Poznaj Londyn - Shoreditch

shoreditch przewodnik po londynie

Londyn to miasto, które zachwyca wszystkich odwiedzających bogactwem zabytków historycznych, atrakcyjnymi ośrodkami kultury, a do tego tętni życiem przez całą dobę. Większość z nas kojarzy to miasto z Big Benem, czerwonymi autobusami i rzeką Tamizą. Londyn ma jednak znacznie więcej do zaoferowania poza tradycyjnymi zabytkami znanymi z pocztówek i telewizji. Każda dzielnica wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem i specyficznym charakterem. Spacerując po wąskich uliczkach Camden Town, czy Notting Hill poznasz zupełnie inną “twarz” Londynu. W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy mały przewodnik po Shoreditch - obecnie jednej z najbardziej popularnych, hipsterskich dzielnic Londynu, która słynie z niezależnych sklepików, kawiarni i artystycznego klimatu.

Shoreditch kulturowym centrum Londynu

Eklektyczna mieszanka kawiarni, barów i restauracji inspirowanych kuchnią z całego świata sprawia, że Shoreditch to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas pobytu w Londynie. Shoreditch położone jest we wschodniej części miasta zwanej East London, a w jego skład wchodzą również mniejsze obszary - Hoxton i Haggerston. Znajduje się w bliskiej odległości od ścisłego centrum i jest dobrze skomunikowane z resztą miasta. Historia tej dzielnicy związana jest z Szekspirem - to tutaj w XVI wieku powstał pierwszy teatr, w którym odgrywano sztuki Szekspira. Okolica przez wiele stuleci znana była z rozrywkowej atmosfery. W XIX i XX wieku Shoreditch było miejscem teatrów i sal koncertowych, z kolei dziś wieczory spędza się tam na dachu BoxPark, który zrobiony został z modnych, postindustrialnych kontenerów.

Sztuka uliczna i galeryjna

Wizyta w Shoreditch z pewnością pozostawi po sobie ślad w pamięci wszystkich osób, które interesują się sztuką. Prawie każda mijana kamienica została tam upiększona artystyczny graffiti. Dlatego też Shoreditch to miejsce popularne wśród artystów uprawiających sztukę współczesną. Już od początku lat 90. do tej dzielnicy wprowadziło się wiele kreatywnych osób, otwarto liczne galerie sztuki, pracownie artystyczne i designerskie biura. W Shoreditch kupisz niepowtarzalne pamiątki w jednym z vintage shopów lub od lokalnych artystów. Przy okazji będziesz mógł poznać najfajniejszych mieszkańców Londynu, o których mówi się hip i cool. Podróż do Londynu to również świetny pomysł jeżeli interesuje Cię nauka języka angielskiego. Rozmawiając z mieszkańcami podszkolisz swoje umiejętności i nauczysz się paru nowych słówek.

Newsletter

[wysija_form id="1"]
5/5 - (1 vote)