1. Angloville
  2. Materiały
  3. 8 kultowych dialogów/cytatów z serialu “Friends”
8 kultowych dialogów/cytatów z serialu “Friends”

8 kultowych dialogów/cytatów z serialu “Friends”

Kto nie zna „Przyjaciół”? Ten serial w Stanach Zjednoczonych okazał się olbrzymim hitem, a również w Polsce zdobył spore grono fanów. Nic dziwnego, że planowany jest właśnie wielki powrót serialu – aktorzy spotkają się ponownie po 16 latach na planie, aby odbyć podróż do przeszłości. Specjalny odcinek nie ma jeszcze tytułu ani scenariusza, ale wiemy już na pewno, że na ekranie pojawią się aktorzy z głównej obsady: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry oraz David Schwimmer. 

Z tej okazji przedstawiamy Wam 8 najsłynniejszych i najbardziej niezapomnianych cytatów/dialogów z serialu. Pamiętajcie, że tłumaczenie humoru jest bardzo trudne, dlatego najlepiej zrozumieć jak najwięcej w oryginale 🙂

1. Ross: You’re over me? When you were … under me? 

S2 E7 – The One Where Ross Finds Out

Sprawdzając wiadomości (na telefonie stacjonarnym!) w mieszkaniu Rachel Ross słyszy słowa, które niemal decydują o ich powrocie do siebie.

2. Ross: WE WERE ON A BREAK! 

S3 E17 – The One Without the Ski Trip

To prawdopodobnie najczęściej powtarzany wers w serialu, a zarazem ten, który powstrzymywał Rossa i Rachel przed powrotem  do siebie.

3. Chandler: You know, Donald Duck never wore pants, but when he go out of the shower, he would put a towel around his waist. I mean, what is that about?

S3 E2 – The One Where No One’s Ready 

Zarówno Chandler, jak i jego przyjaciele, zdawali sobie sprawę z jego nieokiełznanej potrzeby żartobliwego komentowania rzeczywistości.

4. Joey: How you doin’? 

S4 E13 – The One with Rachel’s crush

Ciężko uwierzyć, że cytat ten pojawił się w serialu tak późno. Joey tłumaczył swój  sposób na podrywanie dziewczyn Rachel i Phoebe. Od tamtej pory zwrot ten stał się jednym z kultowych cytatów, oczywiście w połączeniu z odpowiednim wyrazem twarzy Joey’go.

5. Rachel: Sorry I’m late, but I left late. 

S5 E9 – The One With Ross’s Sandwich

Nie jest to może najbardziej kultowy wers z serialu, ale jest bardzo w stylu Rachel, która spóźniona przychodzi do szkoły wieczorowej i tłumaczy się z tego Phoebe.

6. Chandler: Ross had a ring? And he was gonna propose? And you (Joey) did it first?! This is gonna kill him! You know how much he loves to propose!

S9 E1 – The One Where No One Proposes

Ross Geller był trzy razy żonaty i trzy razy rozwiedziony. Chandler jak zwykle robi sobie żarty i nie zachowuje powagi sytuacji.

7. Ross: I went to that tanning place your wife suggested. 

Chandler: Was that place THE SUN? 

S10 E3 – The One With Ross’s Tan

To jeden z najlepszych żartów ze wszystkich 10 sezonów – wymiana zdań między histerycznym Rossem a błyskotliwym Chandlerem.

8. Rachel: I got off the plane 

S10 E17 – The Last One

Historia miłosna zatacza koło kiedy to Rachel decyduje, że nie poleci do Paryża, a zamiast tego idzie do domu Rossa.

Ćwicz angielski, aby lepiej rozumieć seriale oraz filmy 😉 

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X