1. Angloville
  2. Materiały
  3. Aplikacje wspomagające naukę angielskiego
Aplikacje wspomagające naukę angielskiego

Aplikacje wspomagające naukę angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego to naprawdę pomocne narzędzie. Dobrze wybrana wyraźnie usprawni i przyspieszy naukę, pozwoli także nieco popracować nad akcentem (o innych sposobach na doskonały angielski akcent pisaliśmy już w artykule Jak ćwiczyć angielski akcent?). Rozwiązań w tym zakresie mamy do dyspozycji naprawdę wiele, jak jednak wybrać najlepszą dla nas opcję? Poniżej przedstawiamy krótki przegląd aplikacji do nauki języków obcych, w tym oczywiście języka angielskiego, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania.

DUOLINGO

Duolingo to darmowa aplikacja do nauki języków obcych, dedykowana platformom iOS, Android, Windows Mobile. Aplikacja stanowi doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z językiem angielskim lub dla tych, którzy chcą ugruntować i usystematyzować posiadaną już wiedzę i umiejętności językowe. Kluczowe zalety Duolingo to:

  • przejrzystość i łatwość obsługi aplikacji (bardzo czytelny interfejs),
  • podział nauki na rozdziały, tematy i lekcje, co bardzo usprawnia naukę i czyni ją przyjemniejszą,
  • specjalny zestaw ćwiczeń z native speakerem – idealny dla osób, które chcą popracować nad wymową i akcentem,
  • aktywna analiza postępów w nauce (w formie punktowej i procentowej),
  • już na wstępie – test wyrównawczy, który pozwala programowi na ocenę naszych kompetencji i dostosowanie do nich poziomu nauki.

Duolingo to wszechstronna propozycja, która sprawdzi się idealnie, zwłaszcza jeśli planujemy systematyczną, codzienną, np. 15-minutową pracę nad językiem angielskim. A dla wszystkich lubiących nutkę rywalizacji dobrą wiadomością będzie fakt, że aplikacja umożliwia konkurowanie z wybranymi znajomymi w zakresie postępów w nauce języka.

MEMRISE

Memrise to prosta, intuicyjna w obsłudze, a jednocześnie dopracowana pod względem technicznym aplikacja, z którą nauka języka angielskiego będzie z pewnością jeszcze przyjemniejsza. Memrise umożliwia szybkie logowanie przez Facebooka, co jeszcze bardziej usprawnia cały proces. W następnym kroku wystarczy wybrać poziom kursu dostosowany do naszych umiejętności i rozpocząć naukę – wystarczy nawet 5 minut dziennie! Aplikacja Memrise oferuje wiele interesujących ćwiczeń i zadań wzbogaconych o efekty wizualne.

UCZ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO by Tweeba

Kolejna propozycja, dedykowana platformie Android i przeznaczona dla osób na każdym “poziomie wtajemniczenia” jeśli chodzi o język angielski, nie wymaga dostępu do internetu! Dlatego nawet brak zasięgu nie zburzy naszych planów w kwestii codziennej nauki. Aplikacja jest oryginalnym połączeniem słownika i wsparcia językowego trenera, a do tego oferuje kursantom rozwiązania w formie “słówka dnia” oraz gotowej listy nieregularnych czasowników – zawsze pod ręką.

ENGLISH GRAMMAR – LEARN & QUIZ

Aplikacja w sam raz dla osób chcących doskonalić swoje językowe umiejętności w ciekawy sposób. English Grammar może nie urzeka efektownym interfejsem, ale jest prosta w obsłudze i oferuje solidną pomoc w nauce gramatyki i doskonalenia konstrukcji zdań.

ENGLISH IDIOMS & PHRASES

English Idioms & Phrases to aplikacja dedykowana osobom o znajomości języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Pozwala powiększyć zasób zwrotów frazeologicznych i powiedzeń idealnie nadających się do prowadzenia swobodnych, naturalnych konwersacji w języku angielskim.

HELLOTALK

Nauka języka angielskiego poprzez rozmowę? Czemu nie? Wystarczy sięgnąć po aplikację HelloTalk, która zaproponuje nam do rozmowy osoby mówiące na co dzień w języku angielskim. Z pewnością nie jest to propozycja dla osób, które zupełnie nie znają języka, jednak dobrze opanowane podstawy będą wystarczające.

BRITISH COUNCIL PODCASTS

Aplikacja oferuje treści w formie podcastów. To świetne rozwiązanie, jeśli chcemy udoskonalić swoje kompetencje w zakresie rozumienia ze słuchu. Trudność poszczególnych ćwiczeń można swobodnie dostosować do swoich indywidualnych możliwości, a same podcasty nagrane są w bardzo przystępny dla słuchacza sposób (wypowiedzi są wyraźne, z odpowiednią intonacją głosu, ze świetną dykcją).

Którą wybrać?

Decyzję pozostawiamy Tobie! Pamiętaj jednak, że nauka angielskiego jest najbardziej efektywna wtedy, gdy dbasz zarówno o regularne przyswajanie wiedzy, np. przy pomocy aplikacji, jak i o żywy kontakt z językiem – taki, jak w naszych Angielskich Wioskach.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail