1. Angloville
  2. Materiały
  3. Jak szybko nauczyć się angielskiego?
Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Nauka angielskiego nie musi sprowadzać się do brania udziału w zajęciach w szkole językowej dwa razy w tygodniu czy rozwiązywania ćwiczeń z gramatyki. Chcesz w krótkim czasie nauczyć się sprawnie komunikować się po angielsku? Dostosuj naukę do swoich potrzeb i oczekiwań – poznaj 7 sposobów, dzięki którym szybko i skutecznie nauczysz się angielskiego.

#1 Jak szybko nauczyć się angielskiego – pomogą karteczki samoprzylepne

Dopiero zaczynasz naukę angielskiego? Jeżeli masz problem z zapamiętaniem angielskich nazw podstawowych przedmiotów, które Cię otaczają, naklej na nie karteczki samoprzylepne z tłumaczeniem. To efektywny sposób przyswajania nowych słówek. Sięgając po potrzebną Ci w danej chwili rzecz, będziesz mógł utrwalić sobie jej angielską nazwę. Wykorzystać możesz też fiszki do nauki języka angielskiego – możesz je zarówno wykonać samodzielnie, jak i kupić gotowy zestaw w księgarni językowej.

#2 Jak nauczyć się angielskiego od podstaw – intensywny kurs angielskiego

Podstawy języka angielskiego możesz szybko opanować, zapisując się na intensywny kurs angielskiego organizowany przez naszą szkołę. Nasze kursy są dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. Ich zaletą jest to, że nie są tradycyjną nauką języka z książek – podczas lekcji w Angloville będziesz miał styczność z native speakerami z różnych stron świata. Zajęcia w formule jeden na jeden (uczeń i native speaker) to sprawdzony sposób nauki języka angielskiego – skorzystały z niego już tysiące osób.

#3 Jak szybko można nauczyć się angielskiego – oglądaj filmy po angielsku

Jeżeli zastanawiasz się, jak najszybciej opanować codzienne zwroty lub zależy Ci na wyćwiczeniu brytyjskiego akcentu, to dobrym pomysłem będzie oglądanie filmów po angielsku. Znaczenie nieznanych słówek możesz zgadywać z kontekstu poszczególnych wypowiedzi, a następnie weryfikować, czy miałeś rację. Znasz już podstawy języka angielskiego, ale nie najlepiej radzisz sobie ze słuchaniem ze zrozumieniem? Sięgnij po filmy po angielsku z napisami.

#4 Nauka angielskiego – szybko przełam barierę językową z native speakerem

Problemem wielu osób uczących się języka obcego, w tym angielskiego, jest strach bądź wstyd przed mówieniem. Jak przełamać te bariery? Dobrym pomysłem są zajęcia, które prowadzić będzie native speaker. Dobry native speaker szybko ustali Twój poziom znajomości języka angielskiego, a następnie pomoże Ci płynnie konstruować wypowiedzi. Dzięki indywidualnym zajęciom przełamiesz się i zaczniesz rozmawiać po angielsku. Gdy pozbędziesz się bariery językowej, wzrośnie też Twoja pewność siebie.

#5 Jak szybko nauczyć się języka angielskiego – czytaj prasę i blogi po angielsku

Często praktykowanym sposobem nauki języka angielskiego jest regularne czytanie anglojęzycznej prasy czy blogów. Interesujesz się ekonomią? Twoją pasją są samochody? Branżowe słownictwo możesz opanować najszybciej, czytając właśnie magazyny lub blogi tematyczne. Dodatkowo w ten sposób uzupełnisz swoją wiedzę – to sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Aby zapamiętać nowe słówka, postaraj się z ułożyć jak najwięcej zdań z ich użyciem. Możesz też zacząć prowadzić konwersacje z innymi czytelnikami bloga i w ten sposób pogłębiać swoje umiejętności konstruowania zdań.

#6 Jak nauczyć się szybko angielskiego bez wychodzenia z domu – kurs online

Jesteś osobą aktywną zawodowo, która nie ma czasu na standardowe zajęcia w szkole językowej? W Twoim przypadku rozwiązaniem będzie kurs angielskiego online. Uczyć możesz się zarówno od polskiego lektora, jak i native speakera. Zaletą tego rozwiązania jest to, że będziesz mógł uczyć się w dogodnych dla siebie godzinach i wygodnych warunkach, a poziom nauczania będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Nasza szkoła proponuje intensywne i krótkie (20-minutowe) lekcje angielskiego, z których możesz skorzystać w dowolnym momencie.

#7 Angielski – jak szybko nauczyć się angielskiego dzięki aplikacjom

Jeżeli codziennie spędzasz kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt minut w komunikacji miejskiej, to możesz ten czas spożytkować właśnie na naukę angielskiego. Jak efektywnie uczyć się języka w takich warunkach? Z pomocą przychodzą aplikacje, np. Duolingo, Ba Ba Dum czy Memris. Każda z nich pozwala opanować konstrukcje gramatyczne i przyswoić nowe słówka z różnych dziedzin. Dzięki skoncentrowaniu się na nauce szybciej też minie Ci codzienna podróż.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail