FAQ

 • Ilu native speakerów weźmie udział w kursie?
  W programach Angloville – „Angielska Wioska” liczba native speakerów będzie równa liczbie polskich uczestników. Średnia wielkość programów to od 30 do 35 osób: polskich i anglojęzycznych łącznie.Dla programów Tandem House – stosunek native speakerów do polskich uczestników to 1 do 2-3. Przy Angloville Junior jest to 1 do 2.
 • Co odróżnia Angloville od pozostałych intensywnych kursów językowych?
  Angloville to symulacja anglojęzycznego środowiska – tworzymy mini „Angielską Wioskę” w Polsce, w której mówi się tylko w języku angielskim.  Program jest w pełni zindywidualizowany, podczas każdej godziny kursu towarzyszy nam inny native speaker.Nie uczymy przy użyciu książek. Program bazuje na ciągłej komunikacji z native speakerami. Dodatkowo program przewiduje zastosowanie szeregu innowacyjnych metod w celu przyspieszenia procesu uczenia się. Do takich metod należą:
  • metoda „immersji językowej” - nauka przez projekty i zabawę, język nie jest celem, a środkiem do celu.
  • sesje 1 na 1 lub 2 na 1 – w zależności od wybranego programu
  • zasada Pareto: 80-20 - program kładzie nacisk na słownictwo i umiejętności praktyczne, te najczęściej używane w codziennym kontakcie z językiem angielskim
 • Rozważam wyjazd do Wielkiej Brytanii, w czym jesteście lepsi?
  • Zajęcia w formule 1 na 1 lub 2 na 1 z native speakerami– zamiast zajęć w dużych grupach
  • Tylko praktyczna komunikacja – zamiast zajęć teoretycznych w klasie językowej
  • Towarzystwo native speakerów przez cały czas trwania programu, 12h dziennie – zamiast konieczności spędzenia czasu wolnego z uczestnikami chętniej posługującym się językiem polskim lub innymi uczącymi się.
  • 5-6 różnych akcentów w 1 miejscu – zamiast jednego.
  • Angielska Wioska w Polsce – nie dalej niż 3h jazdy samochodem od największych polskich miast.
  •  Zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny.
 • Kim są native speakerzy w wiosce Angloville?
  Anglosascy uczestnicy pochodzą z różnych krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii czy Australii. Spora część uczestników to osoby posiadające certyfikat nauczania TEFL. Jednak ze względu na strukturę programu nie chcemy zamykać się tylko w zawodowych nauczycielach. Angloville to przede wszystkim intensywna praktyka języka, dlatego wśród osób anglojęzycznych znajdują się reprezentanci wielu zawodów z ciekawą przeszłością i wykształceniem o różnym profilu: osoby związane z biznesem, prawem, pracownicy socjalni, dziennikarze, studenci a także reprezentaci wielu innych profesji. Wiek uczestników może wahać się od 20 do 50 lat. Uczestnicy dobierani są tak, aby tworzyć różnorodną i interesującą grupę ludzi reprezentujących różne środowiska.
 • Nie jestem pewien / pewna mojego poziomu językowego.
  Zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu telefonicznego z koordynatorem programu, w trakcie którego będą Państwo mogli bez zobowiązań skonsultować swój poziom językowy. W przypadku, gdy podejmą Państwo decyzję, że jeszcze za wcześnie na wyjazd – będziemy mogli zaoferować bezpłatne materiały edukacyjne.
 • W jakim wieku są polscy uczestnicy programu?
  Do Angloville trafiają osoby właściwie z każdej grupy wiekowej, od 18 do 70+ lat. Program jest na tyle zindywidualizowany i zróżnicowany, że każdy uczestnik znajduje odpowiedź na własne określone potrzeby językowe.
 • Jaki jest profil polskiego uczestnika kursu?
  Do uczestnictwa w programie Angloville zachęcamy wszystkich, który chcą w krótkim okresie czasu znacznie poprawić swoje zdolności językowe. Aby wziąć udział w programie uczestnik musi mieć skończone 18 lat. Nastawienie na umiejętności praktyczne, ćwiczenie umiejętności prezentacji, prowadzenia negocjacji w języku angielskim, powoduje, że program Angloville jest szczególnie atrakcyjny dla profesjonalistów różnych zawodów, wykorzystujących język angielski w życiu zawodowym.Aspekt multikulturowy, ciągła możliwość szerokiej dyskusji na różne tematy z native speakerami - znajduje uznanie również wśród osób nie związanych stricte z biznesem. Trafiają do nas osoby o szerokim profilu, od 20 do 60-kilku lat.
 • Na jakim poziomie muszę znać język angielski, by uczestniczyć w programie?
  Aby uczestniczyć w programie i optymalnie wykorzystać przewidziane przez nas metody nauczania, uczestnicy Angloville powinni posiadać znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym czyli "intermediate". Ponieważ program oparty jest na komunikacji, wskazane jest, aby uczestnik posiadał podstawową bazę teoretyczną (tj. przynajmniej podstawową gramatykę oraz słownictwo).Jeśli nie jesteś pewny swoich zdolności językowych, zachęcamy do kontaktu z nami. Poprzez krótką rozmowę telefoniczną zweryfikujemy Twoje umiejętności. Jest to bezpłatna forma testu, która określi czy ten rodzaj kursu jest najbardziej efektywną metodą nauki dla Ciebie. Jeżeli nie jest, bezpłatnie doradzimy Ci co możesz sam zrobić, by poprawić swój angielski w domu.
 • Jak wcześnie rejestrować się na program?
  Programy, ze względu na relatywnie niewielki rozmiar każdej grupy, wypełniają się szybko – z wyprzedzeniem nawet kilkumiesięcznym. Zdarzają się grupowe rezerwacje firmowe, bądź grup znajomych - stąd z reguły tylko wczesna rezerwacja gwarantuje uczestnictwo w programie. Rejestrację na program zamykamy zazwyczaj na 3 tygodnie przed programem. Poprosimy o kontakt z biurem w przypadku zainteresowania nawet bardziej odległymi terminami – będziemy w stanie doradzić.
[cml_media_alt id='319']kontakt_foto[/cml_media_alt]

Magdalena Janowska

Koordynator Programu

Tel: +48 533 655 147

Fax: 22 247 23 23

email: biuro@angloville.pl

 

Angloville Sp. z O.O.

Spółka Komandytowa

ul. Leonarda 1/8

25-311 Kielce

KRS: 0000548006

REGON: 361005213

NIP: 6572917122

 
Biuro w Warszawie:

Angloville

ul. Wilcza 50/52

00-679 Warszawa
Biuro w Kielcach:

Angloville

ul. Św Leonarda 1/8

25-311 Kielce
Biuro w Budapeszcie:

Angloville

Kft Templom

ter 19 2040 Budaors (Hungary)
Biuro w Bukareszcie:

Angloville

Str. Eugeniu Carada, Nr.5-7

Bloc A, Sc.1, Ap.9,

030057 București (Romania)

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość
wiadomość wysłana!

Newsletter