1. Angloville
  2. Materiały
  3. 3 pomysły na niekonwencjonalne wakacje
3 pomysły na niekonwencjonalne wakacje

3 pomysły na niekonwencjonalne wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie i studenci z utęsknieniem wyczekują tych paru miesięcy laby, w trakcie których będą mogli oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć niesamowitą przygodę. Wiek jednak nie stanowi tutaj wykluczenia – również dorosłym należy się odpoczynek od pracy. Okres wakacyjny to najlepszy czas na podróż głównie ze względu na wysoką temperaturę. Problemem jednak może być znalezienie odpowiedniej destynacji – takiej, która nie będzie pełna turystów i zgiełku, takiej, w której będziemy mogli się zrelaksować. W dzisiejszym wpisie przedstawimy 3 pomysły na to, jak wykorzystać ten wolny czas w wakacje i zrobić coś niekonwencjonalnego. Być może zainspirujemy naszych czytelników do obrania zupełnie nowego kierunku swojej wakacyjnej podróży.

Autostopem przez Europę

Za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych praktykowany jest tzw. gap year. Dotyczy on osób, które skończyły szkolną edukację i stoją przed wyborem kierunku studiów, czy przyszłej pracy. Za zaoszczędzone pieniądze nastolatkowie wybierają się w niskobudżetową podróż, np. autostopem po Europie. “Gap year” to rok przerwy, jednak można skrócić ten okres do paru miesięcy. W zależności od preferencji i możliwości finansowych można podróżować z plecakami po Europie, Ameryce, czy Azji. Taka wyprawa pozwoli z pewnością na całkowite wykorzystanie wakacji, a także na dogłębne poznanie siebie i swoich towarzyszy.

Work and Travel

Kolejna propozycja skierowana do młodych to program Work and Travel, który polega na podróży w wybrane miejsce i połączeniu poznawania nowej kultury z pracą za granicą. To świetny sposób na spędzenie wakacji zwłaszcza dla tych, którzy mają ograniczony budżet. W ten sposób można zwiedzić odległe miejsca na świecie – programy Work and Travel organizowane są m.in. w Australii, Nowej Zelandii, czy Stanach Zjednoczonych. W przypadku choćby Nowej Zelandii wiza dedykowana programowi Work and Travel pozwala na znacznie dłuższy pobyt w kraju niż zwykła wiza turystyczna, co również ma swoje plusy.

Obozy językowe

Właściwie każda podróż za granicę łączy się z możliwością podszkolenia swoich umiejętności językowych. Najwięcej możliwości stoi przed osobami chcącymi nauczyć się języka angielskiego. Ci, którzy posiadają średnią lub podstawową znajomość języka angielskiego, po dłuższym pobycie w kraju anglojęzycznym z pewnością zauważą poprawę w sposobie wysławiania się. Będąc otoczonym native speakerami, można łatwo przełamać barierę językową. Jednak najlepszym sposobem na naukę obcego języka w trakcie wakacji jest wyjazd na obóz językowy. Organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą, są polecane przez każdego doświadczonego uczestnika. Tydzień lub dwa tygodnie poświęcone na naukę słówek, gramatyki, a przede wszystkim na rozmawianie i wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce to sposób na udane wakacje dla aktywnych!

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail