• 0.000000lag
 • 0.000000lag
 • 0.000000lag
 • 0.000000lag
 • 0.000000lag
 • 0.000000lag
 • 0.000000lag
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 533 655 147
Zapytaj o kurs dla siebie

Wyślij
Wiadomość wysłana!

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku to już niemal standard. Co zrobić, aby dobrze wypaść?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku  
W dzisiejszych czasach rozmowa kwalifikacyjna po angielsku to już niemal standard. Albowiem znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego, to nie tylko coś, czym warto się pochwalić i co ułatwia nam swobodną komunikację, niezależnie od tego w jakim miejscu na ziemi się znajdziemy. Jest to także kluczowy element w staraniach o dobrą pracę.

Wymarzona praca po angielsku? To coraz częstsze

Wymarzona praca po angielsku to wynik globalizacji, która sprawiła, że aby posługiwać się językiem angielskim na co dzień, wcale nie musimy wyjeżdżać za posadą do Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. Wiele firm i korporacji funkcjonujących na naszym rodzimym rynku, wymaga od swoich pracowników umiejętności swobodnego, jeśli nie biegłego, komunikowania się w wybranym języku obcym. Najczęściej jest to właśnie język angielski. A najłatwiej jego znajomość sprawdzić już na rozmowie kwalifikacyjnej.

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku

Praca zarówno w polskich, jak i zagranicznych organizacjach wymaga najczęściej prowadzenia rozmów z anglojęzycznymi klientami i kontrahentami, sporządzania dokumentacji w języku angielskim, prowadzenia rozmów i przygotowywania prezentacji w tym właśnie języku. Jednak na początku naszej drogi ku niemal każdej, wymarzonej posadzie zawsze pojawia się rozmowa kwalifikacyjna. W tym przypadku prowadzona w języku angielskim. Jak się do niej przygotować i sprawić, by rozmowa rekrutacyjna po angielsku przebiegła pomyślnie?

Warunek konieczny udanej rozmowy kwalifikacyjnej – intensywny kurs języka angielskiego

Do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku można się doskonale przygotować. O ile oczywiście w ogóle znamy język angielski. Trudno zdobyć wymarzona pracę, gdzie wymagana jest doskonała znajomość języka angielskiego, gdy aktualny poziom naszych umiejętności jest daleki od ideału. Nawet w przypadku, gdy poziom zaawansowania naszych kompetencji językowych jest zadowalający, warto odświeżyć sobie nieco słów, zwrotów, a przede wszystkim nabyć swobody i lekkości w rozmowie. Brak pewności siebie w tym zakresie, niepewność dotycząca posiadanych umiejętności może być źródłem niepotrzebnego stresu, który z pewnością nie pomoże nam podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Język angielski na rozmowie o pracę – pomyśl o kursie

Jeżeli Twoja wymarzona praca po angielsku jest poprzedzona zwyczajową rozmową rekrutacyjną w tym języku, zastanów się nad intensywnym, profesjonalnym kursem językowym. Jeśli masz trochę czasu, a plany związane z nową pracą to dłuższa perspektywa, wybierz się na kurs realizowany zagranicą. Jeśli nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu, zastanów się nad kursem stacjonarnym. Ważne jednak, aby taki kurs był mocno ukierunkowany na konwersację, pozwolił zanurzyć się w języku angielskim, oferował różne formy prowadzenia rozmów w języku angielskim, np. dyskusje, debaty, negocjacje. Najważniejsze jest jednak to, by kurs przygotował Cię na najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie proponują kursy wykorzystujące metodę immersji językowej. Tego typu rozwiązania gwarantują uczestnikom kursu skuteczność i naprawdę dobre rezultaty.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – o czym warto pamiętać

Każda rozmowa rekrutacyjna po angielsku jest niepowtarzalna, mimo że zazwyczaj obowiązuje w tej kwestii pewien ustalony, zestandaryzowany schemat. Co różni rozmowę kwalifikacyjna prowadzoną w języku polskim i języku angielskim? Największa różnica to bardziej bezpośredni wzajemny stosunek rozmówców, wynikający z braku używania zwrotów Pani lub Pan, a w zamian zwracanie się drugiej osoby na Ty. Z początku to może sprawiać, że rozmowa rekrutacyjna po angielsku będzie krępująca.

Wymarzona praca po angielsku – o czym warto pamiętać, przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.

 1. Jeśli brakuje nam konkretnego słowa, używajmy synonimów, opisujmy to, co chcemy powiedzieć, rozwijajmy wypowiedź.
 2. Nie bójmy się rozmów z native speakerami – bywają bardziej wyrozumiali niż ich polscy koledzy, a do tego wyróżnia ich zazwyczaj przyjacielskie, sympatyczne nastawienie. Poza tym pamiętajmy, że dla nich to język polski jest językiem obcym, zatem także nie są w zupełnie komfortowej sytuacji. Dzięki nim, język angielski na rozmowie kwalifikacyjnej może sprawić mniej problemów.
 3. Jeśli potrzebujemy chwili, aby zebrać myśli, zastanowić się nad wypowiedzią, poszukać odpowiednich słów, nie bójmy się poprosić o czas do namysłu.
 4. Przed planowaną rozmową zastanówmy się, co chcielibyśmy rozmówcy o sobie opowiedzieć. Przygotujmy się w tym zakresie – jakie jest nasze hobby, jak lubimy spędzać czas wolny, co nas interesuje, ale także dlaczego jesteśmy zainteresowani podjęciem tej właśnie pracy. Prośby o wypowiedzenie kilku słów na swój temat, a także dotyczących przebiegu dotychczasowej pracy zawodowej to z reguły standard w każdej rozmowie rekrutacyjnej. Walcząc o wymarzoną pracę po angielsku, krótkie przedstawienie jest elementem obowiązkowym.
 5. Zastanówmy się, jakie są nasze mocne i słabe strony, jak reagujemy na sytuacje stresowe, co nas motywuje, gdzie widzimy siebie za kilka lat i z jakimi ludźmi lubimy pracować. Jeśli zastanowimy się nad tego typu pytaniami przed rozmową, podczas jej trwania będziemy mogli zdecydowanie swobodniej odpowiadać. Jednak pamiętajmy, aby potencjalnych odpowiedzi nie uczyć się na pamięć. Rozmowa rekrutacyjna po angielsku powinna przebiegać w sposób jak najbardziej swobodny i naturalny.

Język angielski na rozmowie kwalifikacyjnej – to nic trudnego!

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku nie musi być traumatycznym przeżyciem. Najważniejsze jednak, abyśmy podczas rozmowy zdołali się rozluźnić, na zadawane pytania odpowiadali rzeczowo i szczerze, byli po prostu sobą. Każda rozmowa rekrutacyjna po angielsku jest inna i nie ma na nią gotowej recepty, zawsze jednak warto się do niej starannie przygotować. Warto pamiętać też, że nie ma czegoś takiego, jak najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku. Gotowy scenariusz nie istnieje.  

Newsletter