1. Angloville
  2. Materiały
  3. Jak szybko nauczyć się obcego języka?
Jak szybko nauczyć się obcego języka?

Jak szybko nauczyć się obcego języka?

Masz już dosyć motywacyjnych tekstów w stylu “możesz wszystko, jeśli tylko w to uwierzysz”? Chcesz w końcu opanować do perfekcji język obcy, aby mieć co wpisać w swoim CV? Zapomnij o najdroższych materiałach do nauki – żadne fiszki Ci nie pomogą, jeżeli nie poświęcisz swojego czasu na naukę. Czytaj dalej, jeżeli chcesz dowiedzieć się o sprawdzonych tajnikach nauki języków obcych.

Znajdź swoją motywację

Nic tak nie napędza do działania, jak wizja nagrody. Zastanów się, co będzie dla Ciebie nagrodą, jeśli faktycznie nauczysz się języka angielskiego. Może to być nowa praca, wycieczka za granicę, awans, czy tabliczka czekolady. Sam musisz postanowić, co ma dla Ciebie największe znaczenie i co zmotywuje Cię do pracy. Znajomość języka obcego niesie za sobą wyłącznie korzyści, np. oglądanie filmów i czytanie książek w oryginale, możliwość porozumiewania się z większą ilością osób, większy komfort podczas zagranicznych podróży i wiele innych.

Postaw na różnorodne metody nauki

Niezależnie od tego, czy wybierzesz prywatne lekcje języka, kurs językowy z native speakerami, czy naukę w domu, Twoje metody nauki powinny być różnorodne. Choćby z tego względu klasyczne podręczniki do nauki języków obcych podzielone są na ćwiczenia ze słuchania, pisania, czytania i mówienia. Angażując poszczególne zmysły w proces nauki, tak łatwo się nie znudzisz. Dopóki lekcje będą dla Ciebie interesujące, dopóty będziesz w nie zaangażowany. Z czasów szkolnych z pewnością pamiętasz, że zasypianie na wykładach oznaczało, że cały materiał musiałeś jeszcze raz przerobić w domu.

Czas to pieniądz – pod każdym względem

Płacąc za kurs językowy wiesz, że każda minuta na nim spędzona coś kosztuje. Być może to będzie dla Ciebie odpowiednią motywacją do tego, żeby wykonywać zadania domowe i słuchać swojego nauczyciela. Czas kosztuje – jeżeli nie Twoje pieniądze, to Twoją energię, dlatego szkoda go marnować. Z tego względu najwięcej korzyści przyniesie Ci regularna nauka. Lepiej poświęcić 15 minut dziennie na powtórkę nowych słówek, niż siedzieć nad nudnymi książkami raz w tygodniu przez 2 godziny. Najważniejsze, abyś czas poświęcony na naukę języka spędzał aktywnie i z zaangażowaniem. Tylko to przybliży Cię do celu i upragnionej nagrody. Powodzenia!

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X