1. Angloville
  2. Materiały
  3. Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje z językiem angielskim w Polsce?
Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje z językiem angielskim w Polsce?

Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje z językiem angielskim w Polsce?

Wielu rodziców co roku zastanawia się nad wyborem kierunku wakacyjnej podróży wraz z pociechami. Mimo, że kuszą ich zagraniczne destynacje, często decydują się na pobyt w różnych miejscach na terenie naszego kraju. Zindywidualizowany kurs językowy w Angielskiej Wiosce w Polsce jest odpowiedni nie tylko dla dziecka, ale również dla jego opiekunów. Dodatkowym plusem jest lokalna turystyka – zwiedzanie pięknych regionów, bogatych m.in. w ciekawą architekturę czy dziką przyrodę.

Przełam barierę językową wspólnie z rodziną

Wielu z nas nie może zmusić się do systematycznej nauki języka. Nawet jeśli rozumiemy już dużo słów, nie jesteśmy w stanie prowadzić płynnej konwersacji. Nudzą nas lekcje w standardowej szkole językowej, nie możemy patrzeć na porozrzucane po pokoju fiszki. Zaczynamy rozglądać się za czymś ciekawszym, atrakcyjniejszym, jednocześnie odczuwając rosnącą temperaturę, która nie zachęca do siedzenia przy książkach. Z pomocą znudzonym tradycyjną nauką angielskiego osobom przychodzi wakacyjny kurs Angloville Family – rodzinny wyjazd językowy, będący także formą wymiany kulturowej, który pozwala poprawić płynność mówienia po angielsku przy jednoczesnym wsparciu bliskich. Zajęcia bywają rozdzielane na grupy dzieci oraz dorosłych, a czasami są łączone, aby wiedzę zdobywać wspólnie. Co więcej, kurs prowadzą Native Speakerzy – rodzimi użytkownicy języka angielskiego, którzy uczą nas komunikacji, ale również kultury anglosaskiej.

Cudze chwalicie swego nie znacie

Co jeszcze wyróżnia kurs Angloville Family? Przede wszystkim to Angielska Wioska zlokalizowana w Polsce. Jak często łapiemy się na tym, że nie znamy zakątków kraju, w którym mieszkamy? Polska ma aż 16 miejsc wpisanych na listę UNESCO, a pozostałe 6 oczekuje na nominację. Posiadamy również 23 parków narodowych, co pokazuje, że istnieje wiele miejsc, do których powinniśmy się wybrać. Mało kto zwiedził je wszystkie zanim wyjechał poza teren naszego kraju. Wybierając program Angloville możemy przy okazji zwiedzić nowe regiony Polski, co z pewnością wzbogaci doświadczenia całej rodziny.

Dlaczego warto poświęcić wakacje na rodzinną naukę języka?

Na co dzień, zarówno rodzice jak i dzieci, bywają zbyt zajęci, aby spędzać wspólnie czas. Opiekunowie pochłonięci są pracą, a ich pociechy zajęciami szkolnymi oraz pozalekcyjnymi. W szczególności, jeśli dziecko jest jeszcze w wieku szkolnym, wspólne wyjazdy pozwalają na budowanie trwałych i emocjonalnych więzi z rodzicami. Wakacje okazują się czasem, kiedy to dziecko może czerpać właściwe, a obie strony mogą poznać swoje potrzeby.

Umiejętność płynnego języka angielskiego często umożliwia osobom dorosłym awans zawodowy lub podwyżkę, a dzieciom lepsze oceny w szkole czy w późniejszym czasie podjęcie atrakcyjnych studiów i znalezienie dobrej pracy. Podczas wakacji czy międzynarodowych spotkań znajomość angielskiego pozwala brylować w towarzystwie, nawiązywać nowe znajomości czy samodzielnie podróżować i zwiedzać świat. W czasie wakacyjnego programu rodziny mogą świetnie się bawić, ale przede wszystkim rozwijać kompetencje językowe oraz interpersonalne.

Dodatkowo, nauka języka obcego wpływa dobrze na pobudzenie naszego mózgu oraz umiejętność zapamiętywania i przetwarzania informacji. Znając dobrze język angielski możemy także korzystać z międzynarodowego dorobku kulturowego: oglądania filmów bez polskiego lektora, słuchania podcastów, śledzenia obcojęzycznych blogów, śledzenia bieżących trendów w nauce, modzie, muzyce i każdej innej dziedzinie, która jest dla nas interesująca.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail