1. Angloville
  2. Materiały
  3. Czym jest naprawdę intensywna nauka języka angielskiego?
Czym jest naprawdę intensywna nauka języka angielskiego?

Czym jest naprawdę intensywna nauka języka angielskiego?

Niestety bardzo często doświadczamy sytuacji, w której mimo wieloletniej nauki języka angielskiego, wciąż nie potrafimy dobrze i swobodnie się nim posługiwać. To zarówno frustrujące, jak i zniechęcające do podejmowania jakiejkolwiek dalszej pracy nad językiem. Jeśli wciąż musimy zaglądać do słownika, aby sprawdzić jakieś słówko, a podczas konwersacji prowadzonej w języku angielskim stresujemy się i nie potrafimy wydusić z siebie słowa, coś z pewnością jest nie w porządku. Ale czy to z nami jest coś nie tak? Otóż nie! To nieefektywny sposób, w jaki dotychczas uczyliśmy się języka obcego! Jaki jest zatem właściwy sposób nauki języka angielskiego? Przede wszystkim intensywny i efektywny.

Co wpływa na intensywność i efektywność nauki języka angielskiego?

Czynniki wpływające na to, czy nauka języka angielskiego jest intensywna i efektywna mogą być bardzo różne, jednak wśród wielu można wymienić kilka zasadniczych, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Po pierwsze, wykorzystujmy możliwości naszego mózgu

Tradycyjne, bardziej szkolne lekcje językowe angażują jedynie część naszego mózgu. Uruchamiamy logikę, mowę, myślenie matematyczne, jednak to nie wystarcza. Intensywna nauka angielskiego angażuje obie półkule naszego mózgu. Co zatem będzie określać efektywne i skuteczne lekcje języka angielskiego? Jeśli podczas zajęć wykorzystywane są różne rekwizyty, przedmioty, niebanalne ćwiczenia, niecodzienne dialogi, obrazy, wykresy, a do tego wszystkiego prowadzący zajęcia wykazują się dużym zaangażowaniem, dynamiką i energią, można wnioskować, że mamy do czynienia z nauką intensywną i efektywną.

Po drugie, angażujmy do nauki wszystkie nasze zmysły

Wzrok i słuch to podstawa i sprawa zupełnie oczywista w kwestii nauki języka angielskiego. Intensywne i efektywne zajęcia angażują więcej naszych zmysłów – także smaku i zapachu. Co jest jeszcze naprawdę ważne w tym przypadku? Intensywne nauczanie sprawia, że kursanci angażują się w zajęcia, aktywnie w nich uczestniczą, wykorzystując do tego jak najwięcej zmysłów. Poza tym chodzi tutaj także o to, abyśmy nie wyczekiwali końca zajęć, a pozwolili się w pełni wciągnąć w naukę.

Po trzecie, dbajmy o swoją osobistą motywację

Bez właściwej, silnej motywacji trudno osiągnąć cokolwiek, a zwłaszcza coś tak wymagającego, jak biegłe opanowanie języka obcego. Intensywna i efektywna nauka języka angielskiego to takie przygotowywanie zajęć, aby były jak najbardziej dostosowane do oczekiwań i potrzeb kursantów. Tego typu praktyki w sposób naturalny zaspokajają i wzmacniają naszą wewnętrzną motywację. Nie mniej ważne jest wzmacnianie naszej motywacji przez samych prowadzących zajęcia, np. poprzez nagradzanie kursantów pochwałami, docenianie wysiłku i stworzenie warunków budujących zaangażowanie i zapał do dalszej pracy. Tylko w ten sposób nauka języka angielskiego przyniesie oczekiwane rezultaty.

Intensywna nauka języka angielskiego, czyli jaka?

Często myśląc o intensywnej nauce języka angielskiego i o potrzebie osiągnięcia satysfakcjonujących efektów, jesteśmy przerażeni perspektywą długich, żmudnych zajęć oraz wkuwaniem niezliczonej ilości słówek. Intensywna i przede wszystkim skuteczna nauka nie musi wcale trwać długo. Otóż na tym polega właśnie intensywność – na skróceniu czasu nauki do optymalnego dla zdobycia odpowiednich umiejętności.

Intensywna i skuteczna nauka to przede wszystkim zanurzenie się w języku angielskim. Niezależnie czy zdecydujemy się na kurs stacjonarny czy wyjazdowy, ważne jest aby język naturalnie otaczał nas z każdej strony. Dlatego intensywne kursy prowadzone są zazwyczaj z native speakerami – to daje gwarancję, że język obcy stanie się naszym naturalnym środowiskiem. Takie rozwiązanie pozwala także na przełamanie bariery mówienia po angielsku.

Dla swobodnej komunikacji w języku angielskim, jak i w każdym innym języku obcym, nie potrzebujemy znać tysięcy słów i zwrotów. Intensywna nauka to nauka tego, co pozwoli nam na skuteczną i swobodną komunikację z obcokrajowcami.

Intensywna nauka to także nauka nastawiona na jasno określony cel, który może być dla każdego z nas inny. Ważne jednak, aby go zdefiniować.

Wreszcie intensywna nauka języka angielskiego to taka, która pozwala nam na skuteczną komunikację w języku angielskim w każdej sytuacji i sferze naszego życia. Zdobycie odpowiednich umiejętności językowych, dające pewność siebie i naturalność w codziennych konwersacjach, a także w sytuacjach zawodowych i zagranicznych podróżach to zasadniczy efekt intensywnej nauki języka angielskiego.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail