1. Angloville
  2. Materiały
  3. Doskonalenie umiejętności językowych – czytanie po angielsku
Doskonalenie umiejętności językowych – czytanie po angielsku

Doskonalenie umiejętności językowych – czytanie po angielsku

Zdobyłeś już wiedzę na temat gramatyki języka angielskiego, nie masz problemu z rozmawianiem z obcokrajowcami, a w kinie coraz mniej spoglądasz na napisy? To znaczy, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na tyle dobra, że możesz spokojnie zacząć czytać książki w wersji anglojęzycznej. Jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi czytania w obcym języku. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na doskonalenie swoich umiejętności, a szybko zauważysz swoje postępy.

Wybierz ciekawą lekturę

Na początek zacznij od wybrania lektury. Postaw na te książki lub gazety, które Cię interesują. Znajdź angielską wersję swojej ulubionej powieści lub magazyn z nowinkami z Twojej branży. Pamiętaj, że czytanie musi sprawiać Ci przyjemność. Twoim priorytetem nie powinno być uczenie się słówek na siłę. Jeżeli czytany tekst Cię zaciekawi, to podświadomie wyłapiesz z niego znacznie więcej niż z nudnej lektury.

Unikaj korzystania ze słownika

Najważniejszą zasadą podczas czytania w obcym języku jest rozumienie kontekstu całego zdania, a nie pojedynczych słów. Pamiętaj o tym zawsze, nawet jeśli jakieś słówka będą sprawiały Ci problem. Nie wpadaj w panikę. Przeczytaj zdanie kilka razy, a jeśli to nie pomoże to cały akapit. Jeżeli wciąż nie rozumiesz znaczenia tego fragmentu tekstu, to wówczas sięgnij po słownik. Unikaj nadmiernego korzystania z translatora. Jeżeli co chwile będziesz robić przerwy w czytaniu, to niewiele wyniesiesz z lektury.

Postaw na systematyczność

Najlepiej, abyś znalazł czas na czytanie po angielsku każdego dnia. Wystarczy godzina, np. w drodze do pracy, aby systematycznie doskonalić swoje umiejętności językowe. Jeżeli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, to codziennie wypisuj sobie nowe słówka, których się nauczyłeś lub które sprawiły Ci problem. Możesz zakreślać je ołówkiem w tekście w trakcie czytania. Przekonasz się, że czytanie po angielsku wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że przełamiesz pierwsze lody, a nie będziesz mógł się oderwać.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X