1. Angloville
  2. Materiały
  3. Dla kogo szkolenie wyjazdowe?
Dla kogo szkolenie wyjazdowe?

Dla kogo szkolenie wyjazdowe?

W czasach, gdy język angielski jest używany praktycznie na całym świecie, znajomość wyłącznie języka ojczystego jest niewystarczająca, a nawet stanowi spore utrudnienie. Widać to wyraźnie na przykładzie osób, które nie miały możliwości nauki języka obcego. Nie rozumiejąc filmów, tekstów piosenek, haseł reklamowych oraz ogromnej większości informacji zamieszczonych w internecie, są praktycznie wyłączone z wielu obszarów współczesnej rzeczywistości. Obecnie, młodzi obcują z językiem angielskim od najmłodszych lat, gdyż znajduje się on w szkolnym programie nauczania. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, jednak nie daje możliwości regularnego i praktycznego wykorzystywania nabytych umiejętności. W efekcie z czasem zapominamy o tym, czego zdołaliśmy się już nauczyć. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zorganizowanego kursu, umożliwiającego intensywną naukę języka angielskiego za granicą.

Tydzień wart więcej niż miesiąc, czyli ucz się języka za granicą

Wyjazdowy kurs języka angielskiego to nie tylko przygoda, ale również świetny sposób na pokonanie bariery językowej. To właśnie bariera językowa utrudnia wielu osobom komunikację w obcym języku – nawet mimo jego bardzo dobrej znajomości czują tremę i strach przed popełnieniem błędu. Nauka języka obcego za granicą (bądź w wiosce językowej) oraz możliwość wykorzystania go w codziennych sytuacjach, nazywana jest immersją językową. Takie „zanurzenie w języku” sprawia, że uczniowie szybko przezwyciężają początkowe opory, a korzystając z języka obcego na co dzień, osłuchują się z nim i nabierają łatwości w mówieniu oraz pisaniu. Słysząc język angielski (jego brzmienie i akcent), np. przechadzając się londyńskimi ulicami, uczymy się go znacznie skuteczniej niż w szkolnej ławie. Nawet jeden tydzień nauki języka obcego za granicą jest wart więcej niż miesiąc w tradycyjnej szkole czy kursie, po którym wracamy do domu i znów posługujemy się przede wszystkim językiem ojczystym.

Immersja językowa – kogo zanurzyć w języku?

Z zalet immersji językowej mogą korzystać wszyscy, którym zależy na szybkiej poprawie znajomości języka obcego, bez względu na wiek i zajmowane stanowisko. Jest jednak szczególnie polecana osobom, które największy problem mają właśnie z barierą językową. Większa intensywność ćwiczeń i, przede wszystkim, możliwość praktycznego wykorzystywania znajomości języka to niewątpliwe zalety tego typu kursów. Uczestnicy kursu obcują z językiem angielskim niemal non stop – zarówno podczas zajęć, jak i poza nimi. Dodatkowym plusem jest fakt, że odbywają się one za granicą – kursanci mają zatem możliwość poznania obcego kraju i jego kultury. Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w szkoleniu wyjazdowym. Szkolenie wyjazdowe to nie tylko nauka – to również niezapomniana, obfitująca w ciekawe doświadczenia przygoda w obcym kraju.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail