Spędź cały rok szkolny w USA!
Zostań uczniem amerykańskiego liceum!

Program American Year Abroad to unikalna możliwość spędzenia jednego roku szkolnego jako uczeń amerykańskiego liceum.

W czasie trwania wyjazdu trenujesz anglojęzyczną komunikację
w warunkach życia codziennego, podnosząc swoje kompetencje
do poziomu płynnego porozumiewania się w każdej sytuacji.
Poznajesz kulturę Stanów Zjednoczonych i poszerzasz swoje horyzonty.

American Year Abroad to przygoda życia i nauka angielskiego w jednym!

Program Rok w Stanach to:

Unikalny wyjazd łączący dozniania kulturowo-edukacyjne dla osób
w wieku od 15 do 18,5 r.ż

Przygoda życia, podczas której nabierzesz międzynarodowego doświadczenia i płynności językowej

Doświadczenie amerykańskiego High School inowe przyjaźnie na lata

Nauka samodzielności i nabranie pewności siebie

Okazja do zwiedzania i podróży po USA

PreCAMP – obóz przygotowujący do wyjazdu

Zobacz film Rok w USA

Kto może wyjechać na Rok nauki w liceum w USA?

 • Młodzież między 15 a 18,5 rokiem życia
 • Posiadające dobry stan zdrowia, umożlwiający zagraniczne podróże
 • Osoby dojrzałe emocjonalnie o wysokiej kulturze osobistej
 • Otwarte na nowych ludzi
 • Nie posiadające uprzedzeń wobec odmiennych kultur
 • Posługujące się językiem angielskim w sposób komunikatywny, na poziomie B1/B2
 • Osiągające dobre wyniki w nauce
 • Absolwenci Angloville – uzyskaj zniżkę i nasze rekomendacje!
  Dowiedz się więcej

Jak zaplikować do programu Rok w Stanach?

1

Kliknij tutaj, aby otrzymać pełen zestaw informacji o Academic Year Abroad. Opowiedz o tym pomyśle swoim rodzicom lub opiekunom!

2

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym doradcą edukacyjnym, by poznać szczegóły

3

Przejdź przez nasz wewnętrzny system kwalifikacji do programu ELITiS rozmowa z Native profesjonalna diagnoza psychologiczna

4

Przygotuj aplikację – przed Tobą szereg formalności i wymagań dokumentowych. Z Angloville będziesz miał wsparcie i profesjonalną pomoc

5

Znajdź host family – wkrótce po złożeniu aplikacji dowiesz się, z kim spędzisz Twój rok w Ameryce! Będziesz mógł poznać swoją rodzinę, zanim wyjedziesz

6

Przygotuj się na wyjazd, spakuj walizki, a my pomożemy załatwić formalności z wizą

Z kim spędzisz czas podczas pobytu?

Rodzina goszcząca

To w ich domu będziesz mieszkać! Rodzina goszcząca zatroszczy się o praktyczne aspekty Twojego pobytu i zadba, abyś zaklimatyzował się w nowym miejscu.

Rówieśnicy

W amerykańskim liceum poznasz masę znajomych, z którymi będziesz wspólnie się uczyć!

Nauczyciele i trenerzy

Otaczają szczególną opieką uczestników programu i pomogą Ci maksymalnie wykorzystać Twój potencjał – zarówno w klasie jak i na boisku.

Lokalna społeczność

W trakcie swojego pobytu możesz poznać mieszkańców miasta i nawiązać jeszcze więcej ciekawych znajomości!

Jak przebiega proces aplikacji do programu?

Wrzesień-Luty

Kwalfikacje do programu

Wrzesień-Luty

Tworzenie aplikacji

Wrzesień-Czerwiec

Kursy online przygotowujące
do nauki w High School

Czerwiec

Formalności wizowe

Lipiec

PreCAMP

Sierpień-Wrzesień

Wylot do USA

O programie

Program Rok w Stanach to unikalna możliwość, uczęszczania przez rok do amerykańskiego liceum, z której mogą skorzystać młodzi ludzie z Polski

Dzięki programowi Twoje dziecko z całą pewnością rozwinie umiejętności mówienia w języku angielskim, w sposób niemożliwy do osiągnięcia w Polsce, czy przez jakikolwiek inny sposób stacjonarnej edukacji. Podczas wyjazdu, młodzież uczęszcza do amerykańskiego liceum, bierze udział w dodatkowych zajęciach realizowanych w ramach amerykańskiego systemu szkolnictwa – stając się przez jeden rok pełnoprawnym uczniem.

W trakcie roku opiekę nad dzieckiem sprawuje rodzina goszcząca oraz lokalny koordynator, będący w stałym kontakcie z dzieckiem. Rok w Stanach poza aspektem edukacyjnym to też niesamowita przygoda dla młodych ludzi, otwierająca przed nimi drzwi międzynarodowej edukacji.

Przygotowanie uczestników przed programem

Spotkania online

10 spotkań online z Native Speakerami na platformie Meets

Spotkania online to dodatkowy atut naszego programu “Rok Akademicki za Granicą”, dzięki którym uczestnicy zyskują:

 • Płynność językową: bezpośredni kontakt z Native Speakerami, dzięki któremu przełamanie bariery językowej zostanie znacznie ułatwione
 • Zrozumienie kultury: omówienie kontekstu kulturowego oraz wszelkich różnić zwiększa efektywność komunikacji
 • Pewność siebie: praktyka realnej komunikacji buduje pewność siebie podczas korzystania z języka
 • Szybki feedback: natychmiastowa korekta błędów komunikacyjnych pod okiem eksperta

Spotkania online z Native Speakerami to wyjątkowa okazja do pogłębienia swojej wiedzy językowej i kulturowej.

PreCAMP

3 dniowe szkolenie wyjazdowe w malowniczym hotelu przygotowujące uczestnika na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Doskonała okazja do poznania się, a także do dalszej wymiany doświadczeń i wspierania się wzajemnie w trakcie wyjazdu.

 • Adaptacja w USA
 • Prawa i obowiązki ucznia na programie
 • Edukacja w USA
 • Bezpieczeństwo
 • Spotkanie z byłymi uczestnikami programu
 • Spotkanie z NS z USA

PreCAMP USA to najlepszy sposób na to, aby uczestnicy dowiedzieli się wszystkich najważniejszych informacji związanych z ich wyjazdem.

Koordynator specjalista

Indywidualny doradca, który poprowadzi Cię przez całą aplikację

 • Razem stworzycie portfolio
 • Przeprowadzi szkolenie orientacyjne
 • Pomoże w procesach wizowych
 • Będzie dla Ciebie wsparciem i opiekunem przez 24/7 cały okres trwania programu

Poznaj korzyści z wyjazdu

Nauka języka i samodzielności w jednym

Podczas roku spędzonego w Ameryce młodzież nabiera płynności językowej bliskiej tej, jaką mają native speakerzy języka angielskiego. Wszystkie przedmioty realizowane w szkole, a także interakcje z przyjaciółmi czy amerykańską rodziną odbywają się w języku angielskim. Roczny pobyt za granicą uczy także samodzielności! Podołanie takiemu wyzwaniu buduje pewność siebie i poczucie siły u nastolatka Na pewno będzie to cenne doświadczenie dla Twojego dziecka. Każdy uczestnik może liczyć na dodatkowe wsparcie, udzielane przez będącego stale na miejscu lokalnego koordynatora.

Możliwość poznania innego stylu życia

Przez rok spędzony w USA Twoje dziecko będzie mieszkać u rodziny goszczącej. Host Family to ochotnicy, niepobierający żadnego wynagrodzenia. Są weryfikowani zarówno pod kątem możliwości zapewnienia odpowiednich warunków jak i kompetencji miękkich, pozwalających stworzyć ciepły, wspierający dom tymczasowy.
Należy spodziewać się, że styl życia rodziny goszczącej będzie odmienny od tego znanego nam z Polski – na przykład pod kątem nawyków, preferencji żywieniowych czy hobby. To kolejna okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty i spróbować czegoś nowego!

Doświadczenia zagranicznej edukacji

Nauka w innym systemie edukacji likwiduje bariery i strach przed zagranicznymi systemami szkolnictwa. Takie podejście, daje młodzieży łatwość w późniejszym odnalezieniu się w innych międzynarodowych systemach edukacji, na poziomie uniwersyteckim. Program organizowany jest we współpracy z amerykańskimi fundacjami: FIEA oraz United Studies. Obie te organizacje posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu projektów edukacyjnych, w tym wymian studenckich, a ich działania aprobowane są przez Amerykański Departament Stanu.

Rozwijanie zainteresowań

Amerykański system szkolnictwa nie jest jednorodny a regulowany przez każdy ze stanów. Zazwyczaj zamiast stałej grupy klasowej, uczniowie uczęszczają na każdy przedmiot z innymi kolegami z danej klasy. Przedmioty uczniowie wybierają w zależności od swoich zainteresowań i poziomu umiejętności. Dodatkowe zajęcia realizowane “po szkole” ale dalej w ramach przestrzeni szkolnej odgrywają w amerykańskiej szkole bardzo ważną rolę. Ze względu na bogatą ofertę zajęć dodatkowych, 80% uczniów spędza dużą część wolnego czasu na terenie szkoły, realizując swoje hobby.

Rok szkolny w USA z Angloville – dlaczego warto?

Marzenie, aby spędzić rok szkolny w Stanach Zjednoczonych, nigdy nie było tak bliskie do spełnienia, jak teraz. Dzięki temu, że od lat współpracujemy z amerykańskimi fundacjami, możesz spędzić jeden cały rok szkolny w USA. Zastanawiasz się, dlaczego warto i jak wyjechać do USA do liceum? Pełne zanurzenie w języku obcym to jedna z najlepszych i najbardziej efektywnych metod nauki. Z łatwością będziesz chłonąć nowe słownictwo i pozbędziesz się barier przed porozumiewaniem się w codziennych sytuacjach. Ponadto wyjazd do USA da Ci możliwość poznania zupełnie innej kultury, stylu życia czy programu nauczania w szkole. Wymiana w USA w liceum to niepowtarzalna okazja, aby poznać wyjątkowych ludzi, przeżyć coś niesamowitego i zdobyć doświadczenie, które będzie miało wpływ na całe Twoje dorosłe życie.

Wymiana do USA w liceum – co trzeba wiedzieć?

Odwiedzić Stany Zjednoczone, może być przygodą życia, jednak aby wyjazd do USA do liceum był możliwy, trzeba spełnić kilka warunków i pamiętać o pewnych rzeczach. Nauka angielskiego w USA pozwala osiągnąć poziom “native speakera”, jednak aby wymiana była możliwa, wymagana jest na początku komunikatywna znajomość języka obcego. Ponadto osoby chcące wziąć udział w programie “Rok w Stanach” muszą mieć skończone minimum 15 lat i nie mogą być starsze niż 18 lat i 6 miesięcy. Wyjazd na rok do USA nie oznacza, że w Polsce straci się jeden rok w szkole i trzeba będzie go odrabiać. Jednakże warto wiedzieć, że uczestnicy programu muszą mieć stopnie w szkole przynajmniej na poziomie dobrym przez okres 2-3 lat poprzedzających aplikację. Co istotne, każdy uczeń musi mieć także dobry stan zdrowia, który umożliwia podróże zagraniczne. Wyjazd na rok do USA w liceum to szansa tylko na ograniczonej liczby uczestników, dlatego warto rozpocząć proces aplikacji jak najwcześniej. Chcesz spędzić rok szkolny w USA, ale nie jesteś pewien, czy Twój język angielski jest na odpowiednim poziomie? Sprawdzimy to dla Ciebie i pomożemy Ci.

FAQ

Kiedy powinienem aplikować na program?

Proces aplikacji dobrze rozpocząć jak najwcześniej. Chcemy aby aplikacje naszych uczestników wyróżniały się na tle innych osób które także aplikują na program. W standardowym trybie Twoja aplikacje należy składać do 31 marca każdego roku, na programy zaczynające się w kolejnym roku szkolnym. Istnieje możliwość późniejszych aplikacji jednak zachęcamy żeby robić to jak najszybciej.

Jak dobrze muszę znać język angielski żeby móc dostać się na program?

Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym jest niezbędna do uczestnictwa w programie. Na ogół absolwenci programów Angloville Junior, kwalifikują się bez większych problemów na program Rok w Stanach. Dla pewności Twoja znajomość języka angielskiego będzie potwierdzona testem ELTiS. Do testu pomożemy Ci się przygotować. Sam test natomiast możesz zdać podczas wyjazdu na program, u nas w biurze lub także w swoim domu.

Czy ilość miejsc na programie jest ograniczona?

Tak ilość miejsc jest ograniczona przydziałem wiz dla studentów z wymiany. Dlatego warto aplikować wcześniej żeby mieć pewność że miejsca będą dostępne.

Czy mam wybór do jakiego stanu pojadę?

Ze względu na charakter programu, którego celem jest wymiana edukacyjna i kulturowa, uczestnicy wybierani są przez rodziny goszczące na podstawie swoich aplikacji. Rodziny goszczące mogą sugerować się preferencjami umieszczonymi w aplikacji natomiast program nie daje gwarancji przydziału do konkretnego stanu.

Czy mogę w trakcie roku wrócić do Polski?

Rodziny goszczące wybierają aplikantów na podstawie ich aplikacji. Dlatego tak ważne jest aby aplikacje były dopracowane i prezentowały uczestnika i jego talenty oraz hobby. Rodziny goszczące chętnie wybierają uczestników o podobnych zainteresowaniach tak by móc wspólnie realizować swoje pasje.

Czy mogę zmienić rodzinę goszczącą?

Zmiana rodziny jest możliwa. W pierwszej kolejności problemy na linii uczeń-rodzina goszcząca powinny być rozwiązywane poprzez rozmowę. Nieoceniona może okazać się pomoc lokalnego koordynatora. Jeżeli mimo wsparcia koordynatora problemu nie udaje się rozwiązać, koordynator spróbuje znaleźć nową rodzinę goszczącą na pozostałą część roku. Proces znalezienia nowej rodziny może trwać kilka tygodni. Jednak w wyjątkowej sytuacji, wymagającej natychmiastowej interwencji możliwe jest ulokowanie ucznia w domu jednego z lokalnych koordynatorów.

Czy będę miał własny pokój w domu rodziny goszczącej?

Rodzina goszcząca ma obowiązek zapewnić uczniowi miejsce do nauki (biurko/stół, krzesło), do przechowywania rzeczy (szafa, szafki) oraz do odpoczynku i snu (łóżko). Nie musi być to jednak zapewnione w odrębnym pomieszczeniu – dopuszczalne jest dzielenie pokoju z innym nastolatkiem tej samej płci.

Czy rok w Stanach oznacza że stracę rok w Polsce?

Zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej uczeń po powrocie do Polski po roku nauki za granicą ma prawo kontynuować naukę w szkole. Wymagane jest dostarczenie do szkoły świadectwa lub informacji ukończenia roku wraz z ocenami.

Jakie przedmioty będę realizował w szkole?

Amerykański system edukacji jest inny niż ten który znamy z Polski. Większość liceów na początku roku daje możliwość wyboru przedmiotów w danym roku szkolnym. Będziesz zatem mógł wybrać przedmioty w ofercie dla danego roku edukacji, zgodne ze swoimi zainteresowaniami.

Czy mogę zrobić prawo jazdy będąc w USA?

W większości stanów USA prawo jazdy można uzyskać już w wieku 15 lat. Znaczna część licealistów do szkoły jeździ swoimi samochodami. Szkoły natomiast oferują możliwość dodatkowych zajęć wspierających uczniów w zdobyciu prawa jazdy. Jako uczestnik programu Rok w Stanach, ze względów bezpieczeństwa uczestnicy nie mogą sami kierować pojazdami.

Jeśli jestem w ostatniej klasie będę mógł dostać dyplom ukończenia liceum?

Podczas nauki w amerykańskim liceum lub już po zakończeniu wymiany uczeń może dobrowolnie przystąpić do odpowiednika polskiej matury, tj. egzaminów, takich jak SAT, ACT lub GED. Zdanie tych egzaminów upoważnia do aplikowania na studia w USA. Część europejskich, w tym polskich uczelni także je honoruje.

Udział w wymianie nie gwarantuje jednak otrzymania świadectwa ukończenia szkoły średniej w USA. Większość amerykańskich liceum nie wystawia dyplomu ukończenia ,,high school’ dla uczniów, którzy byli uczestnikami wymiany i spędzili w USA jeden semestr lub rok. Jednakże każdy uczeń, który kończy semestr lub rok nauki w USA otrzyma wykaz ocen z tego okresu wraz z zaświadczeniem o ukończeniu programu AY.

Czy mogę samodzielnie podróżować po Stanach?

Jako uczestnik programu, osoba niepełnoletnia nie będziesz miał możliwości samodzielnych podróży po Stanach Zjednoczonych. Będziesz natomiast mógł brać udział we wszelkich wycieczkach organizowanych przez Twoją szkołę, drużyny sportowe, do których będziesz należeć. Ponadto będziesz mógł brać udział w wszystkich podróżach organizowanych przez Twoją rodzinę goszczącą.

Jakie wsparcie zapewnia lokalny koordynator?

Wszyscy uczestnicy wymiany są objęci opieką lokalnego koordynatora. Rolą koordynatora jest pomoc w aklimatyzacji uczestnika w USA, wsparcie w rozwiązywaniu bieżących problemów. Koordynator regularnie spotyka się z uczestnikiem, pozostaje w kontakcie z rodziną goszczącą. Stanowi zatem dodatkowe wsparcie dla młodzieży podczas całej wymiany.

Czy podczas wyjazdu dziecko jest ubezpieczone?

Każda osoba biorąca udział w programie jest objęta ubezpieczeniem medycznym. Oferowany przez Angloville pakiet pokrywa koszty leczenia w przypadku konieczności skorzystania ze świadczeń medycznych podczas pobytu w USA. Szczegółowe warunki ubezpieczenia określają ogólne warunki, które uczestnik i opiekunowie prawni otrzymują przed podpisaniem umowy uczestnictwa.

Co z polską szkołą?

Uczniowie i rodzice często mają wątpliwość jak rok spędzony w amerykańskim liceum wpłynie na dalszą edukację w Polsce. Większość polskich szkół średnich umożliwia zaliczenie roku nieobecności w szkole w indywidualnym trybie. Uczeń pod opieką polskiego nauczyciela nadrabia zaległości z przedmiotów, których nie uczył się w USA (język polski, historia Polski, itp.).Zazwyczaj uczeń zalicza te przedmioty po powrocie z USA, podczas wakacji przed kolejnym rokiem szkolnym. Dzięki temu rozwiązaniu uczeń kontynuuje naukę w polskiej szkole bez zmian – w następnej klasie. Alternatywnie udział w wymianie można potraktować jako przerwę w nauce. Uczeń kontynuuje w tym przypadku naukę w liceum w standardowym trybie – dołącza do klasy z rocznika niżej.

Sprawdź czy będziesz odpowiednim kandydatem na roczny wyjazd do USA!

Zostaw kontakt do siebie – oddzwonimy z informacjami!

Zostaw swoje dane, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i zaproponuje rozwiązanie dopasowane do Twoich celów językowych.
* pola wymagane