Jak samemu nauczyć się języka angielskiego? Czy to możliwe?

5 kroków by nauczyć się mówić po angielsku!

Co jest kluczowym czynnikiem w samodzielnej nauce języka angielskiego i czy możliwe jest mówienie po angielsku po samodzielnej nauce? Poznaj 5 kroków skutecznej nauki i rozpocznij swoją przygodę z językiem angielskim!

#1 Uwierz w siebie!

Przede wszystkim potrzebna jest ogromna motywacja, przekonanie do nauki oraz wiara we własne możliwości! Co jeszcze pomoże Ci w doskonaleniu swoich zdolności językowych? Czytaj dalej! :)

#2 Bądź tam, gdzie język angielski

Mówienie po angielsku jest możliwe! Niezwykle skutecznym sposobem sprzyjającym samodzielnej nauce języka angielskiego jest otoczenie się językiem z każdej strony w jego naturalnym środowisku. Dobrym rozwiązaniem jest zagraniczny wyjazd, jednak i w kraju można skutecznie otoczyć się językowymi bodźcami.

Sprawdź czym jest Angielska Wioska w Polsce

#3 Ucz się przez oglądanie telewizji, słuchanie muzyki, czytanie książek

Brzmi to trochę tak, jak propozycja doskonałego relaksu, prawda? Jednak oglądanie filmów w języku angielskim, czytanie angielskich książek i czasopism, słuchanie muzyki z angielskimi tekstami piosenek doskonale wpływa na nasze osłuchanie i oczytanie się w języku angielskim!

#4 Ucz się słówek!

Postaw na słówka! Najprościej będzie regularnie je powtarzać, używać ich w kontekście, tworzyć słowne skojarzenia. Tutaj przydatne mogą okazać się fiszki, zarówno te w wersji tradycyjnej, papierowej, jak i elektronicznej.

#5 Nie bój się mówić po angielsku. To możliwe!

Jak samemu nauczyć się angielskiego? Przede wszystkim mówiąc po angielsku – dużo i często. W tej sytuacji warto zadbać o kontakt z native speakerami. Tutaj rozmowa w języku angielskim będzie po prostu konieczna i zmusi nas do wysiłku. Regularne konwersacje sprzyjają swobodzie wypowiadania się i pozwolą nam na zyskanie naturalności w posługiwaniu się językiem angielskim oraz większej pewności siebie!

Sprawdź czym jest Angielska Wioska w Polsce

Czy więc można samemu nauczyć się języka angielskiego?

Oczywiście, że tak. Aby nauczyć się angielskiego konieczne jest tylko wyzbycie się strachu przed mówieniem oraz intensywna nauka słówek. Bez tego mówienie po angielsku nie będzie możliwe. Spędzenie tygodnia w anglojęzycznym środowisku w towarzystwie Native Speakerów z pewnością Ci w tym pomoże, a motywacja do dalszej nauki pojawi się sama!

Zdobądź indywidualną wycenę ścieżki rozwoju

Formularz kontaktowy

Wyślij wiadomość
wiadomość wysłana!

Newsletter

Jak samemu nauczyć się języka angielskiego? Czy to możliwe?
3.7 (73.33%) 3 votes