Przyjemne z pożytecznym - nauka angielskiego w domu

nauka angielskiego w domu

Większość z nas nie ma czasu na dodatkowe lekcje języka angielskiego. Codzienny pośpiech, praca, dom, obowiązki, czy zmęczenie często uniemożliwiają wygospodarowanie choćby godziny na naukę. Dlatego najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem na udoskonalenie swoich umiejętności językowych jest otaczanie się językiem angielskim w każdej sytuacji. Oglądanie telewizji, słuchanie radia, czytanie prostych wiadomości jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Dlaczego więc nie skorzystać z możliwości podświadomej nauki i zamienić programy polskie na angielskie?

Maraton z ulubionym serialem to też nauka!

Dla wszystkich fanów seriali anglojęzycznych mamy dobrą nowinę. Od teraz możesz oglądać kilka odcinków z rzędu bez wyrzutów sumienia. Wystarczy jedynie, że zmienisz lektora lub polskie napisy na napisy w języku angielskim. Z początku nieznajomość pojedynczych słówek może sprawiać Ci trudność, jednak pamiętaj, że z czasem się to zmieni. Skup się na rozumieniu pełnych zdań, a pojedyncze słówka same wyjaśnią się z kontekstu lub fabuły. Osłuchanie z językiem angielskim również sprawi, że z czasem coraz łatwiej będzie Ci rozszyfrować, co mówią bohaterowie Twojego ulubionego serialu.

Audiobook - najlepszy towarzysz podróży

Osobom, które są na wysokim poziomie znajomości języka angielskiego i chcą poszerzyć znajomość słówek, polecamy czytanie książek po angielsku. Ci, którzy jeszcze nie czują się pewnie w czytaniu w obcym języku lub po prostu nie mają na to czasu polecamy audiobooki. W drodze do i z pracy, na siłowni, czy w domu może towarzyszyć Ci trzymająca w napięciu fabuła czytana przez lektora po angielsku. Dla początkujących polecamy mniej zobowiązujące powieści z półki dla nastolatków lub young adults, czy też popularne romansidła i kryminały, których język będzie łatwiejszy do zrozumienia niż Jane Austen.

nauka angielskiego w domu

Gry po angielsku dla zapalonych gamerów

Wszyscy ci, którzy zainteresowani są popularnymi grami komputerowymi wiedzą, że znajomość języka angielskiego się przy nich przydaje. Nawet w grze typu wyścigi samochodowe GTA dodatkowym elementem jest fabuła, często opowiadana po angielsku. Jeżeli w Twojej ulubionej grze istnieje możliwość wybrania wersji językowej - postaw na tę angielską. Wzbogacisz swoje słownictwo i poznasz nowe komendy w obcym języku.

Nauka angielskiego w domu

W zależności od tego, jaki jest Twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, spróbuj odnaleźć w swoim hobby elementy języka angielskiego. Jeżeli Twoim ulubionym zajęciem jest gra w scrabble - zagraj po angielsku w asyście słownika. Jeżeli nauka w domu zacznie sprawiać Ci coraz więcej przyjemności, będziesz mógł poszerzyć ją o ćwiczenia z gramatyki języka angielskiego. Na naszej stronie znajdziesz “samouczki”, dzięki którym poznasz teorię i wykonasz proste ćwiczenia.

Newsletter

[wysija_form id="1"]
2.3/5 - (3 votes)