Inna strona Malty – dlaczego warto uczyć się tu angielskiego?

Republika Malty to niewielkie wyspiarskie państwo pośrodku Morza Śródziemnego. Dla wielu turystów jest niczym raj na ziemi: szmaragdowa woda, liczne plaże, wspaniałe zabytki, pyszna, śródziemnomorska kuchnia, a także kawał średniowiecznej historii. Malta ma też inne oblicza. Jest krajem wysokorozwiniętym z bardzo wysokim wskaźnikiem zadowolenia z życia. Ze względu na to, że angielski jest tam językiem urzędowym to także bardzo popularne miejsce na kursy językowe!

»Wyjazd językowy dla młodzieży na Malcie« wizyta w Sai Paulo,  wakacyjny kurs angielskiego

»Wyjazd językowy dla młodzieży na Malcie«

Mnóstwo atrakcji i ciekawe miejsca

Malta ma wiele do zaoferowania. W skład Archipelagu Maltańskiego wchodzą trzy spore wyspy: Malta, Gozo i Comino, a także kilka znacznie mniejszych wysepek. Na każdej z nich można cieszyć się słońcem, ponieważ świeci tam aż przez 71% dni w roku! To sprawia, że na Maltę, która znajduje się w strefie subtropikalnej, można wybrać się o każdej porze, by cieszyć się piękną pogodą. Swoją maltańską przygodę warto zacząć od Valletty – stolicy europejskiej najdalej na wysuniętej na południe. Często nazywana jest “muzeum pod gołym powietrzem”, gdyż historia miasta sięga XVI wieku, a zabytkowe budynki zachowane są w doskonałym stanie. Przejechawszy zaledwie 11 kilometrów za zachód od Valletty, można znaleźć się w środku pięknego, średniowiecznego miasta Mdina. Jedną z rzeczy, które czynią to miasto wyjątkowym, jest fakt, że obowiązuje w nim całkowity zakaz wjazdu samochodów (oczywiście poza mieszkańcami i służbami porządkowymi). Będąc na Malcie nie można też ominąć idyllicznej wyspy Gozo, mekki miłośników nurkowania. Ważną atrakcją turystyczną jest też Błękitna Laguna, cieśnina między wysepkami Comino i Cominotto. Na Malcie można nurkować, surfować, pływać kajakiem lub jeździć konno. Mnóstwo atrakcji w jednym miejscu!

»Wyjazd językowy dla młodzieży na Malcie«

Malta jako doskonały kierunek do nauki angielskiego

Czy może istnieć lepszy sposób na naukę języka angielskiego? Zajęcia i wszelkie aktywności są znacznie przyjemniejsze, jeśli wykonuje się je w pięknym miejscu. Prawie 90% mieszkańców Malty mówi płynnie po angielsku (pozostała część posługuje się wyłącznie językiem maltańskim). Jest to w pewnym sensie dziedzictwem kulturowym wysp, które przez 164 lata znajdowały się pod panowaniem Imperium Brytyjskiego. W praktyce oznacza to możliwość komunikowania się po angielsku na każdym kroku: na ulicy, w kawiarni, czy sklepie. Znajomość języka to również klucz do poznania kultury danego kraju, a zagraniczny wycieczka daje taką możliwość. Wyjazd na kurs językowy na Maltę to połączenie przyjemnego z pożytecznym: świetnie spędzony czas, poprawienie językowych skillsów oraz nowe znajomości i przyjaźnie.

Angielska wioska na Malcie

Na obozie językowym Angloville na Malcie dzieci i młodzież mają szansę w ciągu 10 dni przełamać barierę językową, dzięki uczestniczeniu w Angielskiej Wiosce. Zasadą tam jest mówienie tylko i wyłącznie po angielsku, co staje się o wiele prostsze do realizacji za granicą. Poza obecnością native speakerów i międzynarodowego towarzystwa język otacza uczestników przez cały czas trwania obozu. W ciągu kursu uczniowie odbywają ponad 100 godzin nauki, połączonej z zabawą i grami. Całkowite zanurzenie w języku angielskim trwa pod czujnym okiem doświadczonych lektorów, którzy pomagają przebrnąć przez trudne początki. Uczestnik kursu poznaje różne akcenty języka angielskiego, co w dużym stopniu pomaga w przygotowaniu się do matury, egzaminu First Certificate czy studiów za granicą. Po zajęciach nie ma miejsca na nudę! Uczestnicy wyruszają na podbój Malty, podziwiają niezapomniane widoki, poznają jej mieszkańców i ich kulturę. Taka forma nauki zdecydowanie przekłada się na dobre opanowanie języka angielskiego.

»Wyjazd językowy dla młodzieży na Malcie«

Dowiedz się więcej

Jeżeli masz pytania odnośnie programu Angloville lub chcesz skonsultować poziom językowy Twojego dziecka – skontaktuj się z nami!

1 Step 1

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Rate this page