1. Angloville
  2. Materiały
  3. Inna strona Malty – dlaczego warto uczyć się tu angielskiego?
Inna strona Malty – dlaczego warto uczyć się tu angielskiego?

Inna strona Malty – dlaczego warto uczyć się tu angielskiego?

Republika Malty to niewielkie wyspiarskie państwo pośrodku Morza Śródziemnego. Dla wielu turystów jest niczym raj na ziemi: szmaragdowa woda, liczne plaże, wspaniałe zabytki, pyszna, śródziemnomorska kuchnia, a także kawał średniowiecznej historii. Malta ma też inne oblicza. Jest krajem wysokorozwiniętym z bardzo wysokim wskaźnikiem zadowolenia z życia. Ze względu na to, że angielski jest tam językiem urzędowym to także bardzo popularne miejsce na kursy językowe!

Mnóstwo atrakcji i ciekawe miejsca

Malta ma wiele do zaoferowania. W skład Archipelagu Maltańskiego wchodzą trzy spore wyspy: Malta, Gozo i Comino, a także kilka znacznie mniejszych wysepek. Na każdej z nich można cieszyć się słońcem, ponieważ świeci tam aż przez 71% dni w roku! To sprawia, że na Maltę, która znajduje się w strefie subtropikalnej, można wybrać się o każdej porze, by cieszyć się piękną pogodą. Swoją maltańską przygodę warto zacząć od Valletty – stolicy europejskiej najdalej na wysuniętej na południe. Często nazywana jest “muzeum pod gołym powietrzem”, gdyż historia miasta sięga XVI wieku, a zabytkowe budynki zachowane są w doskonałym stanie. Przejechawszy zaledwie 11 kilometrów za zachód od Valletty, można znaleźć się w środku pięknego, średniowiecznego miasta Mdina. Jedną z rzeczy, które czynią to miasto wyjątkowym, jest fakt, że obowiązuje w nim całkowity zakaz wjazdu samochodów (oczywiście poza mieszkańcami i służbami porządkowymi). Będąc na Malcie nie można też ominąć idyllicznej wyspy Gozo, mekki miłośników nurkowania. Ważną atrakcją turystyczną jest też Błękitna Laguna, cieśnina między wysepkami Comino i Cominotto. Na Malcie można nurkować, surfować, pływać kajakiem lub jeździć konno. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu!

Malta jako doskonały kierunek do nauki angielskiego

Czy może istnieć lepszy sposób na naukę języka angielskiego? Zajęcia i wszelkie aktywności są znacznie przyjemniejsze, jeśli wykonuje się je w pięknym miejscu. Prawie 90% mieszkańców Malty mówi płynnie po angielsku (pozostała część posługuje się wyłącznie językiem maltańskim). Jest to w pewnym sensie dziedzictwem kulturowym wysp, które przez 164 lata znajdowały się pod panowaniem Imperium Brytyjskiego. W praktyce oznacza to możliwość komunikowania się po angielsku na każdym kroku: na ulicy, w kawiarni, czy sklepie. Znajomość języka to również klucz do poznania kultury danego kraju, a zagraniczny wycieczka daje taką możliwość. Wyjazd na kurs językowy na Maltę to połączenie przyjemnego z pożytecznym: świetnie spędzony czas, poprawienie językowych skillsów oraz nowe znajomości i przyjaźnie.

Angielska wioska na Malcie

Na obozie językowym Angloville na Malcie dzieci i młodzież mają szansę w ciągu 10 dni przełamać barierę językową, dzięki uczestniczeniu w Angielskiej Wiosce. Zasadą tam jest mówienie tylko i wyłącznie po angielsku, co staje się o wiele prostsze do realizacji za granicą. Poza obecnością native speakerów i międzynarodowego towarzystwa język otacza uczestników przez cały czas trwania obozu. W ciągu kursu uczniowie odbywają ponad 100 godzin nauki, połączonej z zabawą i grami. Całkowite zanurzenie w języku angielskim trwa pod czujnym okiem doświadczonych lektorów, którzy pomagają przebrnąć przez trudne początki. Uczestnik kursu poznaje różne akcenty języka angielskiego, co w dużym stopniu pomaga w przygotowaniu się do matury, egzaminu First Certificate czy studiów za granicą. Po zajęciach nie ma miejsca na nudę! Uczestnicy wyruszają na podbój Malty, podziwiają niezapomniane widoki, poznają jej mieszkańców i ich kulturę. Taka forma nauki zdecydowanie przekłada się na dobre opanowanie języka angielskiego.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X