nauczyć się słówek z angielskiego? Zacznij od układania zdań (twierdzących, przeczących, pytających) ze słowami, które chcesz zapamiętać. To niezwykle produktywny sposób nauki słówek angielskich. W ten sposób zapamiętasz je w kontekście i będziesz mógł szybciej je sobie przypomnieć. Pamiętaj, że przykładowe zdania nie muszą być skomplikowane i długie – na początek skoncentruj się na prostych konstrukcjach.

Przykład. Chcesz przyswoić sobie słówko umbrella (parasol). Przykładowe zdanie, jakie możesz ułożyć z tym słówkiem, może brzmieć: Should we bring an umbrella with us? (Czy powinniśmy wziąć ze sobą parasol?).

Jak nauczyć się słówek z angielskiego – fiszki

Nauka słówek angielskich nie musi oznaczać długich godzin spędzonych nad książkami. Efektywny sposób, dzięki któremu możesz systematycznie rozszerzać swoje słownictwo, to fiszki do nauki angielskiego. Możesz kupić gotowy zestaw dostosowany do Twoich umiejętności językowych lub stworzyć własny. Jedyne, czego potrzebujesz, to małe karteczki papieru, na których będziesz mógł zapisać słowo po polsku i jego angielski odpowiednik.

Dlaczego nauka angielskiego poprzez fiszki jest skuteczna? To mnemotechnika, czyli technika szybkiego zapamiętywania. Jeżeli masz zdolności artystyczne, zamiast zapisywać słowa po polsku, możesz je narysować. W ten sposób słówka możesz zapamiętać jeszcze szybciej.

Strona i aplikacja do nauki słówek angielskich – poznaj słówko na dziś

Istnieją różne aplikacje do nauki angielskiego, w tym takie, które dedykowane są wyłącznie poszerzaniu słownictwa. Ich zaletą jest to, że możesz z nich korzystać w dowolnym momencie, np. w drodze do szkoły, na uczelnię czy do pracy. Wystarczy smartfon, aby kontynuować naukę języka angielskiego. Taka nauka słówek z języka angielskiego to również idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tworzyć papierowych fiszek. Interesuje Cię strona, na której znajdziesz więcej niż tylko słówka angielskie? Zajrzyj na bloga Angloville, gdzie publikujemy wiele przydatnych materiałów do nauki angielskiego.

Przydałaby Ci się aplikacja do nauki słówek angielskich? Poligloci polecają m.in. następujące programy: Anki, Quizlet czy Babbel. Gdyby żaden z nich nie przypadł Ci do gustu, pamiętaj, że w sieci znajdziesz wiele innych darmowych aplikacji.

Podświadoma nauka angielskich słówek – po prostu słuchaj

Aby opanować słówka do nauki angielskiego, wykorzystaj bierne słuchanie anglojęzycznych materiałów. Mogą to być filmy, podcasty czy piosenki – to, na co masz akurat ochotę. To, że część słówek będzie dla Ciebie niezrozumiała (zwłaszcza na początkowym etapie nauki), to rzecz naturalna – nie zniechęcaj się. Jeżeli wykażesz się wytrwałością, to z czasem zaobserwujesz, że Twoje słownictwo jest coraz bogatsze.

Czy wiesz, że podświadoma nauka słówek angielskich może być ukierunkowana na poszerzenie słownictwa z wybranego obszaru? Przykładowo wybór serialu Dr House pozwoli Ci poznać nowe słowa z zakresu medycyny, podczas gdy serial Suits z języka prawniczego.

Jak nauczyć się słówek z angielskiego – twórz definicje

Nauka słówek po angielsku może też polegać na tworzeniu definicji tych słów, które chcesz zapamiętać. Nie muszą to być słownikowe definicje (a nawet nie powinny) – zaskakujące porównania mogą okazać się znacznie skuteczniejsze. Jeżeli język angielski to język, którego dopiero zaczynasz się uczyć, wykorzystaj słowniki angielsko-angielskie.

Przykład. Angielska definicja słowa umbrella w słowniku angielsko-angielskim Longman (www.ldoceonline.com) brzmi: An object that you use to protect yourself against rain or hot sun. It consists of a circular folding frame covered in cloth.

Nauka angielskich słówek z wykorzystaniem karteczek samoprzylepnych

To metoda szczególnie polecana osobom, które angielski znają słabo i większość słówek jest dla nich jeszcze nowa. Jak uczyć się angielskiego słownictwa z wykorzystaniem samoprzylepnych karteczek? To proste – wystarczy, że zaopatrzysz się w bloczek, na każdej karteczce umieścisz nazwę przedmiotu znajdującego się w pomieszczeniu (mieszkaniu) i następnie nakleisz ją na dany przedmiot.

Taka nauka słówek angielskich jest banalnie prosta – wzbogacisz swój słownik niemal bez wysiłku. Aby jeszcze szybciej zapamiętać poszczególne słówka, zawsze wypowiadaj anglojęzyczną nazwę przedmiotu, po który sięgasz.

Jak nauczyć się słówek z angielskiego – intensywny kurs

Jeszcze innym sposobem na to, aby szybko opanować słownictwo angielskie, jest intensywny kurs angielskiego. W Angloville oferujemy kursy ukierunkowane na przełamanie bariery językowej i zanurzenie się w języku. Przebywanie wśród native speakerów to sposób, aby szybko zacząć mówić po angielsku i chłonąć nowe słownictwo. Taka forma nauki, czyli poprzez kontakt z językiem, jest jedną z najbardziej efektywnych.

Kurs angielskiego w formule oferowanej przez Angloville znacząco wzbogaca słownictwo i pozwala utrwalić już poznane słowa czy struktury gramatyczne. Twój wiek i poziom zaawansowania nie mają znaczenia – uczymy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail