1. Angloville
  2. Materiały
  3. Bajki, które pomogą Ci w nauce angielskiego
Bajki, które pomogą Ci w nauce angielskiego

Bajki, które pomogą Ci w nauce angielskiego

Nauka języka angielskiego kojarzy Ci się z mozolnym wkuwaniem słówek i rozwiązywaniem dziesiątek testów? Jeżeli chcesz się uczyć efektywnie, wykorzystaj również bajki po angielsku. Poniżej znajdziesz listę propozycji animowanych seriali. W naszym zestawieniu znalazły się propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Dzięki animowanym bajkom nie tylko urozmaicisz swoją naukę, ale również będziesz miał okazję poćwiczyć akcent.

The Simpsons

Czołówka z kanapą oraz charakterystyczny okrzyk Homera „d’oh!” to jedne z wielu znaków rozpoznawczych tej animacji dla starszych widzów. W poszczególnych odcinkach znajdziemy odniesienia do popkultury, nie brakuje też humoru. Aktorzy podkładający głosy w kreskówce mówią na tyle wyraźnie, że nawet osoby dopiero rozpoczynające naukę języka angielskiego nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem fabuły.

Źródło: The Simpsons, Foxtv.pl

Word Girl

To propozycja dla dzieci i dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Główną bohaterką jest dziewczynka walcząca ze złem za pomocą magicznych słów. Od strony językowej bajka jest bardzo przystępna – pozwala widzom przyswoić akcent i rozwinąć słownictwo. Zaletą tej propozycji jest to, że słowa wprowadzane w danym odcinku są tłumaczone przez bohaterów.

Futurama

Jak może wyglądać Nowy Jork w 2999 roku? Aby się o tym przekonać, warto towarzyszyć Philipowi Fry’owi, dostawcy pizzy, a później również kurierowi międzygalaktycznej firmy Planet Express. Ponieważ serial jest dziełem twórców wyżej opisanych Simpsonów, również w nim nie brakuje odniesień m.in. do fantastyki i kina. Wyjątkowy, czarny humor sprawia, że nauka angielskiego przy tej kreskówce to prawdziwa przyjemność.

Źródło: Futurama, Fox8.tv

Martha Speaks

To kolejna propozycja dla młodszych widzów w wieku od 4 do 7 lat. Bohaterem tej bajki do nauki angielskiego jest pies, który zjadł zupę z alfabetem. To właśnie wraz z nim widzowie poznają nowe słowa i zwroty. W każdym odcinku pojawia się ich kilkanaście, ale dzięki temu, że każde z nich zostaje wielokrotnie powtórzone, nawet najmłodsi widzowie nie mają problemów z ich przyswojeniem i zapamiętaniem.

South Park

Po jakie bajki do nauki angielskiego warto jeszcze sięgnąć? Na naszej liście znalazło się również Miasteczko South Park – serial zdecydowanie dla starszych widzów. Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman i Kenny McCormick, czyli główni bohaterowie i mieszkańcy South Park, nieustannie miewają przygody. Duża doza satyry, czarny humor i miejscami wulgarny język to okazja na poznanie wielu zwrotów z języka potocznego, których trudno spodziewać się podczas zajęć w szkole językowej.

Źródło: South Park, hollywoodreporter.com

Brickleberry

Bajki po angielsku do nauki języka mogą być zabawne i jednocześnie podejmować ważne tematy. Świetnym tego dowodem jest serial Brickleberry. Opowiada on przygody mało rozgarniętych strażników Parku Narodowego Brickleberry, którzy nieudolnie próbują nie dopuścić do jego zamknięcia. Nieszablonowe pomysły i duża doza humoru sprawiają, że oglądając ten serial łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym. Propozycja dla zdecydowanie dla starszych widzów.

Sesame Street

Ulica Sezamkowa to serial dobrze znany zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Jeżeli szukacie bajki po angielsku do nauki, to wybór Ulicy Sezamkowej z pewnością okaże się trafiony! Ten serial edukacyjny doskonale nadaje się zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z angielskim, jak i tych, którzy po latach wracają do jego dalszej nauki. Proste słownictwo i przystępna forma sprawiają, że widzowie szybko zauważają postępy.

Źródło: Sesame Street, bbc.co.uk

American Dad

Wiele kreskówek dla dorosłych w krzywym zwierciadle pokazuje amerykańską rodzinę i według wielu są to najlepsze bajki uczące języka. Z tego względu w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć American Dad. Bohaterami tego serialu są Stan Smith i jego rodzina. Temu niepozornemu pracownikowi CIA przyjdzie się zmierzyć m.in. z obecnością Klausa, czyli gadającej rybki. Co z tego wyniknie? Możecie się przekonać, oglądając serial po angielsku.

Bob’s Burgers

To kolejna kreskówka, która zdobyła rzeszę fanów nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Bob’s Burgers to historia amerykańskiej, ekscentrycznej rodziny. Widzowie przenoszą się do baru stworzonego przez głowę rodziny – Boba. Brak klientów powoduje, że bohaterowie tej bajki mają wiele kłopotów i przygód jednocześnie. Aktorzy głosowi mówią bardzo wyraźnie, dzięki czemu łatwo przyswoić sobie nowe słowa i utrwalić dobrze już znane zwroty.

A jakie są Wasze ulubione bajki uczące angielskiego?

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail