Gramatyka angielska

Choć otwieranie się na język i osłuchiwanie z nim jest niezwykle ważne, nie można jednak nauczyć się języka angielskiego bez znajomości gramatyki, w tym angielskich czasów. Do rozwiązania prostych problemów, takich jak zakupy czy pytanie o drogę, nie wykorzystuje się skomplikowanych konstrukcji, jednak na pewnym etapie proste sformułowania nie będą już wystarczać. Aby osiągnąć wyższy stopień zaawansowana znajomości językowej, gramatyka jest niezbędna!


Przełam barierę językową w 6 dni >>>

Nauka języka bez gramatyki jest niemożliwa

Choć często można usłyszeć stwierdzenie, że gramatyka nie jest potrzeba do tego, by dobrze nauczyć się języka, to nie wolno z takim stwierdzeniem się zgodzić. Gramatyka pozwala usystematyzować zdobytą już wiedzę, wprowadza porządek i pomaga zbudować konstrukcję zdania tak, żeby była zrozumiała. Dzięki znajomości gramatyki, możemy bardzo często znacznie szybciej zrozumieć sens zdania, nie znając wszystkich słówek, które zawiera, ponieważ gramatyka to schemat. Według schematu budujemy zdania, tworzymy od nich czas przeszły, czy przyszły. Oczywiście można żyć wypowiadając zdanie: ja prosić butelka woda, bo zapewne każdy zrozumie, o co nam chodzi. Jednak nauka gramatyki umożliwia dużo sprawniejsze komunikowanie się, a gdy pojawi się trudniejsza kwestia do rozwiązania, to gramatyka okazuje się być niezbędna.

Gramatyka angielska w pigułce

Gramatyka w języku angielskim różni się znacznie od gramatyki w języku polskim, dlatego tak ważne jest, by te różnice dostrzec i być na nie wyczulonym. Język angielski jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju konstrukcje użyciem bezokolicznika, gerundium, czy imiesłowów. Choć ilość tematów do "przerobienia" jest długa, nie warto się zrażać i podejść do tematu z dużym entuzjazmem.

Czasy angielskie w pigułce

W języku polskim mamy tylko trzy czasy: przeszły, teraźniejszy i przyszły (z rozróżnieniem na czas przyszły prosty i złożony). Dlatego niezwykle ważne jest, by zrozumieć różnice gramatyczne między językiem polskim, a angielskim, ponieważ język angielski ma... dwanaście różnych czasów! Cztery czasy przeszłe, cztery czasy teraźniejsze i również cztery czasy przyszłe. Choć ich ilość może przytłaczać i przerażać, to można je pojąć bardzo szybko, bo reguły ich używania są jasne i zrozumiałe.

Nie masz pewności jaka metoda nauki jest najlepsza?

Nie znalazłeś/aś informacji, które Cię interesują? Napisz do nas, a udzielimy Ci wszystkich informacji!

600x200 kontakt

1 Step 1

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right