1. Angloville
 2. Materiały
 3. Angielski dla seniorów, czyli nigdy nie jest za późno na naukę
Angielski dla seniorów, czyli nigdy nie jest za późno na naukę

Angielski dla seniorów, czyli nigdy nie jest za późno na naukę

Dzisiejsi seniorzy chcą jak najdłużej pozostać aktywni i maksymalnie wykorzystać emeryturę. Wolny czas, większa swoboda i mniejsza ilość obowiązków sprawiają, że to doskonały moment na to, by poświęcić się swoim pasjom, znaleźć kolejne zainteresowania, a nawet podjąć się zupełnie nowych wyzwań, np. rozpocząć naukę języka obcego. Udowadniamy, że nauka języka angielskiego dla seniorów jest możliwa!

Język angielski dla starszych osób – jak wygląda nauka?

Czas obalić stereotyp, że nauka języków obcych to przywilej młodego pokolenia. Choć wielu seniorów zmaga się z takimi problemami, jak pogorszenie pamięci czy spowolnienie przetwarzania informacji, nie oznacza to, że nie poradzą sobie z angielskim. Warto uświadomić sobie, że nauka może przybierać różne formy. Dzieci przyswajają język w sposób naturalny. Starsze osoby muszą natomiast włożyć w ten proces więcej zaangażowania. Mają jednak przewagę w postaci czasu i motywacji, których często brakuje np. młodzieży.

Emeryci mogą poświęcić na naukę tyle czasu, ile chcą. Angielski bywa dla początkujących seniorów trudny do samodzielnego przyswojenia, dlatego warto skorzystać z dobrodziejstw internetu i zapisać się na kurs angielskiego online. Takie lekcje składają się z usystematyzowanych materiałów, są przystępne w odbiorze i dopasowane do poziomu zaawansowania. Angloville dostarcza w tym zakresie ciekawych rozwiązań, oferując zajęcia na platformach online i poprzez aplikacje na telefon. To doskonały sposób na wygodną naukę w domowym zaciszu.

Angielski dla seniora – dlaczego warto uczyć się języka?

Choć każdy, kto zaczyna naukę języka, chciałby nim od razu władać jak native speaker, rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Mimo to warto poświęcić czas na przyswojenie angielskiego, bo jego znajomość przynosi duże benefity, także emerytom. Dlaczego nauka języka angielskiego jest dla seniorów korzystna?

 • Nauka języka to wyzwanie. Może stać się dla seniora pasją i pożytecznym zajęciem, które zapełni wolne dni.
 • Przyswajanie nowych słówek stanowi doskonały trening dla mózgu. Poprzez stymulowanie pamięci, pozwala na utrzymanie dobrej kondycji.
 • Język angielski może być pretekstem do nawiązania nowych znajomości, np. na kursach w szkołach językowych czy podczas lekcji online.
 • Znajomość języka angielskiego ułatwia seniorom odnalezienie się we współczesnym świecie. Mogą oni swobodnie podróżować, bez obaw, że nie zostaną zrozumiani na lotnisku, w hotelu czy restauracji.
 • Kursy językowe dla seniorów sprawiają, że emeryci mają lepszy dostęp do informacji. Wiele interesujących źródeł w internecie dostępnych jest w języku angielskim. Jego znajomość pozwala na swobodne poruszanie się w sieci i rozwijanie innych pasji. Sprawia także, że oglądanie zagranicznych filmów jest przyjemniejsze, a teksty ulubionych piosenek nie kryją już tajemnic.
 • Język obcy może być też czynnikiem łączącym pokolenia. Senior, który zna angielski, łatwiej zrozumie swoje wnuki i używany przez nie slang, jak i będzie mógł być wsparciem, np. podczas odrabiania lekcji.

Sposoby nauki: język angielski dla emerytów

Intensywny kurs języka angielskiego to nie jedyna opcja nauki, a każdy senior może wybrać taki typ zajęć, które będzie dla niego najlepszy. Spośród efektywnych sposobów na poznanie angielskiego, należy wymienić:

 • naukę w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku – seniorzy chętnie opuszczają zacisze swoich domów i spędzają czas na zajęciach. W programach takich instytucji coraz częściej można znaleźć lekcje języka angielskiego.
 • przystępny angielski dla seniorów poprzez YouTube – w serwisie znajdują się liczne filmiki, objaśniające reguły gramatyczne czy wspomagające naukę nowych słówek. Są również treści tworzone specjalnie dla emerytów.
 • indywidualne lekcje języka angielskiego dla seniorów – ich plusem jest to, że uwaga nauczyciela czy native speakera skupia się tylko na jednej osobie. Indywidualne podejście zapewnia najlepsze efekty, bo dostarcza doskonale dobranych materiałów i umożliwia dopasowanie tempa nauki.
 • fiszki dla seniorów – angielski może kojarzyć się też z dobrą zabawą. Takie karteczki to świetna opcja nauki – można ćwiczyć słówka w każdym miejscu i o każdej porze. Fiszki znakomicie stymulują pamięć i sprawiają, że postępy w nauce widoczne są bardzo szybko.
Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail