Aplikacje wspomagające naukę angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego to naprawdę pomocne narzędzie. Dobrze wybrana wyraźnie usprawni i przyspieszy naukę, pozwoli także nieco popracować nad akcentem (o innych sposobach na doskonały angielski akcent pisaliśmy już w artykule Jak ćwiczyć angielski akcent?). Rozwiązań w tym zakresie mamy do dyspozycji naprawdę wiele, jak jednak wybrać najlepszą dla nas opcję? Poniżej przedstawiamy krótki przegląd aplikacji do nauki języków obcych, w tym oczywiście języka angielskiego, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania.

»Angielska Wioska w Polsce - sprawdź«

DUOLINGO

Duolingo to darmowa aplikacja do nauki języków obcych, dedykowana platformom iOS, Android, Windows Mobile. Aplikacja stanowi doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z językiem angielskim lub dla tych, którzy chcą ugruntować i usystematyzować posiadaną już wiedzę i umiejętności językowe. Kluczowe zalety Duolingo to:

  • przejrzystość i łatwość obsługi aplikacji (bardzo czytelny interfejs),
  • podział nauki na rozdziały, tematy i lekcje, co bardzo usprawnia naukę i czyni ją przyjemniejszą,
  • specjalny zestaw ćwiczeń z native speakerem - idealny dla osób, które chcą popracować nad wymową i akcentem,
  • aktywna analiza postępów w nauce (w formie punktowej i procentowej),
  • już na wstępie - test wyrównawczy, który pozwala programowi na ocenę naszych kompetencji i dostosowanie do nich poziomu nauki.

Duolingo to wszechstronna propozycja, która sprawdzi się idealnie, zwłaszcza jeśli planujemy systematyczną, codzienną, np. 15-minutową pracę nad językiem angielskim. A dla wszystkich lubiących nutkę rywalizacji dobrą wiadomością będzie fakt, że aplikacja umożliwia konkurowanie z wybranymi znajomymi w zakresie postępów w nauce języka.

»Przełam barierę językową w 6 dni«

MEMRISE

Memrise to prosta, intuicyjna w obsłudze, a jednocześnie dopracowana pod względem technicznym aplikacja, z którą nauka języka angielskiego będzie z pewnością jeszcze przyjemniejsza. Memrise umożliwia szybkie logowanie przez Facebooka, co jeszcze bardziej usprawnia cały proces. W następnym kroku wystarczy wybrać poziom kursu dostosowany do naszych umiejętności i rozpocząć naukę - wystarczy nawet 5 minut dziennie! Aplikacja Memrise oferuje wiele interesujących ćwiczeń i zadań wzbogaconych o efekty wizualne.

UCZ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO by Tweeba

Kolejna propozycja, dedykowana platformie Android i przeznaczona dla osób na każdym "poziomie wtajemniczenia" jeśli chodzi o język angielski, nie wymaga dostępu do internetu! Dlatego nawet brak zasięgu nie zburzy naszych planów w kwestii codziennej nauki. Aplikacja jest oryginalnym połączeniem słownika i wsparcia językowego trenera, a do tego oferuje kursantom rozwiązania w formie "słówka dnia" oraz gotowej listy nieregularnych czasowników - zawsze pod ręką.

ENGLISH GRAMMAR - LEARN & QUIZ

Aplikacja w sam raz dla osób chcących doskonalić swoje językowe umiejętności w ciekawy sposób. English Grammar może nie urzeka efektownym interfejsem, ale jest prosta w obsłudze i oferuje solidną pomoc w nauce gramatyki i doskonalenia konstrukcji zdań.

ENGLISH IDIOMS & PHRASES

English Idioms & Phrases to aplikacja dedykowana osobom o znajomości języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Pozwala powiększyć zasób zwrotów frazeologicznych i powiedzeń idealnie nadających się do prowadzenia swobodnych, naturalnych konwersacji w języku angielskim.

HELLOTALK

Nauka języka angielskiego poprzez rozmowę? Czemu nie? Wystarczy sięgnąć po aplikację HelloTalk, która zaproponuje nam do rozmowy osoby mówiące na co dzień w języku angielskim. Z pewnością nie jest to propozycja dla osób, które zupełnie nie znają języka, jednak dobrze opanowane podstawy będą wystarczające.

BRITISH COUNCIL PODCASTS

Aplikacja oferuje treści w formie podcastów. To świetne rozwiązanie, jeśli chcemy udoskonalić swoje kompetencje w zakresie rozumienia ze słuchu. Trudność poszczególnych ćwiczeń można swobodnie dostosować do swoich indywidualnych możliwości, a same podcasty nagrane są w bardzo przystępny dla słuchacza sposób (wypowiedzi są wyraźne, z odpowiednią intonacją głosu, ze świetną dykcją).

Którą wybrać?

Decyzję pozostawiamy Tobie! Pamiętaj jednak, że nauka angielskiego jest najbardziej efektywna wtedy, gdy dbasz zarówno o regularne przyswajanie wiedzy, np. przy pomocy aplikacji, jak i o żywy kontakt z językiem - taki, jak w naszych Angielskich Wioskach.

»Angielska Wioska w Polsce - sprawdź«

Jeżeli masz pytanie odnośnie programu Angloville, chcesz skonsultować swój poziom językowy – skontaktuj się z nami! ?

[fc id=’74’ align=’center’][/fc]

Rate this page