1. Angloville
  2. Materiały
  3. Jak Netflix może pomóc Ci w nauce języka angielskiego? Część 1: filmy
Jak Netflix może pomóc Ci w nauce języka angielskiego? Część 1: filmy

Jak Netflix może pomóc Ci w nauce języka angielskiego? Część 1: filmy

Seriale, stand-upy, a może filmy do nauki angielskiego? Przyswajanie nowego języka już dawno nie sprowadza się wyłącznie do rozwiązywania zadań w zeszycie ćwiczeń. Aby poznać i utrwalić nowe słowa, osłuchać się z różnymi akcentami i jednocześnie przyjemnie spędzić czas, warto włączyć wybrane przez nas filmy po angielsku dla początkujących. Oto lista produkcji, które dostępne są na platformie Netflix.

Filmy do nauki angielskiego – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podobnie jak w przypadku seriali do nauki angielskiego Netflix, tak i przy wyborze filmów do nauki angielskiego Netflix warto pomyśleć o kilku aspektach. W pierwszej kolejności dopasuj filmy do nauki języka angielskiego do swojego aktualnego poziomu językowego. Co więcej, filmy do nauki angielskiego dla początkujących i zaawansowanych powinny mieć ciekawą, współczesną treść, co pozwoli Ci poznać aktualne wyrażenia z języka potocznego.

Kolejna rada: dobieraj najlepsze filmy do nauki angielskiego na podstawie swojego gustu. Zastanów się, czy 2 godziny i 30 minut filmu po angielsku z medycznym lub prawniczym żargonem będą dla Ciebie faktycznie atrakcyjne.

Filmy do nauki angielskiego Netflix – 8 propozycji

Jaki film do nauki angielskiego warto wybrać? Przygotowaliśmy aż 8 propozycji filmów do nauki angielskiego z napisami. Wszystkie dostępne są po angielsku, a dodatkowo mają zarówno polskie, jak i angielskie napisy. To pozwoli Ci kontrolować, kiedy chcesz mieć pełen kontakt z angielskim (słuchanie i czytanie), a kiedy tylko częściowy (słuchanie po angielsku, napisy po polsku).

Jak uczyć się angielskiego z filmów? Wybierz moment, gdy masz czas i możliwość skupienia się na fabule. Może to być wieczór lub weekendowy poranek. Zadbaj też o ciszę wokół lub skorzystaj ze słuchawek. To pozwoli Ci lepiej przyswoić sobie słówka oraz wymowę z wybranego filmu do nauki angielskiego.

Irlandczyk

Co warto obejrzeć na Netflix? Z całą pewnością film „Irlandczyk” z 2019 r. Płatny zabójca Frank „Irlandczyk” Sheeran wspomina swoją przeszłość, w tym przyjaźń z szefem mafii – Russellem Bufalino. Doborowa obsada (Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci) i brak specjalistycznego słownictwa powodują, że ze zrozumieniem dialogów nie powinny mieć problemów nawet osoby, które dopiero zaczynają przygodę z językiem angielskim. Film jest jednak długi – trwa ponad 3 godziny, dlatego na jego obejrzenie warto zarezerwować całe popołudnie.

Źródło: www.filmweb.pl

Król

Nauka angielskiego z Netflix? Jeżeli jesteś miłośnikiem filmów historycznych, przenieś się do średniowiecznej Anglii. Jak wśród gąszczu intryg, mrocznych tajemnic i wrogów odnajdzie się książę Hal, który jeszcze do niedawna robił wszystko, by uniknąć korony? Tego dowiesz się, oglądając film „Król”. Ponieważ akcja osadzona jest mocno w realiach historycznych, nie zabraknie angielskich słówek, z którymi na co dzień możesz nie mieć styczności. Poza warstwą językową, to również szansa na lepsze poznanie historii Anglii.

