1. Angloville
  2. Materiały
  3. 10 słów w języku angielskim, które prawdopodobnie źle wypowiadasz
10 słów w języku angielskim, które prawdopodobnie źle wypowiadasz

10 słów w języku angielskim, które prawdopodobnie źle wypowiadasz

Każdy język obcy na pewnym etapie nauki może okazać się problematyczny. Dla jednych wyzwaniem są zagadnienia gramatyczne, dla drugich nauczenie się poprawnej pisowni, a jeszcze dla innych prawidłowa wymowa poszczególnych wyrazów i zwrotów. Szczególnie gdy ta nie jest jednoznaczna z tym, co mamy przed oczami.

Trudne słowa po angielsku – czy znasz je wszystkie?

Z nauką języka angielskiego wcale nie jest inaczej, tym bardziej, jeżeli chodzi o prawidłowe wymawianie. Tutaj też znajdą się trudne słowa po angielsku, które na pierwszy rzut oka mogłyby wydawać się łatwe do wypowiedzenia. Czy to są najtrudniejsze słowa po angielsku? Oczywiście, że nie. Co ciekawe, są to w większości słowa, których używamy na co dzień, jednak niekoniecznie robimy to poprawnie. Na pokrzepienie warto dodać, że z prawidłową wymową mają także problem rodzimi mieszkańcy krajów anglojęzycznych! Sprawdź, czy te najtrudniejsze w wymowie angielskie słowa są Ci znane.

Comfortable /ˈkəmftərbəl,ˈkəmfərtəbəl/

Na pierwszym miejscu prawdopodobnie znane wszystkim trudne słowo po angielsku, określające, że coś jest wygodne, komfortowe. Niestety większość osób, wymawiając ten wyraz, próbuje wpleść do rozmowy stół (table). I choćby siedzenie przy tym stole mogłoby być komfortowe, tak wygodna wcale nie jest ta wymowa.

Explicit /ikˈsplisit/

Wyraźnie widać tutaj problem, w którym ex- znajduje się zbyt blisko -cit. Żeby nie było niedomówień, powiedzmy to raz, a dobrze IK-SPLIS-IT.

Debt /det/

Nieme “b”? Czy to naprawdę jest możliwe? Okazuje się, że tak!

Squirrel /skwər(ə)l/

Mogłoby się wydawać, że ta piękna wiewiórka nie będzie problematyczna, a jednak. Ruda kita trochę łamie język, zarówno Brytyjczyka, jak i Amerykanina.

Isthmus /isməs/

Podwójne “s”, a do tego ulubione przez wszystkich uczniów połączenie “th”. Trochę za dużo jak na jeden krótki wyraz. Całe szczęście niewiele z nas mieszka w pobliżu przesmyków, więc można zignorować to pojęcie geograficzne. Chyba że akurat musisz opowiedzieć komuś o Przesmyku Panamskim… Trzymamy kciuki!

Rural /ro͝orəl/

Niby tutaj wiejska sielanka, ale czy wiesz, że ktoś odważył się zatytułować jeden odcinek serialu ‘Rockefeller Plaza 30’

The Rural Juror? Przecież to brzmi jak ruhhr-juhhrr. 🙂

Colonel /kərnl/

Wszyscy na baczność! Pułkownik zawitał w szeregi! Jeżeli chciałeś wymówić to słowo jako ko-lo-nel, nikt nie będzie Cię za to winić. Jak taki prosty wyraz, mógłby być przecież problematyczny…

Onomatopoia /-ˌmätə-,ˌänəˌmatəˈpēə/

Coś tu dźwięczy, coś tu stuka… Czy tak proste wyrazy, jak buzz (brzęczenie), meow (miauczenie), bark (szczekanie), splash (pluśnięcie) mogłyby być problemem? Owszem, jeżeli chcemy je fachowo określać jako figury stylistyczne, które w poezji stanowią środek stylistyczny. Czy są tu jacyś poeci?

Murderer /mərdərər/

Tylko spokojnie, to już prawie koniec, chociaż zdajemy sobie sprawę, że takie nagromadzenie “er” w jednym miejscu może być skomplikowane i rozbudzać w ludziach różne instynkty.

unabashed /ənəˈbaSHt/

Na koniec chcemy tylko powiedzieć, że błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi, dlatego następnym razem, kiedy będziesz ćwiczyć swoją angielską wymowę, rób to z niezachwianym entuzjazmem!

Prawda jest taka, że ta lista trudnych słów po angielsku mogłaby być znacznie dłuższa. Angielska wymowa nie należy do najprostszych, jest w niej mnóstwo pułapek i nieoczywistości, jednak nie można się zniechęcać! Każdy popełnia błędy, każdy się uczy na błędach, więc jak to mówią, “trening czyni mistrza”.

Zadzwoń Zamów rozmowę Wyślij e-mail

OSTATNIE MIEJSCA NA WAKACJE 2024

X