Polski lektor czy native speaker? Efektywna nauka języka angielskiego

Na jaką drogę warto się zdecydować, by nauczyć się angielskiego szybko i skutecznie? Czy iść na kurs stacjonarny, online, a może wyjechać za granicę? Dla wielu osób najtrudniejsze w nauce języka obcego jest przełamanie bariery. Strach przed mówieniem może skutecznie opóźniać efekty naszej pracy, co doprowadza bardzo często do frustracji, spadku motywacji, a czasem też rezygnacji. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak i z kim się uczyć? Kiedy warto postawić na naukę z native speakerem i kim właściwie jest taka osoba?

»Angielska Wioska w Polsce dla dorosłych«

u native speaker, obozy młodzieżowe za granicą

Angielski native speaker

Native speaker jest to osoba posługująca się językiem angielskim, jako językiem ojczystym. Może to być człowiek urodzony w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii lub innym anglojęzycznym państwie. Warto jednak pamiętać o bardzo istotnej kwestii – nie każdy native speaker jest nauczycielem i ma doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców swojego języka. Postaw się w analogicznej sytuacji – czy byłbyś w stanie nauczyć Anglika języka polskiego? Objaśnić gramatykę, ortografię i wiele innych skomplikowanych zasad? Jeśli nie jesteś polonistą, czy doświadczonym pedagogiem, zapewne mógłbyś mieć z tym problem.

»Przełam bariery językowe w 6 dni«

Kiedy warto uczyć się z native speakerem?

Szybko zauważalne efekty zapewnia nauka angielskiego... w języku angielskim – działa tu zasada zanurzenia się w języku. W sytuacji, kiedy zostajemy otoczeni angielskim z każdej strony, dużo łatwiej i w bardziej naturalny sposób przychodzi nam otwieranie się i przełamywanie blokady w mówieniu. Dlatego nauka z native speakerem, który jednocześnie jest wykształconym nauczycielem angielskiego, gwarantuje błyskawiczne efekty.

Czy w takim razie przydatny może okazać się kontakt z native speakerem, który nie jest nauczycielem? Oczywiście, należy jednak traktować takie spotkania jako konwersacje, które są dodatkowym elementem efektywnej nauki. Z native speakerem warto prowadzić rozmowy na tematy związane z naszą codziennością, rodziną i zainteresowaniami. Dzięki temu możliwe będzie poznanie potocznego języka, którego nie nauczymy się z podręczników, a także uzyskanie płynności prowadzonych rozmów, która z kolei wpłynie na poprawę spontaniczności i naturalności wypowiedzi.

Dużą zaletą nauki z native speakerem jest również oswajanie ucha z akcentem. Warto postawić na korzystanie z pomocy nauczycieli z wielu zakątków świata, jak i różnych brytyjskich miast, ponieważ angielski akcent różni się diametralnie nawet w zależności od regionu Wielkiej Brytanii.

Native speaker: dla kogo?

»Wyjedź do Angielskiej Wioski z native speakers«

Nauka angielskiego z native speakerem to duże wyzwanie, ale przecież taki jest cel nauki – chęć osiągnięcia efektów w jak najszybszym czasie. Za korzystaniem z pomocy lektora, pochodzącego z anglojęzycznego kraju, przemawia wiele argumentów – przede wszystkim doskonała znajomość kultury i naturalny akcent. Ponadto zajęcia z osobą nieposługującą się polskim, poniekąd zmusi nas do mówienia i przełamania bariery językowej.

Warto jednak zasięgnąć również pomocy lektora polskojęzycznego, szczególnie na samym początku przygody z językiem angielskim. Pomoc przyda się szczególnie w kwestii objaśniania zagadnień gramatycznych, jak również w przypadku braku pewności siebie – niektórzy mają prawo czuć się na tyle zamknięci, że rozmowa twarzą w twarz z obcokrajowcem może tylko zrazić. Polski nauczyciel nie tylko jest w stanie wiele nauczyć, ale także przeprowadzić przez pełen barier początek edukacji. Dlatego warto pamiętać o jednym – dobry nauczyciel to przede wszystkim dobry pedagog!

»Nabierz pewności siebie w mówieniu po angielsku«

Uzyskaj plan rozwoju językowego

Zostaw kontakt do siebie i opowiedz o swoich potrzebach językowych.

Pomożemy Ci osiągnąć Twój cel!

1 Step 1

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right


3.3/5 - (3 votes)