Źródło: www.filmweb.pl

Historia małżeńska

Filmy do nauki angielskiego nie powinny być skomplikowane językowo. „Historia małżeńska” to w zasadzie opowieść o trudach dnia powszedniego. Gdy po dziesięciu latach małżeństwo Nicole i Charliego zaczyna się rozpadać, małżonkowie muszą ponownie znaleźć wspólny język. Mimo że film gatunkowo należy do dramatu, to nie brakuje w nim humorystycznych scen. Ze zrozumieniem dialogów nie powinieneś mieć specjalnych trudności nawet, jeżeli języka angielskiego uczysz się od niedawna.

Źródło: www.filmweb.pl

Brud

Jak rodzą się zespoły metalowe? Jeżeli jesteś fanem cięższych brzmień i do tego zależy Ci na poznaniu słów, których nie usłyszysz na lekcjach języka angielskiego, to koniecznie zarezerwuj sobie czas na obejrzenie filmu „Brud”, który jest dostępny na platformie Netflix. To biografia kontrowersyjnego i bardzo charakterystycznego zespołu Mötley Crüe. Nie jesteś przekonany? Być może do obejrzenia przekonają Cię recenzje – film zdobył bardzo wysokie notowania zarówno wśród krytyków, jak i fanów zespołu.

Źródło: www.filmweb.pl

Dwóch papieży

Film „Dwóch papieży”, który od niedawna można oglądać na platformie Netflix, jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jednak obok historii rozgrywającej się na oczach milionów wiernych, to także opowieść o kryzysie i reformach w Kościele. W rolach głównych występują Anthony Hopkins (Papież Benedykt) i Jonathan Pryce (Papież Franciszek). Od strony językowej film jest przystępny, ale nawet osoby posługujące się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym będą miały okazję przyswoić nowe słówka.

Źródło: www.filmweb.pl

Pralnia

Znakomita obsada i historia oparta na głośnej aferze finansowej Panama Papers – oto film „Pralnia” z 2019 r. Jeżeli zastanawiasz się, po jakie filmy na Netflix sięgnąć, by z jednej strony przyswoić nowe słownictwo z zakresu finansów, z drugiej cenisz sobie pracę dziennikarzy śledczych, to ta propozycja powinna przypaść Ci do gustu. Po śmierci męża Ellen Martin (grana przez Meryl Streep) rozpoczyna walkę o odszkodowanie i szybko orientuje się, że działania kancelarii prawnej z Panama City są dalekie od wzorcowych.

Źródło: www.filmweb.pl

6 Underground

To kolejny film, który można znaleźć na platformie Netflix i który doskonale nadaje się do nauki języka angielskiego. Różne akcenty, z jakimi mówią bohaterowie, to świetny test dla osób, które uczą się języka już od dłuższego czasu oraz motywacja dla tych, które obawiają się mówić, gdyż ich akcent odbiega od brytyjskiego. To również gratka dla każdego miłośnika kina akcji – 6 Underground opowiada historię sześciu specjalistów pochodzących z różnych krajów, których łączy jeden cel, jakim jest zmiana świata na lepszy.

Źródło: www.filmweb.pl

Zanim odejdę

Netflix to nie tylko programy telewizyjne, ale również filmy dla widzów w różnym wieku. „Zanim odejdę” to dramat przeznaczony dla nastolatków, ale również starsi widzowie mogą się nim zainteresować ze względu na fabułę – Samantha, która właśnie kończy szkołę, przeżywa w pętli czasowej na nowo każdy dzień, w którym zginęła w wypadku samochodowym. Występuje tu potoczne słownictwo i młodzieżowy slang – choćby ze względu na możliwości przyswojenia słów, których nie ma na lekcjach języka angielskiego, warto poświęcić czas na obejrzenie tego filmu.

Źródło: www.filmweb.pl

Nie masz czasu na filmy? Zapoznaj się z naszymi propozycjami seriali po angielsku. Jeżeli sporo czasu zajmuje Ci podróż do szkoły, na uczelnię lub do pracy, wykorzystaj podcasty po angielsku.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail