1. Angloville
 2. Materiały
 3. Cytaty o miłości po angielsku – przygotuj się na romantyczne Walentynki
Cytaty o miłości po angielsku – przygotuj się na romantyczne Walentynki

Cytaty o miłości po angielsku – przygotuj się na romantyczne Walentynki

All you need is love – śpiewał niegdyś zespół The Beatles i każdy, kto choć raz w życiu był zakochany, przyzna panom z Liverpoolu rację. Mimo że miłość powinna być celebrowana na co dzień, Święto Zakochanych to doskonała okazja do tego, by pokazać komuś, jak bardzo nam na nim zależy. Szukasz walentynkowych inspiracji? Sprawdź koniecznie romantyczne cytaty po angielsku i wykorzystaj najpiękniejsze miłosne złote myśli i sentencje do oczarowania bliskiej Ci osoby!

Angielskie cytaty o miłości – przygotuj się na tegoroczne Walentynki!

Zbliża się sezon wszechobecnych serduszek, bombonierek, róż i pluszaków. Wszyscy zakochani będą poszukiwać najlepszych metod na to, by wyrazić swoje uczucia. Walentynki po angielsku obchodzone są dość hucznie, a i w Polsce święto to ma naprawdę spore grono zwolenników.

Sposobów na spędzenie Dnia Zakochanych jest wiele, jednak największą popularnością wciąż cieszą się randki w kinie, romantyczne kolacje czy obdarowywanie prezentami. Ten rok jest inny niż wszystkie i zabranie ukochanej osoby do ulubionej knajpy może nie być możliwe. Nie oznacza to jednak, że Walentynki zostały spisane na straty! Warto pokusić się o romantyczny gest i wręczyć swojej drugiej połówce kartkę lub napisać do niej list miłosny. Nie wiesz, jak wyrazić to, co czujesz? W ramach inspiracji prezentujemy piękne cytaty o miłości po angielsku wraz z tłumaczeniem na polski.

Najpiękniejsze cytaty o miłości z piosenek po angielsku

Miłość jest jednym z najpopularniejszych tematów piosenek. Każda para ma zresztą „swój utwór”, a kawałki poświęcone temu wyjątkowemu uczuciu podbijają listy przebojów. Miłość jest często tym, co napędza artystów do tworzenia, czemu zawdzięczamy niezapomniane hity. Oto najpiękniejsze cytaty o miłości, które pochodzą z piosenek:

 • Love me tender, love me dear, tell me you are mine. I’ll be yours through all the years till the end of time (Kochaj mnie czule, najdroższa, powiedz, że jesteś moja. Ja będę Twój przez wszystkie lata, aż po kres czasu) – te słowa pochodzą z piosenki Elvisa Presleya, Love MeTender. Wybranie tego krótkiego fragmentu było nie lada wyzwaniem, bo cały utwór króla rock’n’rolla jest jedną wielką deklaracją miłości, która wzruszy każdego.
 • Take my hand, take my whole life too for I can’t help falling in love with you (Weź moją dłoń, weź też całe moje życie, bo nic nie poradzę na to, że się w tobie zakochuję) – mówiąc o Elvisie, nie sposób nie wspomnieć także o tym numerze – Can’t Help Falling In Love. Proste, a jednocześnie piękne słowa idealnie sprawdzą się na walentynkowej kartce.
 • Before the day I met you, life was so unkind. You’re the key to my peace of mind (Zanim cię spotkałam, życie nie było łaskawe. Jesteś kluczem do spokoju mojego umysłu) – jeśli szukasz sentencji, która mogłaby być zadedykowana mężczyźnie, słowa z piosenki Arethy Franklin (You Make Me Feel) A Natural Woman sprawdzą się idealnie!
 • Mamy też propozycję, która rozczuli każdą kobietę. Prawdziwą kopalnią inspiracji może być tutaj piosenkaWaiting For a Girl Like You zespołu Foreigner. Szczególnej uwadze polecamy fragment: I’ve been waiting for a girl like you to come info my life (Czekałem na taką dziewczynę jak ty, by pojawiła się w moim życiu).
 • Jeszcze więcej miłosnych cytatów można odnaleźć w piosenceSomething’s Gotten Hold Of My Heart. Wybranie tylko jednego wersu z wielkiego przeboju Marca Almonda i Gene’a Pitneya jest praktycznie niemożliwe! Cała druga zwrotka została stworzona wprost pod walentynkowe wyznania: But then you came my way and a feeling unknown shook my heart, made me want you to stay all of my nights, and all of my days (Ale wtedy na mojej drodze pojawiłaś się ty i nieznane dotąd uczucie wstrząsnęło moim sercem, sprawiając, że zapragnąłem, abyś została wszystkie moje dni i noce).
 • Nie można zapomnieć o tym, że w muzyce nie brak też piosenek o nieodwzajemnionym, niespełnionym lub wygasłym uczuciu. I choć w te Walentynki zdecydowanie nie życzymy Wam złamanych serc, te krótkie cytaty i aforyzmy o nieszczęśliwej miłości po angielsku warto znać:
 • Time, it needs time to win back your love again (Czasu, potrzeba czasu, by odzyskać twoją miłość) – Still Loving You, Scorpions.
 • No, I don’t wanna fall in love. This world is only gonna break your heart (Nie, nie chcę się zakochać. Ten świat jedynie złamie ci serce) – Wicked Game, Chris Isaak.
 • Maybe it’s better this way – we’d hurt each other with the things we want to say (Może tak jest lepiej, tylko zranilibyśmy się tym, co chcemy powiedzieć) – Careless Whisper, George Michael.
 • Filmowe cytaty po angielsku o miłości – z tłumaczeniem

Potrzebujesz więcej inspiracji? Poszukaj ich w filmach romantycznych! Kino nie tylko pomaga szybko nauczyć się obcego języka, ale jest też źródłem kultowych scen i dialogów. Wystarczy spojrzeć na to, jaką popularnością cieszy się Pamiętnik, by mieć pewność, że w kinie nie brakuje poruszających, miłosnych wyznań. Te, które przytaczamy poniżej, sprawdzą się także jako życzenia walentynkowe:

 • You had me at hello (Zdobyłaś mnie już przy „cześć”) – Jerry Maguire.
 • Everything I’ve ever done, I’ve done for you (Wszystko, co kiedykolwiek zrobiłem, zrobiłem dla ciebie) – Wielkie nadzieje.
 • What do you want? You want the moon? Just say the word and I’ll throw a lasso around it and pull it down (Czego chcesz? Chcesz Księżyca? Powiedz tylko słowo, a zarzucę lasso i ściągnę go) – To wspaniałe życie.
 • When you realize you want to spend the rest of your life with somebody, you want the rest of your life to start as soon as possible (Kiedyś uświadomisz sobie, że chcesz z kimś spędzić resztę życia, chcesz, żeby reszta życia zaczęła się tak szybko, jak to tylko możliwe) – Kiedy Harry poznał Sally.
 • I wish I had done everything on earth with you (Wszystko na świecie chciałbym zrobić z tobą) – Wielki Gatsby.
 • I’m scared of walking out of this room and never feeling the rest of my whole life the way I feel when I’m with you (Boję się wyjść z tego pokoju i że przez resztę życia nie poczuję tego, co czuję, kiedy jestem z tobą) – Dirty Dancing.
Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail