Jak Netflix może pomóc Ci w nauce języka angielskiego? Część 2: Seriale

Nauka języka angielskiego wymaga przede wszystkim systematyczności. Po ciężkim dniu w szkole, na uczelni lub w pracy nie masz ochoty siadać do książek? Wcale nie musisz – wystarczy, że obejrzysz odcinek serialu po angielsku. To równie skuteczna metoda pogłębiania znajomości języka, a przy okazji również sposób na relaks. Nie wiesz, na jaki serial się zdecydować? Przygotowaliśmy kilka propozycji z różnych gatunków – sprawdź polecane przez nas seriale Netflixa.

Jak Netflix może pomóc Ci w nauce języka angielskiego Część 2 seriale

»Angielska Wioska w Polsce - sprawdź«

Mindhunter

Jednym z seriali wartych obejrzenia na platformie Netflix jest „Mindhunter”. Przypadnie Ci do gustu, jeżeli lubisz kryminały i interesujesz się zbrodnią. Serial opowiada o pracy dwóch agentów specjalnych FBI – Holdena Forda i Billa Tencha, którzy, chcąc skuteczniej ścigać morderców, zaczynają współpracować z seryjnymi zbrodniarzami. Mimo trudnej tematyki w dialogach stosunkowo rzadko pojawia się specjalistyczne słownictwo. Jak niemal wszystkie seriale z Netflix, również w ten szybko się „wkręcisz”.

mindhunter

Źródło: www.filmweb.pl

Wiedźmin

Z zapartym tchem przeczytałeś sagę „Wiedźmina” Sapkowskiego? Teraz na Netflix możesz obejrzeć pierwszy sezon serialu, który został nakręcony na podstawie tej opowieści, a przy okazji podszkolić swój angielski. Na produkcję z niecierpliwością oczekiwali fani twórczości pisarza – wielu z nich serial dostępny na Netflix oceniło bardzo wysoko, inni zaś uznali, że ta produkcja zasiliła najlepsze seriale Netflix. Jeżeli chcesz wyrobić sobie własną opinię na temat serii, pozostaje tylko zarezerwować czas i wygodnie rozsiąść się w fotelu.

witcher Źródło: www.filmweb.pl

Nasza natura

To mini serial przyrodniczy, który prezentuje, jak działalność człowieka wpływa na wszystkie pozostałe gatunki zamieszkujące ziemię. Są co najmniej dwa powody, dla których warto wybrać właśnie ten serial: unikalne, zapierające dech w piersiach ujęcia oraz mówiący z doskonałym akcentem lektor. Jeżeli chcesz się osłuchać z językiem angielskim, a przy okazji poszukujesz serialu innego niż wszystkie, to „Nasza natura” powinna znaleźć się na liście Twoich seriali do obejrzenia.

tygrys Źródło: www.filmweb.pl

The Crown

Najlepiej oceniane seriale na Netflix? Z pewnością należy do nich „The Crown”. Jeżeli śledzisz życie brytyjskiej rodziny królewskiej lub masz ochotę uczyć się języka angielskiego, oglądając seriale historyczne, to ta produkcja będzie dobrym wyborem. Historia zaczyna się w momencie, gdy po śmierci Jerzego VI tron Wielkiej Brytanii obejmuje jego córka – Elżbieta II. Po tej serii możesz spodziewać się nie tylko doskonałego kina, ale również aktorów posługujących się nienaganną angielszczyzną.

crown Źródło: www.filmweb.pl

»Przełam barierę językową w 6 dni«

W głowie Billa Gatesa

Sylwetki Billa Gatesa nie trzeba nikomu specjalnie przybliżać. Jeżeli jednak chcesz poznać lepiej zarówno historię, jak i przekonania twórcy Microsoftu, to masz ku temu okazję – zamiast czytać artykuły, na Netflix możesz obejrzeć 3-odcinkowy serial. Ten mini serial – podobnie jak inne seriale dostępne na Netflix – został przygotowany bardzo pieczołowicie. Rozmowy z Billem Gatesem, a także jego rodziną i współpracownikami odkrywają sylwetkę jednego z najbogatszych ludzi świata.

billgates Źródło: www.filmweb.pl

Zagubieni w kosmosie

Serial „Zagubieni w kosmosie” to współczesna wersja serialu science fiction z lat 60. ubiegłego wieku. Jeżeli zdecydujesz się właśnie na tę produkcję, będziesz mógł wraz z kolonizatorami kosmosu – rodziną Robinsonów – przeżyć wiele przygód. Mimo gatunku językowo serial nie jest specjalnie skomplikowany, choć osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z językiem angielskim, mogą mieć z częścią słów kłopot. Serial na liście do obejrzenia warto zamieścić zarówno ze względu na dialogi, jak i efekty specjalne, na które wytwórnia nie żałowała funduszy.

lostinspace Źródło: www.filmweb.pl

Ty

Na Netflix dostępne są aktualnie dwa sezony serialu „Ty”, ale już wiadomo, że pojawi się kolejny. Dlaczego warto sięgnąć po tę produkcję, ucząc się angielskiego? Głównie dlatego, że bohaterowie używają codziennego słownictwa – nie ma tu specjalistycznej, wyszukanej terminologii, dzięki czemu serial będziesz mógł oglądać bez rozpraszania się i szukania w słowniku tłumaczeń poszczególnych słów. Ciekawa jest też fabuła – do czego posunie się główny bohater, by zdobyć uczucie początkującej poetki?

you Źródło: www.filmweb.pl

Abstrakt: sztuka designu

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale każdego dnia otaczamy się sztuką. Tymczasem właśnie to uświadamiają nam wybitni projektanci, którzy wzięli udział w realizacji serialu dokumentalnego „Abstrakt: sztuka desingu”. Aktualnie na Netfilix dostępne są dwa sezony. To serial nie tylko przydatny do nauki języka angielskiego, ale również do zgłębienia wiedzy o współczesnym designie – przekonaj się, że otaczasz się małymi dziełami sztuki.

abstract Źródło: www.filmweb.pl

Masz niedosyt seriali po angielsku? Chętnie obejrzałbyś jeszcze raz hity z poprzedniego wieku? Zajrzyj do naszego artykułu „Seriale, które mogą Ci pomóc w nauce angielskiego”. Znajdziesz tam równie obszerną listę propozycji!

»Angielska Wioska w Polsce - sprawdź«

Jeżeli masz pytanie odnośnie programu Angloville, chcesz skonsultować swój poziom językowy – skontaktuj się z nami! ?

1 Step 1

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right